Lieti
06.09.13,13:39
Zdravím, snažím sa nájsť nejakú vhodnú odolnú a ergonomickú kancelársku stoličku pre seba.
Problém je v tom, že som jednak "veľký", teda výška 193 cm (čo prináša zásadné problémy ako výška podrúčiek, výška podpierky hlavy), hmotnosť 120 kg, čo prináša zásadné problémy s odolnosťou (skúsenosť hovorí, že ani odolnosť do 130 kg na každodenné namáhanie nestačí).
Navyše mám celkom poničenú chrbticu (hernia platničky L5/S1 a problémy s krčnou chrbticou).
Neviete niečo poradiť?

Ide hlavne o to aby to bolo niečo odolné, taká stolička asi nebude lacná, takže by som bol rád keby vydrží pár rokov intenzívnej záťaže.
Aby to nebol zbytočný a pekný marketing a teda predraženosť za značku.
Aby to bolo niečo naozaj vhodné na uvedené rozmery a skutočnosti.
Aby to bolo naozaj na každodenné 8 hodinové sedenie, teda aby sa to príliš "nevrtelo", teda na základe aj osobnej skúsenosti (fit lopta, dynamická podložka) nepreferujem dynamické sedenie (Spinalis a pod.)
Cenovo by bolo fayn keby sa to pohybuje niekde v rovine 500€ (ale nebránim sa ani vyššej cenovej hladine pokiaľ to má reálny prínos)
Ideálna by bola priama skúsenosť.
Vďaka
tictac7
06.09.13,11:49
mám už 15 mesiacov Therapia isuperbody xl 9762. Fakt si neviem vynachváliť. Zo začiatku ma aj trocha chrbát bolel, kým som sa naučila zdravo sedieť, ale je fakt dobrá...a to som v marci na nej sedela aj 20 hodín párkrát do týždňa :-) Je dostať aj v BA, na predajni si môžeš sedenie vyskúšať.
ErikaDP
06.09.13,13:03
skuste porieť aj stoličky Spinalis, ja mám typ SPIDER už viac rokov, nevime presne ale viac ako 5 rokov určite, je odolná - ale neviem do akej nosnosti je konštruované, a rieši mi problémy s križovou chrbticou pri účtovníckej práci. Sadak je pohyblivý ( kýva sa pod zadkom ) a konštrukcia stoličky nuti sedieť v spravnej polohe. Som s ňou veľmi spokojná a je naozaj citit rozdiel, ked si v kancelárii musim sadnuť k inému pracovnemu miestu na klasicku stoličku - tam sa po po čas začínam citit stuhnutá, ale na Spinalise vydržím sediet dlho, bez poci´=tovania nepríjemných bolestí, bez stuhnutia
Lieti
06.09.13,13:32
Vďaka, ale cestou dynamického sedenia nechcem príliš ísť, na to mám aj fit loptu, aj dynamickú podložku.
Už aj vlastná skúsenosť mi hovorí, že dlhodobé dynamické sedenie nie je pre mňa úplne vhodné.
tictac7
06.09.13,16:01
nápodobne - spinalis "pre nás" nie je :)
Peter Marencak
29.10.13,07:23
doporucil by som Vam jeden z vyrobkov exkluzívne záťažové kreslo MyCronos, alebo exkluzívne záťažové kreslo MyCratus. Su to odolne kresla urcene na 24 hodinove sedenie, nosnost az 150kg, kvalitne spracovanie a prevedenie.