kremienok76
11.09.13,13:02
Ahojte,
chcem požiadať o radu: pracovníkovi sme vykanali dychovú skúšku na alkohol, bola pozitívna nafúkal niečo cez 0,8promile. je to jeho druhý prešľap za mesiac. tvrdí ale, že je to z liekov, ktoré berie, nejaké antidepresíva, nakoľko sa lieči na psychiatrií - o čom zamestnávetaľ doteraz nevedel, ani lekár nič neuviedol pri vstupnej prehliadke. Pracovník šoféruje aj služobné MV a práce sa vykonávajú na stavbách (aj vo výškach napr.) takže je tam dosť vysoké riziko. Ako ďalej postupovať, my s ním chceme okamžite ukončiť PP, lebo bol niekoľko krát upozorňovaný bez zápisu, potom sa mu zápis urobil pri NA - 2 dni, a teraz toto. Sme ako zamstnávateľ povinný skúmať z akého dôvodu nafúkal ? A čo lekár nepochybil keď neuviedol reálny zdravotný stav pracovníka ?
Xanti
11.09.13,11:08
No neverím, že by z liekov nafúkal 0,8 promile. Poslala by som ho na krvné testy. Ak by odmietol tak by som zrejme skončila PP okamžite z dôvodu porušenia pracovnej disciplíny .
Ludmiiilka
11.09.13,11:15
Zamestnávateľ, ak mu verí, tak to skúmať nemusí...ale robiť šoféra na služobnom aute, byť zamestnávateľom tak radím krvné testy...a podľa nich vyvodiť následky....buď prepustenie alebo žiadať zmenu liekov
buchač
11.09.13,11:24
" Dobrý " názor ......

Odhliadnuc od tých promile , čo je jasné ...
Ale , aby diktoval zamestnávateľ zmenu liekov ............trochu silná káva ...
Ludmiiilka
11.09.13,11:30
podľa mňa by to mohlo napadnúť už samostného zamestnanca ak sa nechce niekde vybúrať so zamestnávateľovim autom, alebo aj so svojím sukromným a nedaj bože by sa mu ešte niečo stalo...takže už on sám by mohol pochopiť že je to len pre jeho dobro pýtať túto zmenu
kremienok76
11.09.13,11:59
tak sme aj postupovali, na krvné testy ho šéf poslal hneď, tak uvidíme ako ďalej, ale samozrejme, že nám na firmu volal odberate, že chlap je zrejme pod vplyvom alkoholu a teda nechce ho na stavbe vidieť ... nehovoriac o tom, že dvaja "dobrý kolegovia" ho ešte kryli ... a to ich on viezol v aute na výkon práce .... ja to nechápem proste.
Len ma zaráža ja postup toho lekára, nakoľko máme vo vstupnej prehliadke vypísané činnosti, ktoré pracovník bude vykonávať.....
kremienok76
11.09.13,12:47
tak perlička: obvodný lekár už nepracoval a keď šiel na psychiatriu k svojej lekárke, tak ony mu bez výmenného lístka krv zobrať nemôžu...
pavol54
11.09.13,14:43
Ste diletanti, nadýchal - zavolať políciu a tej nemôže príslušný lekár odmietnuť krv bez výmenného lístka. Keby to nebol alkohol tak nie je problém sa ospravedlniť ale pozostalým sa za svoje diletantstvo nikdy neospravedlníte. Už mu nič nedokážete bol prípad údajne (z počutia zo súdnej siene) kočky si neaplikovali alkohol orálne ale inou cestou pomocou tampónov (nie som na to vybavený aby som to mohol vyskúšať) vraj to účinkuje veľmi rýchlo a poznateľne a nikdy nenadýchali, jedna spáchala dopravnú nehodu nenadýchala ale policajt mal podozrenie, ju dal na krv a tam ho mala
kremienok76
11.09.13,15:08
Tých diletantov nebudem komentovať, neviem prečo útočíš.... riešili sme a vyriešili, chlap už u nás od zajtra nepracuje, je na ňom aby dokladoval ak to bolo z liekov. Nafúkal a to je podstaté, je to dôvod na rozviazanie PP.
Katy a R
11.09.13,15:19