lilly1210
12.09.13,09:40
Dobry den,

chcem sa spytat, ci mozem prijat vypoved zamestnankyne, ktora je na MD.
Ci tomu neodporuje zakon o ochrannej lehote, kedze je na MD.

Zamestnala sa u nas kratko pred porodom s tym, ze bude z domu vybavovat agendu okolo fakturacie a objednavok (doplnanie papierov do systemu cez vzdialene pripojenie). Dietatko sa jej vsak narodilo predcasne a kedze ma okolo neho vela starosti a pracu nestiha plnit vcas (dolezite je to hlavne z hladiska podkladov pre DPH a SV), rozhodla sa, ze koretne bude, ak da vypoved, kym je v skusobnej dobe, aby sme zamestnali niekoho ineho na tuto pracu.

Dakujem za odpoved.
Xanti
12.09.13,10:05
A prečo by si nemohla prijať výpoved zamestnankine. Ty jej výpoved dať nemôžeš ale ona ak sa rozhodne skončiť tak môže. Je to jej rozhodnutie.
expeeert
12.09.13,10:08
Keď sa dohodnete, tak nie je problém, v skúšobnej dobe dupľom...
Nemusíte dávať výpoveď, ale ukončiť pracovný pomer dohodou
Katy a R
12.09.13,10:10
Ak je v skúšobnej dobe - tak netreba výpoveď ... môže skončiť PP v skúšobnej dobe §72 ZP (spravidla aspoň tri dni dopredu písomne oznámiť!)
lilly1210
12.09.13,10:13
dakujem za odpoved.
tiez si myslim, ze by to malo byt jedno, lebo sa rozhodla sama.

Islo mi len o to, ze ani ked zamestnanec sam a dobrovolne bude suhlasit s niecim, co inak zakonnik prace zakazuje, nebude to platne, napr. ze odmieta poberat stravne listky.
Xanti
12.09.13,10:19
Ak mi napíše zamestnanec na papier, že nemá zájem o stravné lístky na konkretny mesiac a podpíše s dátumom tak mu ich nemôžem nanútiť logicky. A tiež ak niekto nechce ostať na firme je jedno či je na MD alebo nie je ... proste môže skončiť ....
lilly1210
12.09.13,17:12
mne v podstate islo o §17 ZP Neplatnost pravneho ukonu. Ak ho chapem dobre, tak hovori, ze aj ked sa zamestnanec niecoho vzda, co inak zakon uklada zamestnavatelovi ako povinnost, tak je to neplatne.

aj pri tych listkoch by som postupovala tak, ze by som mu ich dala. co s nimi urobi, ci ich hodi do kosa, ci daruje, je jeho vec.

preto som vahala - lebo zamestnavatel moze v skus dobe prepustit bez dovodu, okrem matiek na md a buducich matiek. tam musi uviest vazny dovod, ktory sa netyka ich materstva.
no a jej dovod bol taky - matersky.
len som nechcela, aby IP neskor nemohol povedat, ze tam som vypoved prijat nesmela a dostanem platit spatne pokuty.
Uz som myslela, ze to vyriesime tym, nech to prepise bez dovodu, alebo uda trebars zly zdravotny stav.

ale dakujem za vsetky odpovede a ochotu :)).