richina
13.09.13,13:51
Dobrý deň,
prišlo nám na firmu nedoplatok poistného zaplatiť, no ked sa prihlásim elektronicky do sociálnej máme tam preplatok, vychádza mi to aj tak v účtovníctve. Prečo to nemôžu stiahnuť z toho preplatku?. Suma nedoplatku je nejakych 30eur a preplatok je vyše 240eur...ako si mam potom vyžiadať späť ten preplatok ked mi to doteraz nevrátili. ?
vďaka
KEJKA
13.09.13,12:17
a isto si podala správne - opravné výkazy?
Aj mne niekedy vyskakuje pri niektorej firme preplatok, dokonca dva razy uhradené, ale po čase sa to dá do poriadku - asi si spárujú predtým nespárované alebo zrušia duplicitnú evidenciu, netuším, ako im to tam naskakuje. Porovnám s bankovým výpisom klienta a tam duplicitná úhrada nie je, tak som kľudná.
K tvojmu zadaniu:
Ak máš ten preplatok korektný, tak nechápem, z čoho ti vypočítali nedoplatok. Po novom treba rozlišovať platby MVPP a VPP, aj ked sa to platí na ten istý účet.
A treba si skontrolovať správnosť VS, lenže ak by bol VS chybný, tak by ti to chýbalo aj v evidencii SP - elektronickej pobočke.
Reklamuj nedoplatok, vydokladuj svoj preplatok, aj oni sa môžu mýliť.
.
richina
13.09.13,12:25
no ja som totiž prebrala učtovnictvo a tam ozaj vyskakuje preplatok. viackrát uhradené poistne. a sedi to aj podla saldokonta v socialnej. opravne vykazy neboli podávané, sú riadne, len bolo viackrát uhradené z bank. učtu
KEJKA
13.09.13,12:35
ako som napísala, vydokladuj tie duplicitné úhrady, SP sa k tomu vyjadrí. Možno boli v minulosti nejaké dorubky a tie v účtovníctve nie sú, kto vie?