verkaz
16.09.13,17:49
arizona
16.09.13,16:36
umelé ;)
willma
16.09.13,20:44
kaktusy - ideálna teplota na prezimovanie a následné nasadenie kvetných pukov :)
Chokma
17.09.13,05:38
nahodou 10 stupnov v zime je idealne na prezimovanie vela kvetov, ja som vzdy smutna, lebo nemam taku miestnost a vela rastlin si preto nemozem dovolit mat, napr, spomenuty vianocny kaktus ti pri vyssej teplote zhodi kvety, pri tej tvojej krasne zakvitne, alebo aj taky krasne cyklameny maju radsej chladnejsiu izbu. A napr. vodny hyacint sa ma zimovat pri takej teplote a na svetle, leandre, aj muskaty tam prezimuju, a v podstate vsetky kvety - cibulky, co sa vyberaju zo zahrady, tak tiez sa odporuca nizsia teplota, aby vyzreli a potom kvitli.

skus sa opytat aj na artmama.sk v sekcii zahrada, tam su dobre baby kvetinarky a napisu ti cely zoznam.
arizona
17.09.13,07:49
Chokma, mas pravdu, ze je to idealna teplota na prezimovanie. Ale tie prezimujuce kvety su "ulozene na spanok", zhadzuju listy,ospatneju atd. Verkaz asi chce,aby tie kvety boli pekne,zelene aj v zime...
Dav
17.09.13,08:28
Skús tie najnenáročnejšie - zelenec chochlatý, tradeskancia, potosovec, pilea. Riskni fialky. Vypestuj si vlastné mladé rastlinky a tie, dobre zakorenené, daj na chalupu. Aby Ti nebolo ľúto, že si prišla o drahé a vzácne rastliny.
Chokma
17.09.13,10:03
vianocny kaktus a cyklamen je cez zimu najkrajsi v kazdom pripade. ;-) a urcite je mnozstvo inych druhov, ktore su krasne i pri tych teplotach...
Chokma
17.09.13,10:03
podla mna fialkam sa darit nebude... deformuju sa im listy v chlade... ale skusit sa da, vsak sa dobre mnozia. ;-)
Dav
17.09.13,10:12
Záleží aj od svetla, mám odskúšané pestovanie rastlín v pomerne chladnom dome. Nič moc, ale prežili. Ešte aj cisus bol nezmar.
wabi
20.11.13,17:48
Ideálna teplota na zimovanie citrusov alebo aj iných stálozelených užitočných a priom krásnych kríčkov v kvetináči. Parazitmi a škodcami napríklad nezviknú trpieť fejchoa - aka ovocná s krásnymi jedlými kvetmi i plodmi alebo napríklad eriobotria - japonská mišpula - lokvát