poodleman
17.09.13,11:29
Dobrý deň,potreboval by som poradiť,ak práčka len tak stojí nečinne nič sa nedeje nesmrdí,no akonáhle sa po nejakej dobe znova zapne a začne prať hneď je smrad...čím to je? Ďakujem
avalik
17.09.13,09:31
aky smrad? stuchnuty, spaleny, ... ?
Katy a R
17.09.13,09:46
vypláchni octovou vodou .. predsalen dole v hadici zostáva voda, nuž a keď sa dlhší čas nepoužíva ... (ak teda "nehori" ??)
lujza.j
17.09.13,09:47
pri akej teplote?
poodleman
17.09.13,11:33
Ďakujem,no áno myslel som si,že tam voda ostane,ale prečo? tak používa sa dosť často,samozrejme nejaké tie dni sa nepoužíva...horieť nehorí,len ma zaujímalo čo mi poradíte :)
Tweety
17.09.13,11:35
a nechávaš ju vyschnúť po dopraní a odstredení?
poodleman
17.09.13,11:39
Ani neviem jak to definovať ten smrad :-D ako dajaká smradľavá voda či niečo podobné... žiadny spálený ani tomu podobný...
lujza.j
17.09.13,11:39
poodleman
17.09.13,11:39
Tak teplota hádam ani vtedy ešte žiadna nie je keď len začne :-D najprv tuším začne vypúšťať nejakú vodu
asedma
17.09.13,11:41
je dobre davat do kazdeho prania pohar octu
poodleman
17.09.13,13:35
Hej hej nechávam ju pootvorenú
poodleman
17.09.13,13:37
A nebude to mať negatívny vplyv na šaty v práčke?
Tweety
17.09.13,13:38
potom pozri filter, či nie je zanesený špinou a možno celkom neodstredí a voda, ktorá v nej zostane smrdí
poodleman
17.09.13,13:39
Áno nechávam ju stále pootvorenú
cacka
17.09.13,13:43
Toto som našla na stránke:
http://www.ekomarket.sk/tipy-a-rady/ekologicke-a-ucinne-cistenie-automatickej-pracky/

Ekologické a účinné čistenie automatickej práčky:

Mnohé z Vás určite zacítili pri svojej práčke čudný nepríjemný zápach, či pri vyťahovaní prádla z práčky nepríjemný zatuchnutý závan. Prípadne ste zbadali na svojom bubne či na gume nejaký povlak?
Ako sa toho zbaviť lacno, rýchlo a bez námahy? Je to možné? Áno.
Netreba Vám na to žiadne komerčné prípravky za veľa peňazí z reklám, ktorých účinok je minimálny alebo žiadny.
Potrebujeme:
1kg kryštálovej sódy (natrium carbonat -pracia sóda) - dostať ju kúpiť v drogérii či predajnich poľnohosp. a vinohrad.potrieb.
1l bieleho alk. 8% octu (môže byť aj normálny nebiely ocot)
Postup:
1. Priamo do bubna práčky nalejem 3 - 4 l vody.
2. pridáme roztok 1kg kryštálovej sódy rozpustenej v o vriacej vode
3. Práčku zatvoríme, nastavíme n amax. teplotu 95 stupňov . NIE na predpieranie! Len na hlavný dlhý program. Čím dlhši časový program, tým lepšie.
Pokial máte z boku plnenú práčku môžete vidieť v bubne "mierne penenie". To sóda rozpúšťa všetky staré nanesené zvyšky pracích prostriedkov a aviváži.
4. Na konci práčku vypneme, vyčistíme filtre.
5. Postup treba zopakovať, ale teraz dáme do práčky 8% zázrak - ocot. Práčku znova pustíme na 95 stupňov a na najdlhší program bez predpierania.
Ocot zlikviduje všetky možné plesne nahromadené na nedostupných miestach našej pomocníčky práčky.
Túto generálnu očistu práčky sa odporúča robiť 2 x ročne. Je to efektívnejšie ako používať rôzne komerčné prípravky, ktoré sú bohužial bez efektu.
Moje hodnotenie:
Sóda stojí cca 1,5 eura a ocot 0,40 eura + cena vody a elektrickej enrgie.
Minimálne výdavky, maximálna účinnosť čistenia Vašej práčky.
KoxXxo
17.09.13,14:04
Na začiatku prania vypúšťať vodu je trochu podozrivé. Žeby zostatok z minulého prania?
Tweety
17.09.13,14:17
tak potom je to jasné, smrdí práve tá voda, ktorá v nej zostala, asi nebola poriadne odstredená, alebo vôbec vypustená
Katy a R
17.09.13,14:25
samozrjme, treba občas aj "prečistiť";) - sóda, ocot, kys. citrónová ... voľakedy sa dala ľahko demontovať odpadová hadica a vyčistiť - terazky je to problém, tak tam všeličo ostáva ..
arizona
17.09.13,14:35
Ak nemas hadicu napojenu priamo do odpadu a mas k nej pristup, tak po prani vyskusaj,kolko vody ti vypusti este do kyblika. Ak ti voda nejakou chybou pracky zostava v hadici,ci na dne pracky, tak samozrejme pachne.

Mozno je pracka a hadica iba zanesena a pomozu rady z predoslych prispevkov.
Ak aj potom zistis, ze nevypusta vsetku vodu,asi zostava len opravar.

V starsich temach /je ich tu viac/ niektori pisali, ze prestali pouzivat gelove pracie prostriedky a avivaze, ze im pradlo smrdelo pradlo. Vyskusaj aj tuto moznost.
asedma
17.09.13,16:20
nie, ja stale davam do pracky
lujza.j
17.09.13,16:25
vypúšťaním vody nezačína žiadny program.....
R..a
02.01.24,20:34
Zápach z práčky alebo ak cítite zápach pri vypúšťaní vody cez otvor v umývadle zo sifónu, tento často súvisy s tvorbou plesne v sifóne. Pleseň sa vytvára v hrdle sifónu, odtiaľ sa vytvára spätne vo vrúbkovanej hadici, ktorá odvádza vodu z práčky do sifónu pod umývadlom. Tento jav sa často deje, ak je práčka umiestnená v nevetrateľných jadrách panelových bytov. Zápach z plesne, ktorú vo vrúbkovanej hadici nevidíme často ovplyvňuje vôňu vypratého prádla. Ak perieme prádlo pri nízkej teplote, vytvára sa mazový nános v hadici, ktorý vytvára vhodnú živnú pôdu pre tvorbu plesne, tá sa šíri a usádza v sifóne. Pomôže mechanické čistenie sifónu z dola a z hora pri hrdle umývadla a čistenie hadice práčky. Skúste otvoriť sifón, pleseň sa usádza v čiernych šupinatých povlakoch, teda nános plesne je hrubší, ten by sa mal potom odstrániť mechanicky.
misoft
02.01.24,20:36
Po desiatich rokoch mu to už zaručene NESMRDÍ!
Odporúčam okuliare na čítanie..... meškáš 10 rokov.
Blachsus
03.01.24,07:12
A ty si kto, ze nieco odporucas uboziacik ? Dobra rada sa vzdy zide, aj pre niekoho ineho