go850
22.09.13,13:20
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako môžem prezimovať sadenice jahôd mimo pôdu resp. záhradu. Upresním - na jeseň chceme vyhodiť staré jahody, do pôdy zapracovať kompost a nechať ho uležať do jari a až potom vysádzať nové jahody. Sadenice jahôd resp. poplazy máme z terajších jahôd, ale neviem ako ich mám cez zimu uskladniť, aby pri výsadbe zakorenili (minimálne aby prežili zimu mimo pôdy). Ďakujem za všetky nápady.
arizona
22.09.13,11:31
Najlepie by bolo nechat ich na terajsom mieste a na jar presadit.

Pocula som, ze sa mozu nechat aj v pohari s vodou/namocene iba korene/,odlozene na chladnom mieste. Ale nemam odskusane,pouzivam 1. moznost
go850
22.09.13,12:55
bohužiaľ ich nemôžem nechať na pôvodnom mieste, lebo aj to sa ide pokopať a aj tam ide kompost. Nemám inú možnosť, len ich dať zo zeme von.
draik
22.09.13,20:26
Nové sadenice by nemali ísť na staré miesto jahôd. Inak odporúčam naštudovať si pojem frigo sadenice.
kukučka
22.09.13,21:08
ten záhon na nové sadenice si si mala pripraviť skôr
Anežob
23.09.13,04:20
Nové sadeničky treba presadiť na iné miesto. Je najvyšší čas, aby sa stihli zakoreniť a dobre prezimovali. Tvoj problém by som riešila tak, že by som ich nasadila husto vedľa seba ,niekde kde by prezimovali na malej hriadke v pôde a na jar by som ich presadila na nové miesto. Pravidlo pre jahody : na to isté miesto sadíme až po troch a štyroch rokoch.
liviar
23.09.13,04:54
go850
23.09.13,06:53
nevedela som o tomto pravidle. Ďakujem za rady, Myslím, že som nakoniec našla miesto, kde umiestniť nové sadenice. Ešte raz vďaka všetkým.