gerco
24.09.13,17:02
Ahojte,
pred par dnami mi polozili kvalitnejsiu plavajucu podlahu v celom byte. V podstate sa jedna o 1 izbovy byt, takze podlaha je v chodbe, kuchyni a obyvacke. Co sa tyka chodby a kuchyne, tam je podlaha v poriadku, pretoze tam bol povodny betonovy rovny podklad. Horsie je to s obyvackou. Tam bolo povodne parkety, ktore vrzgali, boli nerovne (priehlbiny)... Ja, neodbornik, lama som si myslel, ze ked sa polozi 8mm podlaha na stare parkety, tak vsetko bude ok. No ukazalo sa, ze to bola asi chyba :( Ked kracam po podlahe, tak citim mierne prehybanie a sem tam slabe vrzganie, co by som este prezil, ale... v strede izby bola uz pred tym taka mierna "jama" resp. vacsia priehlbina no teraz ked tam stupim, tak to dost citit a ta jama je znacna :( A druhy problem je pri prechode z obyvacky do chodby, kde podlaha je o trosku nizsia, co by som tiez prezil, ale opat ako by tam nebolo nic podlozene a ked stupim v mieste prechodu - co je v podstate samo o sebe slabe miesto, tak sa prebaram a tu sa parketa az mierne prelamuje :(

Co s tym robit ?? Vidim len 2 alternativy a to:

1.) celu obyvacku rozobrat, vytrhat parkety (alebo aj nie) a vyliat beton - tato alternativa mi pride ale dost financne narocna a tiez neviem kde postacia miesacku, kedze byt je uz komplet spraveny :(
2.) rozobrat obyvacku az po stred, kde je ta priehlbina a niecim to podlozit ako aj prechod do chodby, pripadne tiez na to miesto vyliat beton alebo tam nieco dat

Ako to vidite vy ? ide ma picnut z toho :(

Dakujem
misoft
24.09.13,15:06
Alternatíva 1 je prijateľnejšia i keď drahšia. A miesto betónového poteru použiť samonivelačnú hmotu.
Alternatíva 2 vyrieši problém na krátku dobu, po čase sa to podloženie usadí, stlačí a budeš tam, kde predtým.
gerco
24.09.13,15:30
Teraz som sa docital na inych forach, ze nivelizacia sluzi skor na ukoncovanie povrchu ako zjemnenie a zarovnanie povrchu do jemna. Vraj kila betonu nenahradi. A ked si predstavim, ze mam komplet prerobeny byt a budu mi tam behat majstri, vsetko spinit a mozno aj nieco poskodia a tiez kde polozia tu miesacku alebo v com to robia... moc sa mi do toho nechce :( Je mi jasne, ze toto som mal spravit este pri prerabani, no teraz je to uz jedno.

Ak by som teda siel do tej druhej moznosti a teda aspon zarovnat povrch v strede izby a pri prechode, co by si/ste odporucali ? Aky postup a aky material ?

Dik
misoft
24.09.13,15:37
Samonivelačku rozrobíš aj v obyčajnom vedre - stačí len tú obývačku vypratať, podlahu rozobrať, parkety vybrať.
http://www.denbraven.sk/podlahove-systemy/0690p-samonivelacna-hmota-na-podlahy-quartz-premium-13-sk236.html?lang=sk
http://www.ceresit.sk/produkty/cn72/
http://www.chemos.sk/podlahove-systemy/priprava-podkladu/samonivelacne-hmoty/

A ešte poznámka - je síce pekné, ak je v celom byte jednoliata podlaha, no má to aj nevýhody - pri poškodení sa musí rozoberať veľká časť. Lepšie je jednotlivé miestnosti robiť ako samostatné a prechody realizovať prechodovými lištami http://www.jutex.sk/prechodove_listy.php
bubkoch
24.09.13,15:54
mas len dve moznosti:

1. rozobrat plavajucu HNED, vyrovnat podlahu a polozit plavajucu naspat

2. o par tyzdnov (kedy ti plavajuca popraska, polamu sa spoje a jednotlive kusy ti zacnu utekat a tvorit velke spáry) ju rozobrat, vyhodit, vyrovnat podlahu, kupit novu plavajucu a polozit ju ...
gerco
24.09.13,16:16
A druha varianta co som pisal je uplna blbost ?
bubkoch
24.09.13,16:27
uplna ... podkladanie nic nevyriesi len presunie problem o pol metra dalej
Peggynka
24.09.13,17:52
Tí "majstri" to takto položili na tvoje želanie ?Mohli ťa aspoň poučiť,že technologický postup treba dodržať...
http://www.akosatorobi.sk/video/1814/
Ja som si dala toto a je to fantázia.Dali nivelák a lepili pásy,vyzerá to ako drevo,má to štruktúru a veľmi dobre to vyzerá:
http://www.fatrafloor.cz/cz/podlahove-krytiny/thermofix/kolekce-drevo/
Obávam sa,že budeš musieť začať znovu a niveláku sa neboj-vedro a vrtuľka stačí.
lujza.j
24.09.13,18:24
pred par dnami mi polozili kvalitnejsiu plavajucu podlahu v celom byte

prepáč pobavila má táto veta....aký to má súvis?že kvalitnejšia?...ked ti to "majstri"dovŕzali.....ja som si položila sama mám síce meter2 iba za 7e, ale robota TOP.....keby som mala nerovnosti vylejem nivelizačku a položím....
v stave ktorý máš tak ako píšu....
gerco
25.09.13,07:09
Praveze nie. Robil to jeden majster. Pred tym ako to prisiel robit, bol sa pozriet na byte. Nerobil len podlahy, ale aj zarubne, dvere... plavajuca bola jedna z veci. Mna to bohuzial nenapadlo sa spytat ci je to vhodne klast priamo na parkety a ak ano, tak ci to treba nejak osetrit. Spoliehal som sa plne na majstra. Ak by som si to robil sam, tak urcite si to nastudujem. Takto som to nechal v plnej rezii. Netusim co je pod podlahou, takze sa neviem ani vyjadrit ako to bolo robene. Viem len to, co som opisal s tym prechodom a tou jamou v strede izby.
gerco
25.09.13,07:16
Skusme bez tej ironie, ok ? Ja nemam cas to ukladat sam, ten byt je par 100-vak km odomna. Bol som rad, ze som mal cas sa tam dostat, ked ho prerabali zas ini ludia co nastastie dopadlo vyborne. Ten byt bola uplna kompletka. A urcite si vies predstavit, ze som riesil nie menej prioritnejsie veci pri prerabke celeho bytu. Tato skutocnost mi proste unikla, stava sa. Nie som majster, som uplne z inej profesie.

Ano, ja viem, ze najednoduchsie je to cele rozobrat, bud vytrhat parkety a zaliat betonom alebo nivelizackou alebo nechat parkety a zaliat nivelizackou, to mi doslo este pred tym ako som tu napisal. Avsak prisiel som sem s nadejou, ze sa to da fixnut aj nejak inak, pretoze orozbrat to, vsetko spravit a zalozit bude urcite financne narocne a taktiez casovo. Preto som tu a zistujem co sa s tym da robit. Ale ako vidim, jedina moznost je prave ta drahsia a casovo narocnejsia :( ...ale aj tak dakujem
vlado 33
25.09.13,11:02
Návod na pokládku podlahy, je napísaný na každom balení. Vždy, keď niečo kúpim, tak si ho prečítam. Nie preto aby som chcel robiť múdreho ale aby (majster) nepochybil. Na tvojom mieste by som dotyčnému (majstrovi) nezaplatil. Keď kladie podlahu má si premerať nerovnosť, štandard 3 mm na meter štvorcový je asi maximum, pokiaľ dobre pamätám . Ten majster bude asi od Vás z krčmy lebo odborník by to nerobil bez vyrovnania podlahy.
gerco
25.09.13,11:27
Kazdopadne, tak ci tak musim rozobrat podlahu a vybrat aspon par parkiet a pozriet sa co je vlastne pod nimi, preco sa to prepadava... kolegami mi teraz vravel, ze niekedy sa strsie bytovky robili tak, ze tam na panel davali tramy, potom dosky a este skvaru a az potom parkety... neviem ci je to aj moj pripad. Ak ano, tak je jasne, preco sa to prepadava a v tomto pripade nepomoze ani nivelizacka, ale rovno vsetko vybrat, a vyliat beton :(
vlado 33
25.09.13,11:36
Vyber poslednú parketu ktorú pokladal majster a zavŕtaj vrtákom na kov do podlahy, keď prejde ako do masla je to tak ako hovorí kolega. Áno robili sa tak podlahy ale s tým betónom kvôli váhe to nie je tak jednoduché.
osky
22.10.13,20:16
ved ked ti to robil majster,mas na to daku zaruku-doporiadku to musi dat on na vlastne naklady,predsa videl co ma pod tym...ci nie?
Tomecc
22.10.13,21:09
Ak bývaš v paneláku, neodporúčam "nivelačku" už len z toho dôvodu, že susedia pod tebou nebudú mať radosť...pozateká im to kade tade ako mne. Ale vyriešili to dobré susedské vzťahy...
Ale aj keď napriek tomu ja by som to tým riskol :)
Ferdosondo
23.10.13,04:08
Je tu ešte jedna možnosť.
Ak sa chceš vyhnúť mokrým procesom, tak sa dá na vyrovnanie použiť podlahový sadrokarton. Robí sa takto:
Odmontuješ plávajúcu podlahu a parkety. Na podklad nasypeš piesok a zarovnáš ho do roviny. Na to poukladáš podlahový SDK v dvoch vrtstvách tak, že položíš jednu vrstvu a druhú vrstvu lepíš priečne. Na takýto povrch môžeš smelo poukladať plávajúcu podlahu.
Ak sa nemýlim, tak na stránke Rigipsu je stavebný postup.
KoxXxo
14.01.14,02:56
čo poradili, aby si robil reklamu?