buchač
26.09.13,08:25
Problémy , postrehy , príbehy , zaujímavosti .....
buchač
26.09.13,06:32
Zitulda dala tento obrázok :

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=130519&stc=1&thumb=1&d=1380105199

Pripájam článok , ktorý sa zaoberá myšlienkou vytvorenia romskeho štátu ...

" Určitě nechci nikoho násilně vystěhovávat a určitě by bylo dobře, kdyby Romové začali usilovat o vlastní stát, řekl senátor Tomio Okamura na tiskové konferenci Úsvitu přímé demokracie. "Na myšlence romského státu není nic extremistického," prohlásil. "
http://zpravy.idnes.cz/okamura-zverejnil-ekonomicky-program-hnuti-usvit-fwf-/domaci.aspx?c=A130918_121731_domaci_kop

Aj keď je to pekná vízia , neverím v ňu .

Veď sa len pozrime na Palestínu , hentí bojujú za svoje práva a sebeurčenie už roky .
No furt nič z toho .........šak vieme .
buchač
02.10.13,18:02
Hanbím sa za to, ale budem voliť Kotlebu

Nepovažujem sa za rasistu, extrémistu či nejakého neznášanlivého človeka. Napriek tomu, s trochou hanby priznávam, budem vo voľbách do VÚC voliť za župana aj poslanca Mariána Kotlebu. V nasledujúcich riadkoch sa pokúsim vysvetliť, prečo.

http://caban.blog.sme.sk/c/338778/Hanbim-sa-za-to-ale-budem-volit-Kotlebu.html?utm_source=sme-widget-hp&utm_medium=web&utm_campaign=blog

P.S.:
...čítať pomaly a pozorne ...
julysak
02.10.13,18:12
Hanbím sa za to, ale budem voliť Kotlebu

Nepovažujem sa za rasistu, extrémistu či nejakého neznášanlivého človeka. Napriek tomu, s trochou hanby priznávam, budem vo voľbách do VÚC voliť za župana aj poslanca Mariána Kotlebu. V nasledujúcich riadkoch sa pokúsim vysvetliť, prečo.

http://caban.blog.sme.sk/c/338778/Hanbim-sa-za-to-ale-budem-volit-Kotlebu.html?utm_source=sme-widget-hp&utm_medium=web&utm_campaign=blog

P.S.:
...čítať pomaly a pozorne ...


Alebo nečítať

Ako vravel jeden árijec - demokrat :
Keď zbierali židov - neprotestoval som / čo som ja nejaký žid?
Keď zbierali postihnutých - neprotestoval som / čo som ja nejaký postihnutý ?
Keď zbierali slovanov - neprotestoval som / čo som ja nejaký slovan ?
Keď prišli pre mňa - už nemal kto protestovať !!!
stormcatcher
02.10.13,18:13
...gádžovia máte dosť peňazí..........koľko vydržia...

http://www.aktuality.sk/clanok/217375/romovia-nove-byty-velka-ida/
buchač
02.10.13,18:15
Alebo nečítať

Ako vravel jeden árijec - demokrat :
Keď zbierali židov - neprotestoval som / čo som ja nejaký žid?
Keď zbierali postihnutých - neprotestoval som / čo som ja nejaký postihnutý ?
Keď zbierali slovanov - neprotestoval som / čo som ja nejaký slovan ?
Keď prišli pre mňa - už nemal kto protestovať !!! [/QUOTE]

...a cigánov kto pozbiera ?
Či snáď oni sami " pôjdu do neba "...

Nemyslím si ...cigáni majú svoje nebo na zemi ...na krajine nezáleží ....
expeeert
03.10.13,09:19
Keď sa všade hovorí o tom ako sú Cigáni utláčaní, ako potom nazvať toto?
http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/6956123/romov-z-letanovskej-osady-zacali-stahovat-do-novych-bytov.html

Aj ja rád zložím zálohu 150€ a nasťahujem sa do nového baráku, kde budem platiť nájom 50€ mesačne... Otázka znie ako dlho im to s tým platením a bývaním vydrží...

Aj keď celá stránka má dve veci - prvú ako sa Cigáni chovajú - kriminalita, devastovanie a podobne a druhá a tá je možno podstatnejšia - zodpovední od najvyšších miest na ministerstvách až po tie najnižšie na obecných úradoch - ktorí toto všetko zapríčinili - Cigáni sami od seba totiž také sociálne výhody nemajú, o tých rozhoduje niekto s bielym golierom...
buchač
03.10.13,09:30
Keď sa všade hovorí o tom ako sú Cigáni utláčaní, ako potom nazvať toto?
http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/6956123/romov-z-letanovskej-osady-zacali-stahovat-do-novych-bytov.html


Diskusiu k článku nejak nevidno ...

Viď iný článok a aj diskusiu ...

http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/diskusie/2197335/1/Dochodcu-v-Gelnici-surovo-zmlatili-na-namesti.html
Letko
03.10.13,09:34
Túto tému by som dal vymazať. Načo sa zbytočne rozčuľovať?
buchač
03.10.13,09:50
Túto tému by som dal vymazať. Načo sa zbytočne rozčuľovať?
Možno áno , možno aj nie .....
Ja som síce tému založil , no je mi jedno , či sa vymaže a či nie ....
Ide ( išlo ) mi aj o to , že existuje ešte plno jedincov , ktorí majú furt na očiach ružové okuliare .

Takýmto by som doprial nejakú tú skúsenosť ...
Jedná sa hlavne o obyvateľov Západného Slovenska .
Je síce pravda :
- že Oskar Dobrovodský aj zviditeľnil Malacky ...
- že Ľubomír Harman vystrieľal svojich susedov v Devínskej
- že Milan Juhász vystrieľal rodinu v Hurbanove

Ibaže , na tom Strednom a Východnom Slovensku je situácia oveľa iná - horšia .
Ak by sa v takomto duchu malo pokračovať , tak zbohom rodina ...nie jeden cigán by šiel každý rok do toho neba ...
Ono by stačila aplikácia farmárskeho zákona do náležitej praxe a fertig .
Stačí spomenúť len tie nájazdy na polia alebo lesy ...niekedy by farmári nestíhali ani ládovať zásobníky ...

P.S.:
Aby bolo jasné , mne nejde o brojenie proti tým cigánom ...
Mne ide o tú podstatu a pointu okolo celého problému .
arizona
03.10.13,09:50
buchač
03.10.13,10:00
Odporucam precitat, velmi mudre slova...
https://plus.google.com/116221558339597625068/posts/4SCeQQNGMop
Beblavý len buble ....Beblavá mu drží ....

No comment ...
alaya1
03.10.13,10:36
Túto tému by som dal vymazať. Načo sa zbytočne rozčuľovať?
Možno áno , možno aj nie .....
Ja som síce tému založil , no je mi jedno , či sa vymaže a či nie ....
Ide ( išlo ) mi aj o to , že existuje ešte plno jedincov , ktorí majú furt na očiach ružové okuliare .

Takýmto by som doprial nejakú tú skúsenosť ...
Jedná sa hlavne o obyvateľov Západného Slovenska .
Je síce pravda :
- že Oskar Dobrovodský aj zviditeľnil Malacky ...
- že Ľubomír Harman vystrieľal svojich susedov v Devínskej
- že Milan Juhász vystrieľal rodinu v Hurbanove

Ibaže , na tom Strednom a Východnom Slovensku je situácia oveľa iná - horšia .
Ak by sa v takomto duchu malo pokračovať , tak zbohom rodina ...nie jeden cigán by šiel každý rok do toho neba ...
Ono by stačila aplikácia farmárskeho zákona do náležitej praxe a fertig .
Stačí spomenúť len tie nájazdy na polia alebo lesy ...niekedy by farmári nestíhali ani ládovať zásobníky ...

P.S.:
Aby bolo jasné , mne nejde o brojenie proti tým cigánom ...
Mne ide o tú podstatu a pointu okolo celého problému .

Myslis si, ze tu na Porade najdeme riesenie? Nazory a stanovisko ludi je kazdemu zname a myslim si, ze aj skoro vzdy rovnake.
Urcite by som vsak temu nepomenovala tak, ako ty, skor by som napisala neprisposobivi obcania, nakolko myslim, zeby taky Sarkoziovci, ci Berky Mrenica a ini lekari, uradnici tohto etnika, socializovani obcania by sa mohli citit dotknuti. Ja z duse neznasam napr. ocuranych bezdomovcov, ktori sa cele dni vyvaluju ogrcani na lavickach okolo detskeho ihriska za nasim obytnym domom a nie su cigani.
trisestri
03.10.13,10:40
Odporucam precitat, velmi mudre slova...
https://plus.google.com/116221558339597625068/posts/4SCeQQNGMop
Beblavý len buble ....Beblavá mu drží ....

No comment ...
a taky vymyte mozgy ako ten co ma tisic nikov,taky by mali odkupit domy a byty od ciganskych neprisobivych susedov,julysak nech ponukne odkupenie domu Dobrovolskemu,konecne by bol medzi svojimi :D
buchač
03.10.13,11:01
P.S.:
Aby bolo jasné , mne nejde o brojenie proti tým cigánom ...
Mne ide o tú podstatu a pointu okolo celého problému .

Myslis si, ze tu na Porade najdeme riesenie? Nazory a stanovisko ludi je kazdemu zname a myslim si, ze aj skoro vzdy rovnake.
Urcite by som vsak temu nepomenovala tak, ako ty, skor by som napisala neprisposobivi obcania, nakolko myslim, zeby taky Sarkoziovci, ci Berky Mrenica a ini lekari, uradnici tohto etnika, socializovani obcania by sa mohli citit dotknuti. Ja z duse neznasam napr. ocuranych bezdomovcov, ktori sa cele dni vyvaluju ogrcani na lavickach okolo detskeho ihriska za nasim obytnym domom a nie su cigani.[/QUOTE]

Nie , nemyslím si to , že by sa dospelo tuto k riešeniu ...
Aj keby sa naši politici o niečo ( zásadné - čo ale nehrozí ) pokúsili , tak je tu ešte stále EU , ktorá svojimi nariadeniami okamžite zabrzdí legislatívny proces ....

Zvyšok ( socializovaní občania ) je predsa tiež všeobecne známy a každý normálny nemá voči takýmto výhrady .
alaya1
03.10.13,11:15
Myslim si, ze ani EU nema riesenie, tak nebude nic riesit, naopak, su radi, ze neprisposobivi su tu u nas, takze pumpuju nadacie, OZtka a komunitne centra velkymi peniazmi, aby ostali tu a oni to riesit nemuseli. Snad pridu na navstevu, odfotia sa a kecaju o rasovej neznasanlivosti a diskriminacii.
Antea
03.10.13,11:25
Myslim si, ze ani EU nema riesenie, tak nebude nic riesit, naopak, su radi, ze neprisposobivi su tu u nas, takze pumpuju nadacie, OZtka a komunitne centra velkymi peniazmi, aby ostali tu a oni to riesit nemuseli. Snad pridu na navstevu, odfotia sa a kecaju o rasovej neznasanlivosti a diskriminacii.
Ale EÚ má riešenie, presne to čo si napísala!
expeeert
03.10.13,11:34
Keď sa všade hovorí o tom ako sú Cigáni utláčaní, ako potom nazvať toto?
http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/6956123/romov-z-letanovskej-osady-zacali-stahovat-do-novych-bytov.html


Diskusiu k článku nejak nevidno ...

Viď iný článok a aj diskusiu ...

http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/diskusie/2197335/1/Dochodcu-v-Gelnici-surovo-zmlatili-na-namesti.html

Diskusiu k cigánskym témam na SMEtisku už dávnejšie nepovoľujú, boja sa pravdy...
buchač
03.10.13,11:38
Myslim si, ze ani EU nema riesenie, tak nebude nic riesit, naopak, su radi, ze neprisposobivi su tu u nas, takze pumpuju nadacie, OZtka a komunitne centra velkymi peniazmi, aby ostali tu a oni to riesit nemuseli. Snad pridu na navstevu, odfotia sa a kecaju o rasovej neznasanlivosti a diskriminacii.
...no vidíš ???
Aj sama si na to prišla ...či ??? ...:D :D :D (sorry :D )

Ale otázka znie aj inak a ináč .
Je síce pravda , že že dosť peňazí z EU sa aj použilo/je na to alebo onô...
Lenže dosť veľa lóóóóve skončí v rukách tých , ktorí majú veľké ústa , no realita je iná ...

....a áno , hovorím o tých predstaviteľoch a aktivistoch cigánskeho pôvodu ....
alaya1
03.10.13,11:44
Myslim si, ze ani EU nema riesenie, tak nebude nic riesit, naopak, su radi, ze neprisposobivi su tu u nas, takze pumpuju nadacie, OZtka a komunitne centra velkymi peniazmi, aby ostali tu a oni to riesit nemuseli. Snad pridu na navstevu, odfotia sa a kecaju o rasovej neznasanlivosti a diskriminacii.
...no vidíš ???
Aj sama si na to prišla ...či ??? ...:D :D :D (sorry :D )

Ale otázka znie aj inak a ináč .
Je síce pravda , že že dosť peňazí z EU sa aj použilo/je na to alebo onô...
Lenže dosť veľa lóóóóve skončí v rukách tých , ktorí majú veľké ústa , no realita je iná ...

....a áno , hovorím o tých predstaviteľoch a aktivistoch cigánskeho pôvodu ....

A myslis, ze len ciganskeho? Ojojoj, keby tak clovek mohol, ako nemoze..-)
Podla mna je to v znameni hesla- kradne sa tam, kde sa da a je uplne jedno, ci si cigan, ci nie.


tolko ja a tato tema.
vlado 33
03.10.13,12:24
Asi pred hodinou som volal políciu. Cigáni rozoberali ochranné plechy izolácie teplovodného potrubia pre Ťahanovce, pri Hyper Tescu na severe v Košiciach. Myslite, že gadža by také niečo napadlo? A myslíte, že ich chytili? Ho..o!
misoft
03.10.13,16:36
Šak normál, nie? Času habadej - veď romulánov je tóóóóóľko veľa, kto by ich hľadal - smrad ako smrad.
arizona
05.10.13,12:55
buchač
05.10.13,13:25
http://slovak.ruvr.ru/2013_10_05/Europsky-Romovia-zaplavia-Ukrajinu/
Nááále , šak nech si idú ...kto chce , nech ťahá čáru - ja som aj za .

Lenže , čo ak sa potom vrátia ?
Aj s tým potomstvom , samozrejme so značne rozšíreným ...

Európske obyvateľstvo si môže potom aj mašle hádzať ....
arizona
05.10.13,15:11
http://slovak.ruvr.ru/2013_10_05/Europsky-Romovia-zaplavia-Ukrajinu/
Nááále , šak nech si idú ...kto chce , nech ťahá čáru - ja som aj za .

Lenže , čo ak sa potom vrátia ?
Aj s tým potomstvom , samozrejme so značne rozšíreným ...

Európske obyvateľstvo si môže potom aj mašle hádzať ....

Ak ich nebude mat kto zivit, mozno pomru od hladu ...alebo sa spamatajau a zacnu zit civilizovane.
vlado 33
05.10.13,15:17
Nechápem, prečo zdražel Toluén? A prečo ho predávajú až od 18 rokov?
Mila123
05.10.13,15:18
Nechápem prečo zdražel Toulen? A prečo ho predávajú až od 18 rokov?
si konzument? alebo?????
vlado 33
05.10.13,15:27
Nie, ale rád pomáham neprispôsobivým.
Mila123
05.10.13,15:29
Nie, ale rád pomáham neprispôsobivým.
tým že im kupuješ toluén a ešte nemáš 18 rokov? alebo žartuješ????
vlado 33
05.10.13,15:43
Ja im nekupujem žiadný toulén, kupujú im ich rodičia.
pmajap
05.10.13,16:32
Nový prvek v páté podskupině Mendělejevovy tabulky: Dusík, Fosfor ... a ....
nově Romík.
Objeven nový chemický prvek !!! Romík (latinsky Cikanium) - odtud jeho
chemická značka Ci. Jedná se o stabilní izotop India.
Je hojně zastoupený na zemském povrchu. Základní fyzikálně-chemické
vlastnosti: má řadu odstínů hnědé barvy, je měkký, silně zapáchá.
Má vyšší hustotu než voda, to znamená, že v ní neplave. Je hlučný. Je také
hořlavý,dobře vstřebává alkohol. Je silně magnetický přitahuje nejen železo,
ale i všechny barevné kovy.
Atomy Romíku se nevyskytují samostatně, ale vytvářejí molekuly zvané klany,
které mohou dále polymerovat do tzv. tlup.
Sloučeniny: koncentrovaný je prudce nebezpečný, proto je vhodné ho ředit
olovem.
Možnosti jeho praktického využití jsou mizivé.
korela
29.10.13,08:10
Túto tému by som dal vymazať. Načo sa zbytočne rozčuľovať?
Možno áno , možno aj nie .....
Ja som síce tému založil , no je mi jedno , či sa vymaže a či nie ....
Ide ( išlo ) mi aj o to , že existuje ešte plno jedincov , ktorí majú furt na očiach ružové okuliare .

Takýmto by som doprial nejakú tú skúsenosť ...
Jedná sa hlavne o obyvateľov Západného Slovenska .
Je síce pravda :
- že Oskar Dobrovodský aj zviditeľnil Malacky ...
- že Ľubomír Harman vystrieľal svojich susedov v Devínskej
- že Milan Juhász vystrieľal rodinu v Hurbanove

Ibaže , na tom Strednom a Východnom Slovensku je situácia oveľa iná - horšia .
Ak by sa v takomto duchu malo pokračovať , tak zbohom rodina ...nie jeden cigán by šiel každý rok do toho neba ...
Ono by stačila aplikácia farmárskeho zákona do náležitej praxe a fertig .
Stačí spomenúť len tie nájazdy na polia alebo lesy ...niekedy by farmári nestíhali ani ládovať zásobníky ...

P.S.:
Aby bolo jasné , mne nejde o brojenie proti tým cigánom ...
Mne ide o tú podstatu a pointu okolo celého problému .

Myslis si, ze tu na Porade najdeme riesenie? Nazory a stanovisko ludi je kazdemu zname a myslim si, ze aj skoro vzdy rovnake.
Urcite by som vsak temu nepomenovala tak, ako ty, skor by som napisala neprisposobivi obcania, nakolko myslim, zeby taky Sarkoziovci, ci Berky Mrenica a ini lekari, uradnici tohto etnika, socializovani obcania by sa mohli citit dotknuti. Ja z duse neznasam napr. ocuranych bezdomovcov, ktori sa cele dni vyvaluju ogrcani na lavickach okolo detskeho ihriska za nasim obytnym domom a nie su cigani.
No ja by som zasa nehádzala všetkých bezdomovcov do jedného vreca ako ty.
Bezdomovca človek v bývalom režime na ulici nestretol.
Rovnako ako nepracujúceho Róma. Rovnako ako maloletého Róma nenavštevovať školskú dochádzku.
Oni už mali toľko príležitostí sa socializovať, až-až.
Aj na západnom Slovensku boli poriadne getá, v päťdesiatych rokoch sa však ich podmienky pre zvýšenie životnej úrovne začali postupne radikálne riešiť. Tiež na úkor niekoho, a čo bolo na dobrej ceste ich "socializácie" sa kam nakoniec podelo?
Koľko bezdomovcov sa ocitlo na dne spoločnosti nie svojopu vinou? Nejeden príspevok v TV reportážach. Buď to bolo vďaka neznalosti práva alebo následkom zneužitia práva prichádzali ľudia o byty. Isto, aj pre iné dôvody.

No a k tejto otázke ako vo svete s nimi....
Teraz na jeseň v jednom dieli seriálu Dr. Housa, kde liečil mladistvého Róma, odznela veta, že prvého cigáňa prijali USA až v roku ... a teraz ma zabite, ja som zostala v takom šoku, že si to nepamätám. Ale max. 20 rokov, možno aj menej. Neviem, či to dokonca nebol rok 2002. Neviem.
Tiež som sa minulý rok náhodou niekde dočítala, že práve táto krajina u nás očakáva občianske nepokoje. Taká malá časovaná bombička. Veď v Európe sa musí vyskytovať vždy nejaké ohnisko.
buchač
29.10.13,08:45
No a k tejto otázke ako vo svete s nimi....
Teraz na jeseň v jednom dieli seriálu Dr. Housa, kde liečil mladistvého Róma, odznela veta, že prvého cigáňa prijali USA až v roku ... a teraz ma zabite, ja som zostala v takom šoku, že si to nepamätám. Ale max. 20 rokov, možno aj menej. Neviem, či to dokonca nebol rok 2002. Neviem.
Tiež som sa minulý rok náhodou niekde dočítala, že práve táto krajina u nás očakáva občianske nepokoje. Taká malá časovaná bombička. Veď v Európe sa musí vyskytovať vždy nejaké ohnisko.

...ach jo ...
Pritom je to také jednoduché ...

Výňatok - preklad pomocou mašiny z http://en.wikipedia.org/wiki/Roma_in_the_United_States


História [ upraviť preklad ]

Distribúcia rómskych Američanov podľa 2000 sčítanie ľudu a iných zdrojov vykladá americkú angličtinu nadácie

Romanichal , prvá rómska skupina doraziť v Severnej Amerike vo veľkom počte prišli do Ameriky z britských ostrovov okolo roku 1850. Eastern European Roma, predkovia väčšiny rómskej populácie v Spojených štátoch dnes, začal prisťahovať sa do Spojených štátov vo veľkom meradle v priebehu druhej polovice storočia, po ich vyslobodenie z otroctva v Rumunsku a na Balkáne. Táto vlna rómskej imigrácie tvoria Rómovia , hovoriaci národy, ako je Kalderash , Machvaya , Lovarové a Churari, rovnako ako etnicky skupiny Rómov, ktoré sa viac integrovať s východnej európskej spoločnosti, ako je Boyash (Ludari) Rumunska a Bashalde Slovenska. [3] Roma prisťahovalectva, rovnako ako všetky migráciu východnej Európy, bola prísne obmedzená počas sovietskej éry vo východnej Európe, ale potom opäť v roku 1990 po páde východného bloku.

Keby to bolo možné , USA by mali aj o ten problém viac ...

Ďaľšie linky sú k dispozícii tiež a je ich dostatok ...
https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=cig%C3%A1ni+v+amerike&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#channel=suggest&q=gipsy+USA&rls=cs
korela
29.10.13,09:52
Mne išlo o ten výrok zo seriálu, tak roky by cca sedeli, čo je logické, ja by som si ten diel aj vyhľadala, ale mám nový monitor, a nejde mi zvuk, mladí nemajú čas. :-) Čo fakt nemajú, uznám.
Llívia
29.10.13,10:30
Myslim si, ze ani EU nema riesenie, tak nebude nic riesit, naopak, su radi, ze neprisposobivi su tu u nas, takze pumpuju nadacie, OZtka a komunitne centra velkymi peniazmi, aby ostali tu a oni to riesit nemuseli. Snad pridu na navstevu, odfotia sa a kecaju o rasovej neznasanlivosti a diskriminacii.
Ani doma sa nič riešiť nebude, "rómsky problém" skvelo zakryje oči a úžasne vymýva mozgy, aby ľudia nevideli a nerozmýšľali nad tým, kde, kto a ako pred*bal iné milióny.

Kam idú peniaze určené pre Rómov http://www.cas.sk/clanok/244878/pollak-chce-viac-penazi-na-romov-kam-zmizlo-predoslych-200-milionov-eur.html
Kde skončilo 200 miliónov? Na otázku, kde skončilo 200 miliónov eur, odvetil, že sa minuli na projekty, ktoré sa vykazujú ako rómske, ale s rómskou problematikou nič nemajú. "Nemyslím si, že kompostovisko, zberný dvor alebo námestie majú niečo spoločné s touto problematikou. Našou úlohou je, aby sme v budúcnosti nedovolili financovať takéto tipy projektov," ubezpečil, že toto míňanie peňazí nesprávnym smerom je zodpovednosťou ľudí, ktorí nastavovali systém.
Mária27
29.10.13,10:36
Peniaze treba dávať na príčinu: množia sa jak ...
pavol54
30.10.13,10:57
Myslim si, ze ani EU nema riesenie, tak nebude nic riesit, naopak, su radi, ze neprisposobivi su tu u nas, takze pumpuju nadacie, OZtka a komunitne centra velkymi peniazmi, aby ostali tu a oni to riesit nemuseli. Snad pridu na navstevu, odfotia sa a kecaju o rasovej neznasanlivosti a diskriminacii.
Ani doma sa nič riešiť nebude, "rómsky problém" skvelo zakryje oči a úžasne vymýva mozgy, aby ľudia nevideli a nerozmýšľali nad tým, kde, kto a ako pred*bal iné milióny.

Kam idú peniaze určené pre Rómov http://www.cas.sk/clanok/244878/pollak-chce-viac-penazi-na-romov-kam-zmizlo-predoslych-200-milionov-eur.html
Kde skončilo 200 miliónov? Na otázku, kde skončilo 200 miliónov eur, odvetil, že sa minuli na projekty, ktoré sa vykazujú ako rómske, ale s rómskou problematikou nič nemajú. "Nemyslím si, že kompostovisko, zberný dvor alebo námestie majú niečo spoločné s touto problematikou. Našou úlohou je, aby sme v budúcnosti nedovolili financovať takéto tipy projektov," ubezpečil, že toto míňanie peňazí nesprávnym smerom je zodpovednosťou ľudí, ktorí nastavovali systém.
Neviem prečo kompostovisko alebo skládka z neriadeného cigánskeho odpadu by nemohla byť rómskym projektom a kto to má stále platiť gádžovia aj keď tam nebývajú?
Letko
04.11.13,07:32
buchač
04.11.13,07:45
Kto vie anglicky, môže si pozrieť tento článok, ktorý vyšiel na Dailymail v UK:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2486333/Kosice-won-51million-grants-named-Europes-Capital-Culture--thousands-Roma-children-living-slums.html?offset=0&max=100&reply=41115919#comment-41115919
Kto nevie , tak ešte prekladač existuje ...

Autorka , Lizzie Edmonds , v riti bola a hovno uvidela .....
Trieska 3,14 na kvadrát a to celé na N-tú .....


Diskusia je pekná ...píšu takí , čo vedia ...
misoft
04.11.13,10:36
Kto vie anglicky, môže si pozrieť tento článok, ktorý vyšiel na Dailymail v UK:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2486333/Kosice-won-51million-grants-named-Europes-Capital-Culture--thousands-Roma-children-living-slums.html?offset=0&max=100&reply=41115919#comment-41115919
Kto nevie , tak ešte prekladač existuje ...

Autorka , Lizzie Edmonds , v riti bola a hovno uvidela .....
Trieska 3,14 na kvadrát a to celé na N-tú .....


Diskusia je pekná ...píšu takí , čo vedia ...
Máš pravdu - zaujímavé čítanie, keď to vysvetľujú naši (lenže innostranci majú klapky na očiach, nepoznajú celý problém a preto sa do nás obúvajú).
BXLmiami
04.11.13,11:42
Už je to tu.Skôr alebo neskôr bude z toho malér,my porušujeme práva dieťaťa a to neskutočne.Mali sme to riešiť už dávno,ale hlavne mimovládkam a rôznym aktivistom vyhovuje že peniažky berú a neriešia.
BXLmiami
04.11.13,11:46
Niekto by mal do tej diskusie pridať obrázky,ked romom byty odovzdávali aj s dátumom.
buchač
04.11.13,14:26
[QUOTE="buchač"]
Máš pravdu - zaujímavé čítanie, keď to vysvetľujú naši (lenže innostranci majú klapky na očiach, nepoznajú celý problém a preto sa do nás obúvajú).
Hlavne , že im robia degeši bordel v Engliš a rady si s nimi nevedia ...
Najradšej by poslali šupom domov jak svojho času Francúzsko ...
Tí dokonca letecky a ešte k tomu aj vreckové priložili na cestu ....
buchač
04.11.13,14:44
Niekto by mal do tej diskusie pridať obrázky,ked romom byty odovzdávali aj s dátumom.

Lukratívne bývanie ABC

Luník IX je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí Košíc. Leží v tichej lokalite pod lesom. Pôvodne bol projektovaný ako sídlisko typu ABC, ktoré mali obývať najmä vojaci (A - armáda), policajti (B - bezpečnosť) a Rómovia (C - Cigáni). S výstavbou sa začalo koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia, keď sa asanovala rómska osada Tábor v širšom centre Košíc.

„Od roku 1978 sa na sídlisko sťahovali prví nájomníci, pričom zložky A a B v značne zredukovanom stave oproti pôvodnému plánu. Už v rokoch 1981 až 1989 sa Luník IX vyznačoval vysokou koncentráciou Rómov. Z vtedajších približne dvoch tisícok obyvateľov tvorili asi polovicu,“ približuje históriu neslávne známeho sídliska hovorkyňa Košíc Martina Urik Viktorínová.

Tak niekedy vyzeral L IX. , keď bol vo výstavbe .

http://www.pluska.sk/thumb/images/gallery/plus7dni/z-domova/2013/10/lunik/o_lunik1.jpg?w=800&h=1000

http://www.vychytane.sk/filesystem/image/201108/11749-0-historicka-foto-luniku.jpg

Popis nasledujúceho je zbytočný ....

http://img.aktuality.sk/stories/NAJNOVSIE_FOTKY/ILUSTRACNE/article/lunik_iX_buranie_Novy_cas.jpg
buchač
27.11.13,12:23
Pre poniektorých , ktorí majú plné ústa tej solidarity a podobne ,by som aplikoval niečo v podobnom duchu , na naše pomery prispôsobené :

Kanadská pacifistka napsala kanadským úřadům a stěžovala si na zacházení s teroristy zatčenými v Afghánistánu.

Ministr obrany jí odpověděl:

Vážená občanko,
Děkuji za Váš dopis, ve kterém vyjadřujete starost o to, jak zacházíme s teroristy Talibanu a Al Kájdy, kteří jsou v rukou kanadské rmády. Zabýváme se stížnostmi, které dostáváme od občanů, jako jste Vy, a vytvořili jsme nový pacifistický a intergrační program pro teroristy. V souladu s tímto programem jsme se rozhodli vybrat jednoho teroristu a umístit ho do Vaší rodiny.

Příští pondělí budete mít ve svém domě pana Alí Mohameda Amé Ben Mahmuda (můžete mu říkat jednoduše Amé). Očekávám, že ho dobře přijmete a budete o něj pečovat tak, jak jste vyžadovala ve svém protestním dopise. Je pravděpodobné, že si budete muset najít nějaké pomocníky pro tuto misi. Naše oddělení u Vás každý týden provede kontrolu, abychom ověřili, že stále máte na mysli principy dobrého zacházení, které jste vyžadovala ve Vašem dopisu. Musím Vás upozornit, že Amé je extrémně nebezpečný psychopat, ale věříme, že s vnímavostí, kterou jste prokázala ve Vašem dopisu, se Vám podaří překonat tuto obtíž. Připomínáme, že Váš host se jeví extrémně efektivní v boji muže proti muži, že umí zabíjet tužkou nebo nůžkami na nehty. Kromě toho je Amé expert ve výrobě výbušnin z věcí, které se vyskytují běžně v domácnostech. Proto prosím mějte pod kontrolou tyto věci, i když - podle Vašeho názoru - dejte pozor, abyste se snad nějak nedotkla či neurazila pana Amého. Terorista se nebude s Vámi a s Vašimi dcerami chtít příliš bavit nebo nějak spojit (s výjimkou sexuálního spojení), jelikož on považuje ženy za prosté předměty. Toto je velmi citlivý aspekt, protože u něj byly pozorovány násilné tendence k ženám, které nedodržují islámská pravidla oblékání, takže věřím, že Vám nebude vadit nosit burku. Tím zvýšíte respekt ke kultuře a víře, který jste zmínila ve svém dopise.
Ještě jednou Vám děkuji za Váš zájem a obavu, vážíme si osob, jako jste Vy, a budeme informovat naše spoluobčany o Vaší spolupráci.
Hodně štěstí.
S úctou
Gordon O'Connor.
Ministr obrany
kopretinka
27.11.13,12:35
http://1url.cz/0BVk
misoft
27.11.13,17:20
http://1url.cz/0BVk
Nič nové pod slovenským slnkom - už dostali, čo chceli - to ostatné už nie je ich problém - radšej nech gadžovia upracú a im dávky dajú (aby mali za čo slopať....)
pavol54
27.11.13,18:59
http://1url.cz/0BVk
zdá sa že Kotleba použil( využil) na svoju volebnú kampaň najviac finančných prostriedkov- zneužité cigánske eurofondy inými, stačilo mu len poukázať ako sa s nimi hospodárilo a potom sa divíme volebnému výsledku
vlado 33
27.11.13,20:06
Niekto by mal do tej diskusie pridať obrázky,ked romom byty odovzdávali aj s dátumom.

Lukratívne bývanie ABC

Luník IX je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí Košíc. Leží v tichej lokalite pod lesom. Pôvodne bol projektovaný ako sídlisko typu ABC, ktoré mali obývať najmä vojaci (A - armáda), policajti (B - bezpečnosť) a Rómovia (C - Cigáni). S výstavbou sa začalo koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia, keď sa asanovala rómska osada Tábor v širšom centre Košíc.

„Od roku 1978 sa na sídlisko sťahovali prví nájomníci, pričom zložky A a B v značne zredukovanom stave oproti pôvodnému plánu. Už v rokoch 1981 až 1989 sa Luník IX vyznačoval vysokou koncentráciou Rómov. Z vtedajších približne dvoch tisícok obyvateľov tvorili asi polovicu,“ približuje históriu neslávne známeho sídliska hovorkyňa Košíc Martina Urik Viktorínová.

Tak niekedy vyzeral L IX. , keď bol vo výstavbe .

http://www.pluska.sk/thumb/images/gallery/plus7dni/z-domova/2013/10/lunik/o_lunik1.jpg?w=800&h=1000

http://www.vychytane.sk/filesystem/image/201108/11749-0-historicka-foto-luniku.jpg

Popis nasledujúceho je zbytočný ....

http://img.aktuality.sk/stories/NAJNOVSIE_FOTKY/ILUSTRACNE/article/lunik_iX_buranie_Novy_cas.jpg
Najkrajšie sídlisko Košic, Lunik IX bolo postavené pri smetisku. Myslím, že sa plánovalo aj s jeho likvidáciou. Ale potom sa začala výstavba Bieleho domu a bolo potrebné vysťahovať desiatky cig. rodín z jeho okolia. Luník IX bol riešenie, a takto to dopadlo.
buchač
27.11.13,20:12
Najkrajšie sídlisko Košic, bolo postavené pri smetisku.


mimotemy
Blbosť ....
Predsa pri jazere .......:D :D :D
http://img.flog.pravda.sk/2010/01/16/nBn_285532_m.jpg
vlado 33
27.11.13,20:27
Najkrajšie sídlisko Košic, bolo postavené pri smetisku.


mimotemy
Blbosť ....
Predsa pri jazere .......:D :D :D
http://img.flog.pravda.sk/2010/01/16/nBn_285532_m.jpg
Pravdu máš, opravujem druhé NAJ.
misoft
28.11.13,06:47
pmajap
28.11.13,08:00
Nie nie, tí hore majú teplúčko.A tu http://www.dailymail.co.uk/news/article-2514713/Germany-France-join-PM-benefit-tourism-crackdown.html zachvíľu bude tiež horúce,
buchač
18.12.13,07:32
V Číně Romové nežijí, protože se tam musí pracovat?

Tak nám to demokratické USA zase nandaly. Sociální odloučenost Romů a násilí proti příslušníkům romské komunity označila za vážný problém České republiky aktuální zpráva o stavu lidských práv ve světě v roce 2012, kterou vydalo americké ministerstvo zahraničí. Čeští Romové podle ní strádají chudobou a čelí diskriminaci. Zdroj: idnes.cz.

Je logické, že ti, co nemají práci, strádají. Alarmující ale je, že v ČR mnohdy z těch, co nemají práci, strádají víc ti, kteří pracovat chtějí, než ti, co nikdy pracovat nechtěli, než ti, co plánovaně a cíleně plodí co nejvíce dětí, aby pak pohodlně mohli žít z dávek a přídavků. V Číně jsou dlouhodobě porušována lidská práva, jsou tam popravováni odpůrci režimu. Čínu však USA nekritizují, protože jsou na ní ekonomicky závislé a navíc jí dluží ze všech zemí nejvíc. Ostatně v Číně možná žádní Romové nežijí. V Číně se musí pracovat, protože kdo tam nepracuje, zemře hlady.

Žiji v téhle zemi 57 let, 10 let jsem žil ve městě, které mělo 18 % Romského obyvatelstva, v paneláku jsme měli 3 Romské rodiny. Několikrát jsem na vlastní nebezpečí navštívil Chánov. Nepotřebuji tedy americké „demokraty“, abych věděl, jak to u nás doopravdy chodí. Pokud v USA někdo nechce pracovat, skončí na ulici v lepenkové krabici. V ČR dostane podporu a stát mu proplácí bydlení. Pokud v USA někdo vybydlí a zničí byt, je odsouzen a uvězněn, protože zničil něčí majetek. V ČR dostane nový byt, nebo „Čunkův kontejner.“ V USA už zase policie hlásí, že podezřelý je běloch, Hispánec, nebo černoch. V ČR se maximálně napíše, že pachatel je „snědší“ pleti. Pokud je zde diskriminace, pak ta pozitivní.
...a ďalej ...
http://skutecnosti.cz/v-cine-romove-neziji-protoze-se-tam-musi-pracovat/
buchač
21.01.14,17:46
...a majú po zárobkoch ...
Kua ...a my zasa po ptákach , keď sa nazad vrátia.....:(

Británia od apríla ruší sociálne dávky aj pre prisťahovalcov zo Slovenska!

LONDÝN - Veľká Británia od apríla nebude poskytovať nezamestnaným imigrantom z iných členských krajín Európskej únie príspevky na bývanie. Uviedli to dvaja predstavitelia britskej vlády. Mesačné dávky v nezamestnanosti sú vo výške od 270 eur, prídavky na bývanie sa však môžu vyšplhať na 1 000 eur.

http://www.topky.sk/cl/11/1375355/Britania-od-aprila-rusi-socialne-davky-aj-pre-pristahovalcov-zo-Slovenska-
kukučka
21.01.14,19:12
Nedávno si Cameron "dovolil" kritizovať poľských prisťahovalcov, v poľskej TV diskutovalo všetko, čo má ruky a nohy a poriadne ostro!
erik555
21.01.14,19:27
...a majú po zárobkoch ...
Kua ...a my zasa po ptákach , keď sa nazad vrátia.....:(

Británia od apríla ruší sociálne dávky aj pre prisťahovalcov zo Slovenska!

LONDÝN - Veľká Británia od apríla nebude poskytovať nezamestnaným imigrantom z iných členských krajín Európskej únie príspevky na bývanie. Uviedli to dvaja predstavitelia britskej vlády. Mesačné dávky v nezamestnanosti sú vo výške od 270 eur, prídavky na bývanie sa však môžu vyšplhať na 1 000 eur.

http://www.topky.sk/cl/11/1375355/Britania-od-aprila-rusi-socialne-davky-aj-pre-pristahovalcov-zo-Slovenska-
270 Eur + na byvanie? U nas ak dobre viem, tak jednotlivec dostane 62 Eur + moze este na byvanie nejakych 56 Eur....dokopy jednotlivec nejakych 118 Eur :D Bananistan a Absurdistan dokopy :D A clen Europskej unie :D
tom_i
21.01.14,19:32
Čo by robil tretí sektor keby sa tento "problém" vyriešil?
vlado 33
21.01.14,20:11
na Slovensku zatiaľ neexistuje riešenie róm. problém. V minulosti to riešili takto.
lapejko
21.01.14,20:30
Túto tému by som dal vymazať. Načo sa zbytočne rozčuľovať?
Možno áno , možno aj nie .....
Ja som síce tému založil , no je mi jedno , či sa vymaže a či nie ....
Ide ( išlo ) mi aj o to , že existuje ešte plno jedincov , ktorí majú furt na očiach ružové okuliare .

Takýmto by som doprial nejakú tú skúsenosť ...
Jedná sa hlavne o obyvateľov Západného Slovenska .
Je síce pravda :
- že Oskar Dobrovodský aj zviditeľnil Malacky ...
- že Ľubomír Harman vystrieľal svojich susedov v Devínskej
- že Milan Juhász vystrieľal rodinu v Hurbanove

Ibaže , na tom Strednom a Východnom Slovensku je situácia oveľa iná - horšia .
Ak by sa v takomto duchu malo pokračovať , tak zbohom rodina ...nie jeden cigán by šiel každý rok do toho neba ...
Ono by stačila aplikácia farmárskeho zákona do náležitej praxe a fertig .
Stačí spomenúť len tie nájazdy na polia alebo lesy ...niekedy by farmári nestíhali ani ládovať zásobníky ...

P.S.:
Aby bolo jasné , mne nejde o brojenie proti tým cigánom ...
Mne ide o tú podstatu a pointu okolo celého problému .

Myslis si, ze tu na Porade najdeme riesenie? Nazory a stanovisko ludi je kazdemu zname a myslim si, ze aj skoro vzdy rovnake.
Urcite by som vsak temu nepomenovala tak, ako ty, skor by som napisala neprisposobivi obcania, nakolko myslim, zeby taky Sarkoziovci, ci Berky Mrenica a ini lekari, uradnici tohto etnika, socializovani obcania by sa mohli citit dotknuti. Ja z duse neznasam napr. ocuranych bezdomovcov, ktori sa cele dni vyvaluju ogrcani na lavickach okolo detskeho ihriska za nasim obytnym domom a nie su cigani.
No ja by som zasa nehádzala všetkých bezdomovcov do jedného vreca ako ty.
Bezdomovca človek v bývalom režime na ulici nestretol.
Rovnako ako nepracujúceho Róma. Rovnako ako maloletého Róma nenavštevovať školskú dochádzku.
Oni už mali toľko príležitostí sa socializovať, až-až.
Aj na západnom Slovensku boli poriadne getá, v päťdesiatych rokoch sa však ich podmienky pre zvýšenie životnej úrovne začali postupne radikálne riešiť. Tiež na úkor niekoho, a čo bolo na dobrej ceste ich "socializácie" sa kam nakoniec podelo?
Koľko bezdomovcov sa ocitlo na dne spoločnosti nie svojopu vinou? Nejeden príspevok v TV reportážach. Buď to bolo vďaka neznalosti práva alebo následkom zneužitia práva prichádzali ľudia o byty. Isto, aj pre iné dôvody.

No a k tejto otázke ako vo svete s nimi....
Teraz na jeseň v jednom dieli seriálu Dr. Housa, kde liečil mladistvého Róma, odznela veta, že prvého cigáňa prijali USA až v roku ... a teraz ma zabite, ja som zostala v takom šoku, že si to nepamätám. Ale max. 20 rokov, možno aj menej. Neviem, či to dokonca nebol rok 2002. Neviem.
Tiež som sa minulý rok náhodou niekde dočítala, že práve táto krajina u nás očakáva občianske nepokoje. Taká malá časovaná bombička. Veď v Európe sa musí vyskytovať vždy nejaké ohnisko.



slušná Rómka v tom seriáli tvrdila, že oficiálne môžu vstúpiť do tohto štátu /kde sa odohrával dej/ len od 1993 roku, nepamätám či to bol štát Washington alebo New York...
vlado 33
21.01.14,21:04
Dnes vyhľadávajú najstaršieho člena osady, ktorého určia ako otca dieťaťa alebo si ho osvojí , potom sa ho zbavia a poberajú sirotské príspevky.
BXLmiami
29.01.14,14:39
Tuším začali riešiť romsku otázku aj Taliani :-)).
buchač
23.03.14,09:11
Túto tému by som dal vymazať. Načo sa zbytočne rozčuľovať?

Letko
Odkiaľ som:
perla Šariša



Okolo 100 rómskych osadníkov z osady pri Huncovciach v okrese Kežmarok dobilo mladých futbalistov a funkcionárov.
Dôvodom bolo to, že ich požiadali, aby opustili futbalové ihrisko, na ktorom chceli odohrať priateľský zápas.

V sobotu si do Huncoviec žiaci a dorastenci pozvali na zápas rovesníkov z Vysokých Tatier. „Už žiakov nechceli pustiť na trávnik (http://www.porada.sk/travnik#__AUTOKW), no tí napokon zápas odohrali,“ uviedli funkcionári domáceho klubu. Na ďalší zápas dorastencov pustiť nemienili.

„Keď sme im dohovárali, začali byť agresívni. Niektorí zabehli do blízkej osady, z ktorej sa na nás vyrútila asi stovka vyzbrojených Rómov a začali nás biť,“ dodali. Niektorí hráči sa stihli skryť v kabínach, iní to šťastie nemali. „Zbili ma palicou, no našťastie som mal čiapku a náraz som čiastočne stlmil rukou. Bola to však hrôza a des, pretože osadníci len vrieskali a kričali dookola to isté - zabiť, zabiť!“ povedal tréner hostí Miroslav Louda.

Rómov rozohnali až kukláči. „Zasahovalo 15 policajtov a na oddelenie predviedli 10 výtržníkov. Pri incidente sa zranili štyria ľudia,“ uviedla prešovská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.
http://www.cas.sk/clanok/276603/nestitili-sa-bit-deti-romski-osadnici-napadli-mladych-futbalistov.html


P.S.:


Kežmarok (maď. Késmárk, nem. Käsmark) je okresné mesto ležiace pod Vysokými Tatrami v Prešovskom kraji.
misoft
23.03.14,10:38
slušná Rómka v tom seriáli tvrdila, že oficiálne môžu vstúpiť do tohto štátu /kde sa odohrával dej/ len od 1993 roku, nepamätám či to bol štát (http://www.porada.sk/stat#__AUTOKW) Washington alebo New York...
V USA existuje federálny štát (http://www.porada.sk/stat#__AUTOKW) Washington - na západnom pobreží a priliehajúci ku Kanade a aj štát (http://www.porada.sk/stat#__AUTOKW) New York - na východnom pobreží a priliehajúci ku Kanade.
stormcatcher
23.03.14,10:42
Práve sledujem debatu Kiska - Fico aj o uznaní či neuznaní Kosova a Krymu, a napadla ma otázka, prečo cigáni nechcú /nebojujú/ o vlastný štát (http://www.porada.sk/stat#__AUTOKW), Určite by samostatnosť získali v rekordne krátkom čase. Aj keď by to bolo jedno obrovské smetisko.
buchač
23.03.14,10:50
Práve sledujem debatu Kiska - Fico aj o uznaní či neuznaní Kosova a Krymu, a napadla ma otázka, prečo cigáni nechcú /nebojujú/ o vlastný štát (http://www.porada.sk/stat#__AUTOKW), Určite by samostatnosť získali v rekordne krátkom čase. Aj keď by to bolo jedno obrovské smetisko.
...a Ty si normál ??? ;)
Kto by na nich robil ?

Si vieš predstaviť tie všeliaké ( poburujúce ) reči rôznych samozvaných alebo štátom dosadených vodcov ( čítaj ombudsmanov ) ohľadom tejto " neprávosti " ...???
Peggynka
23.03.14,11:11
Práve sledujem debatu Kiska - Fico aj o uznaní či neuznaní Kosova a Krymu, a napadla ma otázka, prečo cigáni nechcú /nebojujú/ o vlastný štát (http://www.porada.sk/stat#__AUTOKW), Určite by samostatnosť získali v rekordne krátkom čase. Aj keď by to bolo jedno obrovské smetisko.
Však majú - Indiu,len tam už je to preľudnené...
stormcatcher
23.03.14,12:27
[QUOTE="Peggynka"
Však majú - Indiu,len tam už je to preľudnené...[/QUOTE]
...veď už predávajú parcely aj na mesiaci :eek: