hannahRybicka
30.09.13,15:55
Viete mi niekto poradiť s vodou v kuchyni? Úžitkovú vodu, teda teplú a studenú, máme z vlastnej studne ale tá nie je pitiná. Pitnú si vozíme z kontrolovaného prameňa. Doriešujeme kuchyňu a chcela by som aby to vyzeralo "normálne", lebo teraz mám na linke vyloženy barel s pitnou vodou. Taký hnusný, obitý, protivný. Viem že existujú špeciálne 3-cestné batérie pre reverznú osmózu. Na nete som našla predávať dva typy :( výber nič moc. Vie mi niekto poradiť, či by sa taká batéria dala nakombinovať s malou pumpou na vodu? Barel s pitnou vodou by bol v skrinke pod kuchynskou linkou, na neho by bola nahodená potravinárska pumpa na vodu. Z pumpy by voda sla do trojcestnej batérie.

Muž je velmi šikovný a vyzná sa, a tvrdí mi že je to celé blbosť. Viete mi poradit, či to má šancu dlhodobo fungovať tak ako si predstavujem?

Ďakujem.
ivka70
30.09.13,16:05
Pitnu vodu by som skor riesila zariadenim na vodu, napr. http://www.dolphin.sk/buxus/generate_page.php?page_id=82&gclid=CNWr9L6_87kCFQVd3god9QcACQ#!copy-of-produkty-a-sluby/c1vmm

ktore sa da vyuzit aj na horucu vodu.

Aj ked je otazne, preco v kuchyni mat uzitkovu vodu ....
na riad? na umyvanie zeleniny? asi nie ......
hannahRybicka
30.09.13,17:24
Mame vysoko prekrocene NO2 a NO3, takze filter by nam vydrzal cca 3 tyzdne, pokial by sme filtrovali len vodu na pitie. Bakteriologicky je ta voda OK. Na umyvanie je v pohode, vecsina susedov z takej vody dokonca vari polievku ?!?!? Uvazovala som presne o takych velkokapacitnych bareloch na ktore by sa nahodila pumpa a suplo by sa to hore do baterie...ak to naozaj bude blbost tak vymenim bateriu a po mojom blbom napade nezostane stopa ;D

BTW osmozu obaja odmietame.
misoft
30.09.13,22:29
mimotemy
Trochu ma irituje názov témy:
..na "normálnu" a "inú" vodu. Ja som bol vždy presvedčený že je voda a ťažká voda (správne H2O a H2O2).
Hádam to malo byť na "pitnú" a "úžitkovú" vodu!
julysak
01.10.13,06:36
žgrloš :D
julysak
01.10.13,06:37
ak sú vo vode ťažké kovy - nie je potom aj táto "ťažká" ?
julysak
01.10.13,06:44
Nepýtaj sa
zabudni
budeš mať pokoj doma :D

PS
Aj tak by si prd ušetrila
plus : vypiješ denne 2 litre vody / za rok kubík / ste povedzme traja = 3 kubíky = 7 evri
mínus : koľko stojí potravinárske čerpadlo ??????? / robotu nerátam
Na pitie : napoj sa na vodovod
alebo
Pi to ako doteraz pohárom / daj barel na povalu / spusti hadičku
misoft
01.10.13,16:01
Nie - to je zamorená.
Martin1310
01.10.13,19:11
Keby u nás nebol vodovod a musel by som to riešiť až takto, teda vozením vody tak by som to spravil asi takto - Zohnal alebo vyrobil by som si nádobu čo največšiu a upravil by som ju tak aby som z nej mohol tlačiť vodu tlakom vzduchu z nejakého maleho kompresoru, možno by stačil aj nejaký membránový. Podobne ako sa čapuje pivo. Nádoba by mohla byť hoci v pivnici a naplnal by som ju nejakými prenosnými kanistrami. No a samozrejme by som použil tú trojcestnú bateriu ak by som chcel používať aj tú nepitnú vodu.
Znie to síce komplikovane ale než by som mal mať v kuchyni stále nejaký kanister tak by som to iste nejako riešil.
marjankaj
01.10.13,19:25
H2O2 je peroxid vodíka.
Ťažká voda obsahuje deutérium D2O. Používa sa v jadrových reaktoroch.
http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A4a%C5%BEk%C3%A1_voda
julysak
01.10.13,20:15
mne nemusíš cez wiki vysvetľovať / ja som to vedel aj kým wiki nebola
aj o tríciu som už počul :D
marjankaj
01.10.13,20:17
Milanko, šak tebe nevysvetľujem. To Dušanovi. :D
A s tríciom by bola "superťažká" a ešte k tomu aj rádioaktívna. :D
julysak
01.10.13,20:18
Jasne :
čím hlbšie dáš tú nádobu, tým lepšie :D

PS
Aby voda "tiekla" z vodovodu normálne, musí mať nad 2 atmosféry
pridaj pivnicu
hydroodpory

to by ten membránový musel tlačiť 2,5

PS
cenu nemali
120 W - 261 W
tlak: do 260 mbar
hannahRybicka
02.10.13,08:46
Nene. Koli kolaudacii sme ju kupili a nepouzivame ju. Pada na nu prach. :P
hannahRybicka
02.10.13,08:51
potravinarske cerpadlo som niekde videla za cca 100 evri. Napojenie na vodovod by nas vyslo neslusne peniaze, lebo by sme museli asi 200 metrov tahat hlavnu vetvu, potom este 30 metrov pripojku, a potom na tych rozkopanych 200 metrov natiahnut novy asfalt. Na to fakt nemam.
To s tou povalou by tiez bolo riesenie, ale to by sa zase muselo ist krizom cez zatepleny strop a potom vlacit barely s vodou hore, po rebriku, taky nic moc :( Uvazovala som ze by voda bola v skrinke nad drezom, ale zase kto to tam bude vykladat.
hannahRybicka
02.10.13,08:56
julysak ma pravdu. To uz mozem rovno pouzit studnovu ponorku za cca 3 kilecka. Odpadnu mi problemy s vecnym vzduhotesnym uzatvaranim celeho systemu. To je patalia, utesnit nieco aby to udrzalo taky pretlak. Achjo.
hannahRybicka
02.10.13,08:59
"Normálna" je normálne zapojená. Z trubiek a pod štandardným tlakom. Pod "iná" som myslela neštandardné zapojenie.
marjankaj
02.10.13,09:00
Tak to je naozaj super rýchla informácia. A kto to nevedel, tak si to mohol predsa vygoogliť.:---
misoft
02.10.13,16:21
Sorry - zase som to poplietol (kua - už starnem!!!!) Správne D2O - deutérium. Ale i peroxíd je prakticky obohatená voda :D o kyslík.
A s tríciom - júúúúj - to by bolo pošušnáničko - čelóvek by žiaril ako toto ono :D:D:D
julysak
02.10.13,17:48
Ako vravel kedysi LENON v Mochovciach, bol by si pán "osvietený" :D

Ale veď už samotný kyslík čo dýchame je hovadsky nebezpečné svinstvo

pridáš voľačo - - katastrofa na obzore
odoberieš (na ozón) volačo - - katastrofa na oblohe :D:D
Martin1310
02.10.13,19:11
Môj dedo býval celí život a ja tak 7 rokov v dome kde bol v samospádovom vodovode z pramena tlak 1 atmosféra a nebol žiadny problém akurát tiekla pomalšie ale určite rýchlejšie ako z bandasky položenej na kuchynskej linke kde bude tlak skoro nič hlavne ku koncu.

Pivnica povedzme 3 metre hlboká ti to pokazí cca o 0,3 atmosféry ale voda bude v chlade a pokial jej tam bude viac tak by bolo žiaduce aby bola v chlade. No a na povale by cez zimu mohla aj zamrznúť.

Nieje to zas taký problém utesniť, ked sa to spravý raz poriadne tak to bude fungovať dlho. Stačil by ten istý patent ako je na sudoch s ktorých sa čapuje pivo, je to jednoduchý patent.
Vrch takehoto suda navariť na nerezovú nádobu ktorá vydrží tie 2 atmosféri a hotovo.
No tak by sa použil malí piestový kompresor, ked je membránový slabý.

Ja nehovorím že by to bolo lacné a jednoduché ale fungovalo by to ako normálny vodovod.