jofrey007
07.10.13,21:43
Mam tento krovinorez asi 2 mesiace a zatial spokojnost.
Ale predvcerom sa mi prihodila takato vec a neviem co s tym.
Krovinorez nastartujem s otvorenym syticom, necham chvilu bezat. Sytic uzavriem, motor bezi na nizkych otackach. Ale ked pridam plyn (aj pomalicky), tak motor zdochne.
Zatial som to riesil tak, ze som mikroskopicky nechal pootvoreny sytic a tak som kosil.
Ale nemam dobry pocit z tohoto riesenia.
Poradi mi niekto ?

Attila
buchač
08.10.13,07:02
Bežná vec u takýchto strojov ...na značke nezáleží ...
Mne to tiež občas robí na krovinoreze a aj na motorovej píle.
Zvyknem sa s plynom pohrať ...

Keď sa už ale motor zohreje , tak to vypínanie a následné spúšťanie mašiny prebieha bez problémov ....
Martin Pongo
09.10.13,14:09
Ja by som poradil snad to, ze znacke alko by som sa radšej vyhol a to z tohto dôvodu: krovinorez zn alko som mal. Zo začiatku spokojnosť. Ale problem nastal vtedy ked som potreboval vymenit plastovu šrubu na hlavici, ktorá sa opotrebovala neprimerane skoro. Cenovo ma vyšla dosť draho cca 20€ ale niekedy sa stalo, že samotnu šrubu mi predali len ako komplet spolu aj s hlavicou - cena cca 40€. Behom cca 4 rokov mi postupne začal odchadzať karburator, tesnenia a iné súčiastky, ktoré ma vyšli velmi draho, neskôr som si prepočítal, že keby som si kúpil značkovejší krovinorez, tak by ma vyšiel ovela lacnejsie. Ja osobne pouzívam husq - 128 R II a som s ním nad mieru spokojný. Pri dnešnej trhovej cene oproti spomínanému alku stojí o 130€ viac ale neskôr pochopíte, ked budete potrebovat servis alebo nahradne dielce, že vyššia kvalita sa oplatí viac.
buchač
09.10.13,14:12
Dal si celkom solídne dlhší príspevok z praxe , s ktorým sa nedá nesúhlasiť ...

Ale dá sa aj jednou vetou povedať o isté :

Nie som na toľko bohatý , aby som kupoval lacné veci !
:D :D :D
viktorviktor
10.10.13,11:29
pozri či tesní prívod paliva, prečisti nádrž, pumpu, karburátor, nastav motor
tu je nastavenie motora http://www.kolmanl.info/index.php?show=sm_serizeni
R_R
14.10.13,07:36
Takto mi dochla motorová píla Stihl, na volnobeh išla a po pridaní plynu zdochla.
Bol to špinavý vzduchový filter, po očistení všetko ok.