Pakrako
08.10.13,16:50
Dobrý deň, vedel by niekto poradiť ako opraviť zatváranie dvierok bubna zhora plnenej pračky Whirpool , Jedna polovica dvierok má poškodenú pružinu, ktorá zdvíha dvierka pri otvorenom bubne .
Ďakujem za uverejnenie riešenia výmenou torznej pružiny. Bývam v Nitre a pre servisy je takáto oprava asi nerentabilná, keď nedržia uvedený diel alebo povedia radšej že takéto neopravujú.
Objednal som mailom diel až z Lipt.Mikuláša podľa riešenia, zatiaľ bez odozvy.
Dovtedy som vyriešil opravu jednoducho...vyvrtal som otvor do zaisťovacieho háčika dvierok a zdvíhanie dvierok a poistenie proti otvoreniu som vyriešil háčikom , ktorý je v otvore držaný gumenným povrazcom , ktorý zároveň slúži na nadvihnutie dvierok pri zatváraní. riešenie viď priložené fotografie. Ak dostanem torzné pružiny , tak dvierka opravím do pôvodného stavu.
erik555
08.10.13,14:55
ako opravit? No tak, ze tam bude funkcna pruzina :) Co si ine cakal?
http://www.oprava.eu/forum/viewtopic.php?f=2&t=65
http://www.forum.oprava.eu/viewtopic.php?f=2&t=618
misoft
08.10.13,15:57
pankratz
12.10.13,09:25
Kedˇten diel nemal servisman na sklade, mohol to objednať aj on sám. A za opravu si zapýta toľko, koľko ho to stálo, + práca.
misoft
12.10.13,11:36
Teraz pozerám na foto s chybou. Človeče, veď tebe tam chýba celý zaisťovací mechanizmus dvierok. Nielen pružina - chýba všetko!
Pakrako
13.10.13,02:20
asi nepotrebuje pomôcť, má dosť zákaziek !
Pakrako
13.10.13,02:21
Nechýba nič, len je zlomená torzná pružina .
Pakrako
24.03.14,11:57
Riešenie opravy (http://www.porada.sk/opravy#__AUTOKW) pomocou gumy a vyrtaného otvoru vydržalo 167 dní ... t.j celkom lacnéa hlavne spoľahlivé riešenie.
misoft
24.03.14,14:10
Chobot
28.03.14,12:09
Misoft - on nám dal spätnú väzbu na svoje zadanie, kde napísal, ako to vyriešil. A teraz napísal, ako dlho to riešenie vydržalo, takže je to OK.
misoft
28.03.14,14:03
V tom prípade to mal založiť ako Debata
lujza.j
28.03.14,17:55
kedže nedávno, som videla foto.....tak píšem až teraz.....mojej kolegyni sa minulý rok stala vec....dierka na bubne na wirpúlke zhora plnenej sa pokazili-otvorili pri poslednom 1200 otáčkovom žmýkaní :eek:.....je rada, že v tom čase nebola v kúpelni....vyrazilo to celé práčkové dvere..odniesli si to nejaké kachličky-obklad....
ja len , že treba zvážiť všakovakú improvizovanú opravu....
Pakrako
18.04.14,14:38
no ja si myslím, že je to spoľahlívé keď to vydržalo cca 170 dní, potom stačilo vymeniť opotrebovaný gumový napínač a dať tam nový háčik a fičí to dalej spoľahlivo !!
lujza.j
18.04.14,14:44
mne to je jedno...daj pozor aby ťa nevyfackali raz dvere z práčky:D
Pakrako
18.04.14,14:57
no ja nie som PIT a PAT a viem čo si môžem dovoliť, Aj keď by povolil gumový napínač tak je tam zaisťovací háčik. Výrobca inak doporučoval pre neho logicky nákup novej pračka za banálnu opravu nakoľko nemá na opravu náhradné diely !!! a odstreďovať pri 1200 otáčkach to musí poriadne potom žehliť lebo to poriadne pokrčí prádlo .
misoft
18.04.14,16:23
No ja sa len čudujem - za ten čas, čo tu vypisuješ, už si tie torzáky mohol mať aj namontované.....
lujza.j
18.04.14,16:29
ako si prišiel nato, že pri 1200 otáčkach je prádlo dokrčené....ak prepcháš bubon prádlom tak asi aj áno....a potom prádlo sa vyberá ako práčka doperie...teda aspoň ja to tak robím....áno je aj taká práčka kde sa bubon v pomalom tempe krúti aj po dopraní až dovtedy kedy sa nevypne a prádlo nevytiahne....aby nebolo dokrkvané
autorizovany servis
26.10.18,11:44