Viktar185
09.10.13,09:57
Revýzny technik vyčistil plynový kotol MINITHERM 25 a nastavil kyslík - vzduch (prívod) na predpísaných 9,5-10 konkrétne 9,5. Pred čistením kotol pískal len pri automatickom zapnutí asi 2-3 sekundy, teraz píska stále počas toho keď horí oheň. Nepíska veľmi silno, ale ani slabo (počuť piskot aj v izbách na poschodí)

Prosím Vás, čo to môže spôsobovať ?
Pýtam sa Vás kvôli tomu, že keď zavolám technikovi, či sa aspoň čiastočne budú odpovede podobať

Chcem si overiť technika, v žiadnom prípade neoverujem Vás

Za odpoveď vopred
Ďakujem

s Pozdravom
Viktor
akal
01.11.13,19:40
Nazdar, piskot kotla moze byt zapricineny prudenim vzduchu alebo spalin z kotla ked vtedy pred nastavenim piskal zo zaciatku - tak zo zaciatku siel na plny vykon a tak pribrzdil, po nastaveni spalin je ine prudenie a ked to piskanie nieje otravne ze ho je pocut cez cely barak tak je to v poriadku, skontroluj si tesnost krytov doistoty mozno zabudol dat srubku na kryt :) a ked to je pocut na poschodi skus ci to nieje len cerpadlo zavzdusnene... odvzdusnis ho tak ze je taka velka skrutka na cerpadle na plochy srubovak tu povol na par sekund kym nevyjdu vsetky bublinky....
Mik148
08.03.15,10:20
Ja mám podobný problém. Revízny technik mi ho vyčistil pred 3 mesiacmi a teraz začal počas toho, keď horí oheň, pískať. Nepíska silno, ale je to počuť viac ako kedysi. Potom mi pomaličky klesá tlak v systéme, hlavne keď nehorí oheň. Prečo môže klesať tlak? Mám kondenzačný kotol junkers cerapur comfort 10-24 kW. Ďakujem za radu. Martin
akal
10.03.15,20:36
tak to mi príde ako zákerná vada prasknutého výmenníka, zoberte si to takto... ked je kotol studený tak voda s neho pomaličky tečie ale tak slabo že neklesá tlak v systéme , ale keď sa začne nahrievať tak sa roztečie viac lebo škára je väčšia, otestujete to takto že odpojíte hadicu ktorá vedie do kanála (do sifónu) a odsledujete si množstvo vody ktorú kotol vyprodukuje, ak je to viac ako udáva výrobca tak kotol ihneď reklamovať autorizovanému servisákovi Junkers...
Mik148
10.03.15,20:41
tlak v systéme práveže klesá vtedy, keď je kotol studený a stúpa, keď je zohriaty.
lubko6394
11.03.15,06:53
Však to je normálne, najmä ak máš malú expanzku. Teplejšia voda má väčší objem ako studená. Ak je diferencia tlakov min/max príliš veľká je treba opraviť/ vymeniť za väčšiu expanznú nádobu.