babicka1
11.10.13,19:04
Ahoj chcem sa spýtat aj vám vypadáva televízny signál ked prší? mali sme satelit Openbox 800 ale ten prestal z ničoho nič načitávat kartu odrazu bolo všetko zakodované bez signálu aj ked bolo pekne ,inak všetko svietilo iba nemohlo odrazu načítat.tak som kúpila nový sateli LUNA HD 300 IRCI no aj tu teraz vypadli všetky programi lebo prší ,na setboxy programi idú ,ale na satelite nie máte to aj vy? alebo niečo tomu je dakujem za odpoved
buchač
11.10.13,17:09
Mám aj ja , babička ...
Keď sa blíži taká lepšia čierňava , tak signál sa začína strácať , až nakoniec vypadne úplne ...
Prejde taká ( nazvem ) prvá vlna búrky a potom to už naskočí samo ...
Ak ten dážď aj pokračuje , tak signál už nezvykne vypadnúť ...
erik555
11.10.13,17:20
ked je burkova oblacnost tak vypadne...ale ked iba normalne prsi, tak nie. Aku velku parabolu mas? Asi by ju chcelo aj lepsie nastavit. Je priamy, cisty vyhlad z paraboly na druzicu? Nic netieni parabolu, ako konare stromu a podobne? Sila signalu a kvalita signalu je na transponderoch aka? (v menu prijimaca)
misoft
11.10.13,17:20
Ľudkovia, vysvetlím to takto:
Je to prirodzený jav a logický.
Satelitný signál (ten zo škatule na zemeguľou) je elektromagnetické žiarenie (aj z pozemných je elektromagnetické žiarenie), ktoré musí prekonať dlhú vzdialenosť (cca 36000 km - geostacionárna dráha) dvakrát - z vysielača na družicu a z družice do prijímača. Pritom prechádza atmosférou (a tá čiastočne el.mag žiarenie prepúšťa, odráža a pohlcuje).. Ak sa na ceste vyskytne búrková fronta, je o ďalšiu prekážku navyše. Blesky (elektrický výboj) tiež vytvárajú el.mag. žiarenie, mraky sú elektricky nabité (ďalší zdroj tlmenia) a toto všetko je silnejšie ako signál zo satelitu. Preto signál nedorazí (zastavia ho tie búrkové elektricky nabité mraky) a prijímač nemá čo načítať. Ak sa však mraky vybijú (práve tými bleskami), elektrický potenciál klesne na takú mieru, že signál môže opäť cez ne preniknúť a voalá - načíta.


Uff - veľa písania - odborného - hádam pochopíte, prečo pri búrkach a búrkových frontoch satelity "záhadne" vypadávajú.
erik555
11.10.13,17:25
Teraz asi burka nie je :) Pri beznom dazdi nema co vypadavat signal. Mozno ma horsie nastavenu parabolu.
misoft
11.10.13,17:28
Pokiaľ je bežný dážď - malo by to ísť bez problémov, pri búrkach - ako som vyššie písal. A s tým nastavením paraboly - stačí odchýliť parabolu o pár °, alebo zle nastaviť eleváciu a signál je v ****
buchač
11.10.13,17:44
Kua ...jasnejšie sa ani nedalo objasniť ...
Šak také jednoduché , ako natrieť chlieb s maslom ....

...a o čom si to vlastne točil ???? :D :D :D
babicka1
11.10.13,17:50
parabolu mám normálnu 80 cm nič jej netienije nastavená do pola ,takže jej nič neprekáža signál je cez 90%
babicka1
11.10.13,17:53
takže skúsim to potom natočit antenu dakujem za radu
lapejko
11.10.13,18:00
ja som si dal kvôli tomu na doporučenie odborníkov hliníkovú parabolu s priemerom 110 cm, vraj má väčšie zisky a menej výpadkov...
misoft
11.10.13,20:07
Točil som o tom, ako točiť..... :D - ale vážne, len som "kočke" vysvetlil, prečo niekedy to nejde. Tebe to vysvetľovať nemusím, šak to vieš i bezo mňa....
nunenko
12.10.13,05:03
Ak chceš poradiť treba spresniť otázku:družicu a frekvencie, typ paraboly, diseqc prepínače ano, alebo nie, či vypadne úplne všetko...zrejme ide o , Skylink alebo FreeSat?
nunenko
12.10.13,05:24
vlastná skúsenosť:
satelit od DigiTV nejaký Hyundai Dual .
Jeden tuner bol zapojený na spoločnú SaT rozvod-profesionálnu prácu na streche, druhý amatérsky nastavený (vizuálnym kontaktom na TV) na balkóne.
Prvý kvalitným káblom, kvalitnými koncovkami atď, druhý na balkóne, lacný kábel lacné koncovky, pôvodná parabola a LNB od DigiTV.
Vypadávanie signálu pri silnom daždi bolo hádajte kde, samozrejme na profesionálnej práci, a minimálný výpadok bol na amatérskej (po doladení sa to stalo asi raz na veľmi krátku dobu, cca pol minuty).
Hoci vypadlo DigiTV na profesionálnej práci išli iné voľné stanice, na inej družici, respektíve išla aj časť z DigiTv, záležalo od transportéra a sily dažďa.
Teraz už máme len príjem zo spoločného rozvodu. Dôvod? Prechod na Skylink, ten nám ide bezvýpadkovo. Ešte tak nepršalo aby vypadol komplet príjem so všetkých družíc (Astra 19,2, Astra 23,5, Hotbird, a Thor).
Predpokladám, že dôsledným nastavením antény (alebo jej výmenou) svoj problém minimalizuješ.
babicka1
12.10.13,11:38
práve že mám cez skylink aj satelitný prímač mám skylink ready tak teda neviem