Kučer
14.10.13,12:51
lujza.j
14.10.13,10:57
Aky kavovar? To je siroky pojem....ale inak odvapnovacom...
Kučer
14.10.13,11:07
Do flias si napustavam vodu z vodovodu ktora je zelezita a potom ju vylievam do kavovaru a robim z nej kavu ak robim caj tak mi vyteka horuca oranzovo medena voda , neviem co mam proti tomu robit filter v kavovare nepomaha...
alaya1
14.10.13,11:18
ja do kavovaru lejem vodu vylucne z Brity, alebo kupujem pramenitu vodu v obchode a z tej robim kavu.
lujza.j
14.10.13,11:20
Tak si kup....lucku,alebo inu kojenecku vodu....ak to je obycajny prekapavac....tam so davala ocot...
asedma
14.10.13,11:26
tiez pouzivam vodu do kavovaru z Brity
arizona
14.10.13,11:38
A nejd ti uz zelezita voda z vodovodu? Ak iba z kavovaru, tak ho treba dokaldne precistit a skontrolovat, ci nieco vnutri nahodou nehrdzavie...
Kučer
15.10.13,11:01
A brita dokaze odstranit zelezitu vodu????
Kučer
15.10.13,11:09
Fuha no aj ja by som kupovala len ja urobim asi 250 kav denne takze by som potrebovala 25 flias co je pre moju prevadzku nemozne myslela som ze existuje nieco alebo nejaky pripravok aby som dokazala vodu z vodovod " odzeleznit"
alaya1
15.10.13,11:21
odpovedala som na otazku, mala si upresnit, o co ide.
lujza.j
15.10.13,11:51
Nato si teraz prisla ze mas na prevadzke taku vodu....to niekto aj kupuje-plati....chces poradit a zakladne info ziadne....
pecko007
16.10.13,09:11
aka otazka, taka odpoved:))) 250 kav na kavovare, do ktoreho musis nalievat vodu??? poznam sice profi masiny, ktore maju zasobnik na vodu, ale 250 robit na takej masine, to je kus masochizmu:) no ale to je jedno, tvoja vec. pokial lejes do zasobnika vodu cistu, ale vyteka voda zafarbena, je problem niekde v kavovare. v kazdom pripade ti odporucam uz viac nevydavat z toho kavovaru kavu, lebo si koledujes o velmi vazny problem. a toto myslim uplne vazne. cize v prvom rade odstavit kavovar, potom ho dokladne vycistit (backflush, odvapnit), ak nepomoze, servis alebo vymena. sory, ale neodpustim si poznamku. preco stale na slovensku sa do pripravy kavy hrnu ludia, ktori sa tomu nerozumeju???
Kučer
16.10.13,10:38
Dakujem...
Ale cim ho mam vycistit? Cim odvapnit? Ani servisne firmy na udrzbu kavovarov nemaju prostriedky na zelezitu vodu! Ani vodarne mi nepomohli ani laboratoria na rozbor vody!Jednoducho ano pochopila som neexistuje prostriedok na zbavenia sa zelezitej vody v kavovare tak potom preco a kto vymyslel zelezitu vodu? Na nervy aj tak dakujem za odpovede a ked najdem " liek" dam urcite vediet, a keby som kave nerozumela tak s nou ani nerobim...;-)
lujza.j
16.10.13,11:20
Lebo na kave sa najlepsie zaraba....ved to vies...preto:)
Tweety
16.10.13,11:21
ALe na hrdzavej brr? To chce silný žalúdok.
lujza.j
16.10.13,11:27
Tak na Slovenku...ja by som to vyriesila
http://www.pitnyrezim.info....vodu v bareloch a hotovo a by sa dala masina napojit....
pecko007
18.10.13,05:43
odkial beries tu vodu? pokial z vodovodu, treba ti vymenit asi rozvody. ak zo studne, potom ti tu asi uz nikto nedokaze poradit:)

ale ked tak uvazujem, ak by to bolo rozvodmi, ta voda by uz vytekala hneda.

takze aku vodu lejes a odkial? je ta voda cista, ked ju vlievas?

aky kavovar mas? mozno ma ocelove komponenty a tie to uz vzdali:))
julysak
18.10.13,05:56
1, železitá voda sa neodvápňuje (to usadeniny z vápnitej vody sa odvápňujú octom , v kúrení inou kyselinou)
2, železitú vodu vymyslela príroda :D :D :D
3, odstránenie usadenín zo železitej vody ti poradí každý priemerný chemik

4, kedže nie som chemik, trvalo by mi to dlhšie :
15 , možno aj 20 minút
(kým by som zavolal kamarátke chemičke - - ale kedže usadeniny nemám ja ... :D )
Dav
18.10.13,06:11
Skús toto : http://www.mavit.sk/product/magnet-na-potrubie-12-2-184/
Octom alebo kyselinou citrónovou sa odstránia aj usadeniny železa zo spotrebičov.
Treba urobiť rozbor vody na hygiene, či zodpovedá normám pre pitnú vodu. Ak je voda závadná, potom treba riešiť dodávku pitnej vody. Ak je pitná, pomôže aj to, že sa nechá postáť v nádobe - fľaši, demižóne, bandaske cca 12 hodín potom sa precedí.

A ináč - dávaj prirážku- ako bonus za kávu s obsahom železa = liek na posilnenie organizmu.
pecko007
18.10.13,06:54
a ja budem dufat, ze tvoja posledna veta bol len vtip:))))

inak ocot samozrejme neodporucam. ten moze urobit ovela viac skody ako osohu. este tak ta kyselina, ale aj to opatrne.

ked uz, radsej nejake neagresivne odvapnovace. ale tiez opatrne.
pecko007
18.10.13,06:56
za 4. mas palec hore :D :D :D

ako pisem niekde nizsie, ocot nie:) ked, tak radsej kyselinu citronovu ale v slabsom roztoku. ocot je priliz agresivny a urobi ovela viac skody ako uzitku
pankratz
18.10.13,06:59
Roztok octu s vodou naliať a prevariť, nechať stáť a po chvíli vyliať a vypláchnuť. A železo nie je vápno.
Alebo roztok kuchynskej soli. Používa sa aj do práčky.
Dav
18.10.13,08:01
Jasné, že to posledné bol len vtip. Užila som si 4 roky s ryšavou vodou. Pitie, varenie, v poriadku, ale pranie....
Adriana7675
18.10.13,08:15
ocot..ak nepomôže na prvý krát, tak aj dvkrát , trikrát.. :-)
pecko007
18.10.13,08:23
a potom uz len vyhodit vyhrevne teleso do kosa...
arizona
18.10.13,08:47
takze zelezita voda ti ide z vodovodu??? tak si potom oprav nazov temy, lebo to odpovedajucich myli a dostavas aj mylne odpovede
Kučer
23.10.13,09:15
Potom ho mozem cely vyhodit ...
marjankaj
23.10.13,09:21
Železitej vody v kávovare sa zbavíš tak, že ju jednoducho z kávovaru vyleješ.:cool:
Odvápniť kávovar môžeš octovou vodou, alebo sú na to aj iné prípravky.
Napríklad
http://www.durgol-odvapnovace.sk/odvapnovacie-prosriedky-durgol/pre-kavovary