mtsa87
15.10.13,08:55
Mal som podpisany pracovny pomer na dobu urcitu - 1 rok (Sept 2012 - Sept 2013) a vo firme nadalej pracujem, s tym ze nikto mi nic ohladom zmluvy nespomenul. Niekde som cital, ze po vyprsani pomeru nieje potrebne podpisovat ziadnu novu zmluvu a zamestnanec pokial stale dostava od sefa robotu, znamena to ze ostava v pracovnom pomere na dobu neurcitu. V zakonniku prace som to ale nikde nenasiel...Je to naozaj tak?
Tweety
15.10.13,07:00
§ 71
Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.
ivka70
15.10.13,07:07
§ 71
Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu
Na začiatok

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

Takze tvoj PP je uz podla (2) na dobu neurcitu, automaticky.
Aj ked by bolo fajn to aj papierovo, dodatkom dat do poriadku, nie je to ale nevyhnutne.
mtsa87
15.10.13,07:11
Znamena to, ze od septembra si mozem cerpat z dovolenky ktoru mam na 2013/2014, ako by to bolo aj pri zmluve na dobu neurcitu.. mam pravdu?
Tweety
15.10.13,07:12
Máš, ale čerpať môžeš aj so súhlasom zamestávateľa