kaattuuss
19.10.13,08:38
Prijemny den, moj pracovny cas je 40 hodin tyzdenne a chcem sa opytat ci moze zamestnavatel rozvrhnut pracovny cas tak, ze jeden tyzden sa pracuje 7 dni (pondelok az nedela-56 hodin) a nasledujuci tyzden 3 dni ( streda az piatok- 24hodin)?
Mila123
19.10.13,07:11
a ako vieš, že ZĽ počíta pracovný týždeň od PO- NE?
podľa ZP je to 7 dní po sebe idúcich.......
skús prepočítať týždeň, so začiatkom v stredu
kaattuuss
19.10.13,14:00
Pekny den prajem, podmienkou mojho zamestnavatela je,aby som pracovala kazdy druhy vikend a moja pracovna doba nesmie zo ZP presiahnut 40 hodin tyzdenne a tiez musim mat 2 dni za sebou iduce nepretrziteho odpocinku...asi nechapem Vasu odpoved Mila 123... Ci otazku...skuste mi teda poradit priklad pracovneho casu tak, aby som dodrzala ZP. Dakujem
Mila123
19.10.13,14:09
§ 93/2 znie...

(3) Ak povaha práce a podmienky prevádzky neumožňujú rozvrhnúť pracovný čas podľa odsekov 1 a 2, zamestnávateľ môže zamestnancovi, ktorý je starší ako 18 rokov, po dohode so zástupcami zamestnancov alebo, ak u zamestnávateľa nepôsobia zástupcovia zamestnancov po dohode so zamestnancom, rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal raz za týždeň najmenej 24 hodín nepretržitého odpočinku, ktorý by mal pripadnúť na nedeľu s tým, že zamestnávateľ je povinný dodatočne poskytnúť zamestnancovi náhradný nepretržitý odpočinok v týždni do ôsmich mesiacov odo dňa, keď mal byť poskytnutý nepretržitý odpočinok v týždni.
kaattuuss
19.10.13,14:29
Takze mozem pracovat od pondelka do nedele a potom mat dva dni volna? :-) dakujem
Jana Motyčková
19.10.13,15:00
Limit 40 hodín sa pri rovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase posudzuje v priemere spravidla za 4 týždne, pri nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase v priemere za 4 mesiace. Táto podmienka je splnená. Pokiaľ ide o odpočinok v týždni, ak sa na tom dohodnete, je to tiež v súlade so zákonom.