nika6
22.10.13,14:24
ahojte, neviem ako postupovať čo sa týka evidencie dph pri takýchto dokladoch:
- podací lístok z pošty - nie je tam dph,-faktúra od neplatcu dph
- faktúra od platcu napr. za jedálne kupóny pre podnikateľa, ale neuplatňujem si odpočet dph lebo nemám nárok - je to potrebné nejako značiť do evidencie DPH ?
kn-alka
22.10.13,12:25
nie, nezaradíš do evidencie DPH
nika6
22.10.13,12:35
nezaradím do evidencie dph ani tú faktúru za jedálne kupóny ?, kde je dph zo sprostredkovania, ale živnostnik nemá právo si ju odpočítať
kn-alka
22.10.13,12:37
však keď si ju nemôže odpočítať, tak kam ju chceš zaradiť?
Tweety
22.10.13,12:39
Evidencia dph- už názov hovorí, že eviduješ len to, čo aj do dph zaúčtuješ.
nika6
22.10.13,12:56
aj ja to tak chápem ale par. 70 hovorí ze je potrebné viesť evidenciu prijatých faktúr i odoslaných faktúr a pod.
t.j. či nemám viesť evidenciu tých dokladov, kde si neuplatnujem odpočet (buď preto že tam dph ani nieje, alebo preto, že nemôžem) čiže podľa teba tieto doklady pre potreby dph nie je potrebné nejako zvlášť evidovať???????????
mondes
22.10.13,12:59
Z akého dôvodu si živnostník nemôže uplatniť DPH zo sprostredkovateľského poplatku z faktúry za SL?
Tweety
22.10.13,13:00
Ak SL kupuje sám pre seba, dph si uplatniť nemôže(osobná spotreba), len v prípade, že ich obstaráva pre zamestnancov.
mondes
22.10.13,13:07
Ale myslíš DPH zo sprostredkovat. poplatku, však?
mondes
22.10.13,13:10
nika6 (Dnes 15:56) aj ja to tak chápem ale par. 70 hovorí ze je potrebné viesť evidenciu prijatých faktúr i odoslaných faktúr a pod.
t.j. či nemám viesť evidenciu tých dokladov, kde si neuplatnujem odpočet (buď preto že tam dph ani nieje, alebo preto, že nemôžem) čiže podľa teba tieto doklady pre potreby dph nie je potrebné nejako zvlášť evidovať???????????

Je rozdiel evidencia faktúr a evidencia DPH. Do evidencie faktúr eviduješ všetky došlé a odoslané faktúry a do evidencie DPH len tie, ktoré majú s DPH čo to spoločné, teda tie,pri ktorých máš nárok na odpočet, resp. povinnosť úhrady.
nika6
22.10.13,13:13
čiže do knihy došlých a odoslaných fa - evidujem všetky faktúry
taktiež i do knihy pohľadávok a záväzkov
ale !!!!!!!!!! - v evidencie DPH ich nezaznamenávam (tie prípady, ktoré som uviedla vyššie)
Dakujem Vám
mondes
22.10.13,13:15
Presne tak.