AGRO
20.03.06,17:20
Pozná niekto rezy TRIO ?
Možno to má aj iný názov - ale malo by to byť :
polovica žltkové cesto, do druhej sa dá kakao a to sa vyleje na to žltkové cesto. Na neupečené cesto ešte ide puding a dá sa to piecť.
Po upečení sa dá tam kyslá smotana a posype sa škoricou a grankom.
Chcela by som presný recept a postup práce.
Ďakujem.
moona
20.03.06,18:16
Valentínsky koláč
Cesto:5 vajec, 1 pohár kryštálového cukru, 8PL oleja, 8PL vody, 1 2/3 pohára polohrubej múky, 1 kypriaci prášok, 2PL kakaa;
Puding: 1 liter mlieka, 2 pudingy jahodové alebo malinové, 6PL kryštálového cukru, 1 vanilkový cukor.
Poleva: 3 kyslé smotany, 4PL cukru, 3 vanolkové cukry.
Do polovice cesta dáme kakao, a vylejeme do svetlého cesta (cik-cak, alebo dávame lyžicou). Tak isto pokračujeme s pudingom (lyžicou). Hneď po upečení natrieme osladenou kyslou smotanou.

To je náš obľúbený. A v lete aj s malinami, alebo černicami http://smiles.zy.cz/755.gif
AGRO
20.03.06,18:42
Asi je to ono, len som tam nevidela ovocie, bol to len puding.
Ale ďakujem.
magdush
14.04.06,16:33
My tento koláčik voláme Anjelské vlny, prikladám recept.

Cesto:
4 vajcia, 20 dkg cukru, 1 dcl oleja, 1 dcl vody, 30 dkg polohr. múky,
1 prášok do pečiva.
Vajcia s cukrom vyšľaháme do peny, pridáme olej a vodu. Nakoniec
polohrubú múku s práškom do pečiva. Cesto vylejeme na vymastený a vysypaný plech.
Uvaríme si puding z 1 litra mlieka a 2 čokoládových pudingov, cukor podľa chuti. Treba variť súčasne s prípravou cesta ak máme pomocníka,
alebo predtým. Teplý puding nalejeme opatrne na cesto - aby sa urobil mramorový efekt. Pečieme asi 25 min pri 180 stupňoch.
Po upečení vylejeme na horúci koláč 2 kyslé smotany zmiešané s 1 vanilkovým cukrom, 2 PL kryšt. cukru a škorice podľa chuti.
Dáme riadne vychladnúť.
U nás tento koláčik nemá dlhé trvanie, dúfam, že to tak bude aj u vás.

Prajem dobrú chuť!
helas
14.04.06,16:40
Ja mám taký istý recept ako Magdusch a práve som ho dopiekla
Pekné sviatky
tonkat
14.04.06,22:50
My tento koláčik voláme Anjelské vlny, prikladám recept.

Cesto:
4 vajcia, 20 dkg cukru, 1 dcl oleja, 1 dcl vody, 30 dkg polohr. múky,
1 prášok do pečiva.
Vajcia s cukrom vyšľaháme do peny, pridáme olej a vodu. Nakoniec
polohrubú múku s práškom do pečiva. Cesto vylejeme na vymastený a vysypaný plech.
Uvaríme si puding z 1 litra mlieka a 2 čokoládových pudingov, cukor podľa chuti. Treba variť súčasne s prípravou cesta ak máme pomocníka,
alebo predtým. Teplý puding nalejeme opatrne na cesto - aby sa urobil mramorový efekt. Pečieme asi 25 min pri 180 stupňoch.
Po upečení vylejeme na horúci koláč 2 kyslé smotany zmiešané s 1 vanilkovým cukrom, 2 PL kryšt. cukru a škorice podľa chuti.
Dáme riadne vychladnúť.
U nás tento koláčik nemá dlhé trvanie, dúfam, že to tak bude aj u vás.

Prajem dobrú chuť!
U nás sa volá tento koláčik trikolóra. Ja ho pečiem tak, že namiesto kyslej smotany dám na vychladnutý vyšľahanú šľahačku v prášku - aj dve podľa veľkosti plechu - a posypeme čokoládovou ryžou. Vyzerá krajšie ako s tou kyslou smotanou a je aj šťavnatejší. Vyskúšajte, určite oceníte.
zdeník
29.05.06,06:27
Valentínsky koláč
Cesto:5 vajec, 1 pohár kryštálového cukru, 8PL oleja, 8PL vody, 1 2/3 pohára polohrubej múky, 1 kypriaci prášok, 2PL kakaa;
Puding: 1 liter mlieka, 2 pudingy jahodové alebo malinové, 6PL kryštálového cukru, 1 vanilkový cukor.
Poleva: 3 kyslé smotany, 4PL cukru, 3 vanolkové cukry.
Do polovice cesta dáme kakao, a vylejeme do svetlého cesta (cik-cak, alebo dávame lyžicou). Tak isto pokračujeme s pudingom (lyžicou). Hneď po upečení natrieme osladenou kyslou smotanou.

To je náš obľúbený. A v lete aj s malinami, alebo černicami http://smiles.zy.cz/755.gif

Ja tiež robievam tento koláč, ale so zlatým klasom, chcela by som ho obmeniť, zaujímalo by ma, ako a kde dáš tie maliny.
Elena Navrátilová
29.05.06,07:05
Toto je originál recept z Báječnej ženy