Marek Olekšák
25.10.13,10:22
Dobrý deň,
prosím o radu. V novembri 2012 som si kúpil v Reno Obuv kožené topánky. v Máji 2013 som ich dal na reklamáciu z týchto dôvodov:
1. vnútorné futro sa mi rozletelo a potrhalo.
2. na oboch pätách sa mi podrážka odlepila od topánky
3. na špičke, kde sa ohýba noha, sa trela koža (ako bola podšitá) a kožu a vytvorila dieru

Reklamáciu mi samozrejme zamietli, keďže to bolo do 12mesiacov od kúpy, tak mi reklamáciu zamietli a pridali odborný posudok v ktorom stálo, že sa obuv nedbanlivo nosila, keď sa drela koža o kožu, tak topánky boli nosené ďalej a tým došlo k prederaveniu topánky.

Keď som nevedel, ako ďalej postupovať, bol som o radu pýtať konkrétne dvoch obuvníkov-odborníkov, jedného priamo v BA a druhého v KK. Obaja sa zhodli na názore, že je nepochopiteľné, že mi reklamáciu zamietli, jeden z nich sa rozhorčil a povedal, že keby na odbornom posudku sedel skutočný odborník a nie nejaký vyštudovaný jedinec, ktorý o topánkach nevie ani ň, tak by mi reklamáciu uznali.

Preto prosím o radu ešte Vás na porada.sk, pretože už si neviem dať rady.
Ďakujem.

S pozdravom,
Marek Olekšák
tictac7
25.10.13,08:25
...kto vystavil ten odborný posudok?
alaya1
25.10.13,08:59
Obratila by som sa na SOI so staznostou.
ivka70
25.10.13,09:55
Mozes si dat urobit vlastny posudok na obuv u znalca a stym opatovne ziadat o uznanie reklamacie, ak bude odporovat posudku odbornik v tvoj propech.
Letko
25.10.13,10:52
Môžeš sa obrátiť na skúšobný ústav.

Odborné posúdenie a vypracovanie odborného posudku pre spotrebiteľov:

http://www.vipo.sk/
lujza.j
25.10.13,10:57
Kolko stali tie topanky?
arizona
25.10.13,12:32
Tieto chyby co opisujes sa stalli vsetky naraz? Urcite nie...

Predajca sa bude branit tym, ze obuv treba reklamovat hned,ako sa zavada objavi.
Kazdy z vas ma svoju pravdu,zalezi, kto bude z vas dvoch mat lepsie nervy a obhaji si lepsie svoje...
tictac7
25.10.13,12:58
veď nosím, kým je to nositeľné a potom chcem nové, né?
Marek Olekšák
25.10.13,14:22
Bolo tam uvedené meno vedúcej predajne, no vraj ona len parafrázovala posudok, ktorý napísal odborník. Nerozumiem teda, prečo som nedostal posudok priamo od odborníka.
Marek Olekšák
25.10.13,14:23
59,95EUR
Marek Olekšák
25.10.13,14:25
Futro sa mi rozbilo skoro ihneď, ale to som nejak neriešil, lebo sa to dalo nosiť a neodieralo to, je to predsa len vnútro topánky, takže to nevadí navonok. Päty sa pravdepodobne ničili postupne, no viditeľné to začalo byť zároveň s tou dierou na špičke.
Marek Olekšák
25.10.13,14:26
Viete mi poradiť nejakého znalca alebo mám skúsiť nasledovať komentár od Letko, kde je uvedená tá stránka www.vipo.sk? Ďakujem.
arizona
25.10.13,15:29
Sa mi zda, ze VIPO uz dlho nerobi znalecke posudky na obuv. Prebral to Puchov
tictac7
27.10.13,21:02
...to znamená, že žiadny posudok nie je. Vedúca predajne nie je oprávnenou osobou na vystavenie posudku a ak by posudok existoval, mal si ho dostať....