zuzanabp
31.10.13,07:18
So zamestnávateľom sme sa dohodli na 2 mesačnom odstupnom a preplatení dovolenky. Keď zistil, že po návrate z rodičovskej dovolenky je to ,,veľa peňazí,, ako povedal, chce aby som nastúpila. Ako docieliť preplatenie dovolenky aj odstupného, bez nastúpenia spat do práce.
Tweety
31.10.13,06:22
Nijako, ak sa na skončení PP nedohodnete, tvoje pracovné zaradenie ostalo, nastúpiť po skončení RD musíš. AK nechceš už tam pracovať, ostáva len dať výpoveď, ale tá je bez odstupného.Nevyčerpanú dovolenku Ti musí preplatiť.
zuzanabp
31.10.13,06:34
Moje zaradenie sa zmenilo, ale je ochotný mi ho naspat poskytnúť aj prac. cas prisposobit kvoli detom, ale nemam zaruku, ze nebude potom odo mna vyzadovat pracovat do 21.hod. Ak dam vypoved bez odstupneho mam nárok na podporu,ako keby slo o rozviazanie dohodou? Dakujem krásne za odpoved.
Mila123
31.10.13,06:36
áno
Tweety
31.10.13,06:44
Spôsob skončenia PP nemá nijaký vplyv na podporu.
ivustek
31.10.13,07:53
veď skús nastúpiť a uvidíš či podmienky dodrží - výpoveď môžeš dať hocikedy neskôr
taiko
31.10.13,10:53
si mi to z jazyka zobrala, ved vypoved moze dat vzdy
zuzanabp
03.11.13,20:08
Teda je ochotny mi moje prac. zaradenie poskytnut len pocas vypovednej doby, takze neviem co by bolo pre mna vyhodnejsie, ci cerpat dva dni dovolenky a zvysok si nechat preplatit ak mi to umozni, bez odstupneho odist na up, alebo ist do vypovednej doby, navyse ak dam vypoved , taktiez mi moze dat vypovednu dobu a bez odstupneho, ale zas po pripadnom cerpani PN nemusim cas vypovednej doby odpracovat. Ak je to tak spravne.
Tweety
04.11.13,06:07
Už si dostala výpoveď? AK nie, nastúp, a uvidíš, ak hneď dostaneš výpoveď s VD, odstupným, dohodni sa na čerpaní D. Ak výpoveď nedá, o to lepšie.
zuzanabp
04.11.13,08:14
Je nejake rozviazanie prac pomeru bez naroku zamestnavatela
na vypovednu dobu? Odstupne uz zamietol, dovolenku preplati.
veronikasad
04.11.13,08:23
§ 60 Zákonníka práce - obojstranný súhlas zamestnanca aj zamestnávatela k dohodnutému dňu.
zuzanabp
04.11.13,08:50
Cize mam ziadat aby v dohode o rozviazani uviedol §60 (1(, alebo staci ak uviedie ,,bez naroku na odstupne a vypovednu dobu,,? uf dufam, ze to dnes dobre dopadne, dakujem velmi, velmi ste mi pomohli..
Tweety
04.11.13,09:21
Ak bude len dohoda bez uvedenia dôvodu, nárok na odstupné nie je, ale ak tam bude z organiz, dôvodov, nárok na odstupné zo zákona vznikne(prečo by sa ho vzdávala). VD pri dohode nie je, PP končí dátumom, ku ktorému sa dohodnete.
zuzanabp
05.11.13,05:51
Z organizacnych dovodov to nebude, aby nemusel dat odstupne, takze bez udania dovodu asi.Odpracovanych mam 9 rokov. Ako som pisala poskytne mi to iste miesto s 12 hodinovym prac casom ako predtym, co mne nevyhovuje pri 4 a 2 rocnych detoch. A myslim, ze ani jemu. Neviem ako inak by som este mala narok na odstupne, ked nechcem riskovat VD. Som rada, ze bol ochotny sa dohodnut na dvoch dnoch cerpani dovolenky a zvysok preplati.