sus29
31.10.13,17:45
dobrý den, som matka s dvomi deťmi 2 a 5r. končí mi v januári rodičovský príspevok a nenašla som si žiadnu prácu zatiaľ. hľadám intenzívne každý den už 4mesiace a stále nič. dostala som strach, že vo februári zostanem bez prijmu. vlastním polovicu bytu v ktorom bývam /2izbového/ a hrubú stavbu rozostavaného rodinného domu v ktorom nič nie je. iba tehly a strecha. ak si nenájdem žiadnu prácu tak budem musieť požiadať o nejaké dávky v hmotnej núdzi. len neviem na čo mám nárok a na čo nie. otec detí prispieva na ne, takže som sa s ním nesúdila o výživné. nevlastním žiadny iný hmotný ani nehmotný majetok. myslíte že mám nárok na dávky?
ivka70
31.10.13,16:51
Zavisi od vysky prijmu, kam sa rata aj vyzivne deti.
Sudit si sa nemusela o vyzivne, ale mala by si vasu pisomnu dohodu o vyske vyzivneho dat sudu potvrdit. Budes to potrebovat k ziadosti o davky v hm. nudzi.

A podotazka, otec deti bol tvojim manzelom? Ak ano, dokedy?
sus29
02.11.13,14:42
ivka70 nie sme a ani sme nikdy neboli manželia. tak mi stačí napísať len prehlásenie koľko mi platí a dať to overiť na súde?
ivka70
02.11.13,14:47
ivka70 nie sme a ani sme nikdy neboli manželia. tak mi stačí napísať len prehlásenie koľko mi platí a dať to overiť na súde?
http://poradne.rodinka.sk/judr-sona-glezgo/potvrdenie-dohody-medzi-rodicmi-sudom-t6355.html

A zijete s otcom deti v jednej domacnosti?