rozvod303
03.11.13,14:44
Už dlhší čas viem o manželkiných neverách a flirtoch.Sme spolu 22 rokov a máme jednu dospelú dcéru, ktorá už nežije s nami v domácnosti resp. u mojich rodičov kde sme aj my s manželkom.Uvažujem o podaní o rozvod, len by som potreboval poradiť. S manželkou sme spoločníci v dvoch firmách, ktoré sú nečinné už po dobu dvoch rokov, teda nevykazujú žiadne zisky(akurát dlžoba na SP a ZP rastie), taktiež nemajú žiadny majetok.Iný spoločný majetok ani nemáme.Zaujímalo by ma, či má manželka po rozvode nárok žiadať odo mňa výživné na seba a taktiež, či má nárok na polovicu základného imania v oboch firmách.
marjankaj
03.11.13,13:45
Fajn. Ale toto nie je veštiareň. :eek:
arizona
03.11.13,13:50
otazku si nenapisal a nazov temy si uz ani horsi nemohol zadat.Ako ti maju ludia poradit???
precitaj si ako pracovat s poradou!

http://www.porada.sk/etiketa-porady
http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html
Indeed
03.11.13,13:57
..niektoré ženy su proste také... s tým nič nenarobíš, tak sa narodili.. a nikdy sa to nezmení
vždy budú kukať po iných mužoch, ich vtákoch a peńaženkách....
rozvod303
03.11.13,13:57
už by to malo byť verím dobre
Braňo
03.11.13,13:58
z uvedeného nie je jasné, kto z Vás dvoch zarába viac. nerozumiem, prečo podnikáte, ale to je Váš problém- v tomto prípade bude rozhodujúce vlastné imanie a nie základné imanie - nakoľko je povinná sa do dátumu rozdelenia majetku podieľať aj na vyrovnaní strát.
kopretinka
03.11.13,15:09
arizona
03.11.13,15:32
BOZE !!! To co tu robis za chaos? Precitaj si prosim ta tie linky,co som ti pridala....ten bordel, co si nazakladal krizom krazom ti vymazem,pokracuj v tejto teme!!!
arizona
04.11.13,05:20
hod si do vyhladavaca "vyzivne na manzelku", je tu dost tem,dozvies sa viac.... Nik ti vopred nepovie, ci na vyzivne ma narok,alebo nie. Sud zistuje vsetky skutocnosti. Ale vo vseobecnosti rozvedeny manzel ma na vyzivne narok, ked je na to osobity dovod. Napr.nevie sa sam uzivit kvoli dlhodobej chorobe,alebo sa nemoze zamestnat,lebo ma male deti a pod.
lujza.j
04.11.13,08:32
...no on je asi tiez divny...dlhsi cas vie o jej flirtoch....kde bol...v narkoze....ze az teraz zistil ze by sa rozviedol....
korela
04.11.13,13:06
Príčin je viac. Koľko ľudí sa snaží udržať manželstvo pokiaľ sa dá. Dôvodom sú deti, rôzne predsudky, ochrániť svojich rodičov pred traumou, zdravotný stav ...
Buď to dozreje a pepukne nakoniec ako vred, alebo žijú do smrti iba v "odluke", ktorá nie je v našom práve uzákonená. Každý volí iný prístup.
Aj tak nie je rozvod pre rodinu vždy výhra.
korela
04.11.13,13:16
Platí to aj pre mužov. Kto už raz dobrovoľne vlezie do chomúta, tak pokiaľ sa nevyskytnú nejaké mimoriadne nedostatky povahy, týranie, poruchy, tak by sa každý jedinec mohol ovládať. Veď človek stretáva ľudí po celý život a mnohokrát mu srdce vzplanie.
Nezvyknem tu písať niečo tak natvrdo, a nemám rada naše porekadlá a príslovia, ale je trefné v prípade nevier . Keď s..a nedá, pes nemá.
Ženy robia ženám zle. A to sa čudujem, pretože v rodinách sú všade deti. A to už je nejaké ubližovanie.
V tomto ohľade sa zastávam mužov.