babka - ježibabka
08.11.13,21:14
Nakoľko v daždivom počasí nemám možnosť sušiť prádlo v byte, syn mi dnes doniesol takúto sušičku, Nemá náhodou niekto s ňou skúsenosti? (Ja budem skúšať až zajtra, dnes je už neskoro.) http://elektro.aukro.cz/susicka-pradla-lux-jen-1-3-pc-zavadeci-akce-i3637603196.html
erik555
09.11.13,11:53
este nekuris radiatormi? To je to iste...vlhkost z pradla sa rozptyli do miestnosti.
babka - ježibabka
09.11.13,12:36
Nekúrim. Po plynofikácii dediny (ľudia nemali skúsenosti čo a ako) máme v každej miestnosti gamatky a to je na hov.... Kúpili sme aj odvlhčovač, ale musíme do budúcnosti uvažovať o návrate ku kúreniu pevným palivom. Aspoň nejakými minikachliami v jednej miestnosti. Ďakujem za odpoveď.
babka - ježibabka
09.11.13,12:40
Ináč budem ju používať hlavne na synove košele, tričká a rifle. Keď príde v piatok večer z týždňovky a bude cez sobotu a nedeľu pršať, aby si mal v pondelok čo zobrať.
misoft
09.11.13,17:31
Vieš čo - kočka? Ja tomuto "vynálezu" akosi na chuť prísť neviem - veď sa len pozri - je to uzavreté - ak sa to bude sušiť - kam tá vlhkosť z prádla zmizne? Ostane tam pod tým povlakom.
babka - ježibabka
09.11.13,18:14
Včera som písala, že dnes budem skúšať, tak poznatok. Povlak má navrchu ďúrky, tak vlhkosť ide tade. V miestnosti sa zvýšila vlhkosť vzduchu o 4 - 6 %. Jednu dávku som sušila z celej práčky, bolo toho dosť veľa a už je to schované. Teraz sa sušia rifle, iba pár kúskov. Za chvíľu budú hotové. Nezohnem sa, aby som videla za koľko minút. Takže syn by mohol ísť kvôli oblečeniu na týždňovku už zajtra:D Ale to je iba nárazové riešenie. Budeme musieť nanovo dať komín nad strechu a obstarať kachle, ale až na rok. Dobre, že som nedarovala drevo na dobročinné účely. Máme ešte na 2 roky. :D:D
Peggynka
10.11.13,08:10
Asi by bolo ideálne,keby sa tie "ďúrky" dali vyviesť von.Ja sa najviac bojím plesní a s týmto to bude asi ideálne prostredie pre ne.
babka - ježibabka
02.12.13,11:10
Nejak som nezbadala, že je tu nový komentár. Vlhkosť a problém už máme odkedy sme zaviedli plyn. Kým sme kúrili pevným palivom v normálnom sporáku + etážové kúrenie na pevné palivo, tak som bežne sušila (keď pršalo) prádlo nad sporákom na 6 ramennom sušiaku a vlhkosť sa behom 2 dní stratila. Teraz je to katastrofa. Už tretí mesiac denne vylejem z odvhčovača 3 litre vody. Ale vlhkosť klesla o 20% (Elektriky sa asi nedoplatím).