martin.33
18.11.13,12:50
dobry den.

mam doma krbove kachle plechove, kurim v nich vzdy od oktobra do aprila uz asi treti rok a stale smradia - nie je to kominovy dym zo spalin ale taky chemicky, ako by nater z nich a kominovych rur (tiez 3 roky). nezda sa mi to normalne, aby sa vypalovali tak dlho...obcas je to na zadusenie.
teraz som do druhej miestnosti kupil liatinove, tam som kuril ca.5-6krat a uz citit, ze smrdia stale menej, aj nove rury.
da sa proti tomu smradu nieco robit, umyt niecim...?
dakujem.
arizona
18.11.13,12:00
Nepises,ake su to kachle, kde si ich kupoval.Ak su od nejakeho overeneho vyrobcu, tak by tak dlho smrdiet nemali,vypalenie farby trva maximalne par tyzdnov.
Ale ak su kachle nejake lacne "no name", je mozne, ze bol pouzity nekvalitny material na nastrek.

Inou moznostou je, ze kachle prekurujes viac,ako je ich povoleny vykon, takze sa prepaluju a preto cititt smrad. Skus kurit menej,radsej castejsie prikladaj,neprekuruj.
Uvidis, ci smrad citit rovnako.
Ak nepomoze,zavolaj si nejakeho krbara, nech skontroluje kachle, ci nie je nejaka zavada vnutri kachiel.
martin.33
18.11.13,13:29
kachle su z Filakova, typ z hlavy neviem, ale normalne predavane kachle.
Prekurovanie tiez asi problem nebude, na zaciatku po zakureni sice idu par minut naplno, kym sa rozhori, potom ale uberam, vlastne to je potom len zerava pahreba, ziadne plamene. Pocas a po rozkureni intenzivne vetram, ale ako zatvorim okno tak hned smrad.
Skusim toho krbara, dik za odpoved.
arizona
18.11.13,14:44
Poznam tu firmu, nemaju zle vyrobky. Ak si vylucil tieto dva tipy,skus zavolat do firmy a spytat sa v com moze byt problem,mozno budu vediet vyrobcovia presnejsie poradit . http://www.thorma.sk/sk/kontakty/