Rozalka
18.11.13,18:40
Už som to tu spomínala, koncom leta sme vymenili kovové zárubne za drevené + nové dvere.
Samozrejme, dvere dodali bez prahov, vraj je to už nemoderné.
Pre moje bezpečné pohybovanie, v celom byte máme koberce, tak sme sa dohodli, že po osadení dverí zamerajú prahy a donesú mi ich.

Aj sa tak stalo.
Medzi kobercami 2 miestností bol pôvodný gumolín (či ako sa to volá). To mi "pán majster" vyrezal a prahy nalepil čiastočne na odkrytý betón, čiastočne na gumolín a čiastočne aj na koberec.
Po osadení prahov som ich reklamovala, pretože som nebola spokojná, medzi prahmi a dverami zostala medzera cca 1 cm.

Čakám na nové prahy a tentokrát som požadovala, aby stolár do prahov vyhĺbil kónické diery a vhodnými šróbami (mala som na mysli bronzovej farby) zapustenými do betónu tieto prahy namontoval.
Pani podnikateľka mi na to povedala, že to nebude estetické.

Poraďte, čo s tým?
Najradšej by som si tie prahy tuším namontovala sama.
Rozalka
18.11.13,17:41
pre ilustráciu prikladám aj fotky - medzeru medzi prahmi a dverami krásne vidieť.
kopretinka
18.11.13,17:44
reklamuj,že je to neestetické,to je chabý argument.
misoft
18.11.13,17:50
.....................................
Čakám na nové prahy a tentokrát som požadovala, aby stolár do prahov vyhĺbil kónické diery a vhodnými šróbami (mala som na mysli bronzovej farby) zapustenými do betónu tieto prahy namontoval.
Pani podnikateľka mi na to povedala, že to nebude estetické.

..........................
Trepe blbosti. Zapustené skrutky sa dajú aj zakryť dreveným krytom, alebo čapom.
Rozalka
18.11.13,17:59
Ja viem, že sa to dá vyriešiť ... už som z nej zúfalá, najprv mi nafigu osadili dvere, jedny aj uleteli, to som jej kázala opraviť, no má zo mňa radosť!
Ja to beriem takto: ak ja spravím chybu, mne to dk spočíta, prečo by mi oni mali namontovať dačo chybne, no nie?!?
kopretinka
18.11.13,18:03
jak radosť? veď ty si v práve! to je čo za odborníkov?
Rozalka
18.11.13,18:12
ďakujem
už by som to mala rada za sebou, naťahuje sa to už od leta, neviem, čo to má za odborníkov, ale tie moje dvere (5 ks) prišiel montovať jeden, keď som sa začudovala, tak že do 6 dverí v byte chodí jeden, no jasné, že mu tie jedny uleteli, že ich musel vysekať :eek: