ľudka
20.11.13,08:35
Dobrý deň,
môže mi niekto poradiť, ja osobne som sa týmto počas svojej praxe ešte nestretla:
Zamestnanec bol PN od 5.11.2013 do 15.11.2013, teda 11 kal. dní. Bol hospitalizovaný a vraj mu z nemocnice poslali doklad o PN (žiadosť o náhradu príjmu, aj hlásenie pre SP o začatí PN) k zamestnávateľovi (teda mne, resp. na pracovisko) aj do SP. Zatiaľ nič k nám, ani do SP, nedošlo (overovala som si to v SP, nemajú tam dokonca ani doklad, ktorý lekár posiela SP, akoby nemoc ani nebola). Zamestnanca som vyzvala, aby si vyžiadal náhradné doklady k PN z nemocnice. Nemocnica na základne telefonického vyžiadania vraj odmietla vydať tieto doklady a zamestnanec odmietol napísať písomnú žiadosť o ich vystavenie :mad:. Takže jediným dokladom, ktorý mám je hlásenie o ukončení PN (mimochodom bez podpisu zamestnanca na zadnej strane :mee:).

Ako postupovať, keď mi nepredloží doklady o začatí PN? Vedúci mu chce dať za tie dni absenciu.

PS: nakoľko pracovisko zamestnanca je v pôsobnosti inej pobočky SP, ako je sídlo zamestnávateľa, overovala som si, či doklady nedošli do pobočky v oboch mestách. :(

Ďakujem.
tictac7
20.11.13,07:40
...divné... Podľa môjho názoru nemocnica nemala dôvod niečo posielať zamestnávateľovi - bez podpisu zamestnanca je žiadosť o náhradu príjmu neplatná a taktiež bez podpisu zamestnanca a potvrdenia zamestnávateľa je žiadosť o nemocenské neplatné. Skôr s i myslím, že tie doklady niekde zapatrošil zamestnanec - inak by nemal ani ukončenie PN....
Dav
20.11.13,07:51
Písomne ho vyzvať, aby predložil doklady. Upozorniť ho na postup pri predkladaní PN podľa pracovného poriadku - ak sa dá, dať mu upozornenie na porušenie povinností v tejto súvislosti. Zároveň mu dať echo, že ak nepredloží PN, bude sa mu neprítomnosť v práci posudzovať - ako dovolenka, ako pracovné voľno bez náhrady mzdy, lebo chýbajú doklady, že si to musí nadpracovať.... predpokladám, že pri takomto postupe sa rozhýbe a nejakú iniciatívu vyvinie. Ak nie...asi by som to riešila dovolenkou. Nadštandardná iniciatíva - volať nemocnicu a vybaviť to namiesto neho.