carolitos
23.11.13,15:25
cim je lepsie kurit v kachliach drevom alebo uhlim? resp. co dlhsie hori a ma lepsiu vyhrevnost a cenu?
buchač
23.11.13,15:26
cim je lepsie kurit v kachliach drevom alebo uhlim? resp. co dlhsie hori a ma lepsiu vyhrevnost a cenu?

Koksom ...keď už ...:rolleyes:

Ide Ti o peniaze , alebo AJ o tie spaliny - bordel ...
Lebo kachle nezadržia veľa nečistôt a všetko pôjde do luftu , susedia Ti budú asi aj " vďační " .
Záleží aj od kachieľ , nie každé sú stavané na veľký výkon .
carolitos
23.11.13,15:40
cim je lepsie kurit v kachliach drevom alebo uhlim? resp. co dlhsie hori a ma lepsiu vyhrevnost a cenu?

Koksom ...keď už ...:rolleyes:

Ide Ti o peniaze , alebo AJ o tie spaliny - bordel ...
Lebo kachle nezadržia veľa nečistôt a všetko pôjde do luftu , susedia Ti budú asi aj " vďační " .
Záleží aj od kachieľ , nie každé sú stavané na veľký výkon .
su to tieto ...http://www.mountfield.sk/kachle-kerpen-plus-2KAM1087.html
pavol54
23.11.13,19:27
Voľakedy boli podobné tvarom kachle "Peterky" tie boli jednoznačne na uhlie
carolitos
23.11.13,19:32
lenze kde kupit uhlie
buchač
23.11.13,19:59
lenze kde kupit uhlie
carolitos ... ma neštvi ...!!!
Osobne zvyknem na takéto stupídne otázky odpovedať asi takto :

" Kde dostať uhlie ...?
Nuž tak Ti poviem , že minule som videl v jednej mäsiarni ...
Dokonca mali v ponuke aj chrómované vidly 5 - ky ..."

P.S.:

Do odpovede si kľudne doplň aj iné dve nesúvisiace skutočnosti , t.j. tovar a predajca ...
carolitos
23.11.13,20:08
jasne,lenze v tomto meste sa neda zohnat ani drevo nieto este uhlie,,,,, a vsetko je tak daleko, ze dovoz by stal viac ako samotny tovar, tak pardon za stupidnu otazku
carolitos
23.11.13,20:08
:---
buchač
23.11.13,20:15
jasne,lenze v tomto meste sa neda zohnat ani drevo nieto este uhlie,,,,, a vsetko je tak daleko, ze dovoz by stal viac ako samotny tovar, tak pardon za stupidnu otazku
Otázka by nebola stupídna , ak by bola úplná ...
Daj pre tú srandu mesto , alebo aspoň okres ...
carolitos
23.11.13,20:18
NR okres ale este dobrych 40km juznejsie
carolitos
23.11.13,20:19
od NR samozrejme
buchač
23.11.13,20:38
NR okres ale este dobrych 40km juznejsie
No dobre , beriem ....dalo by sa ale vyhľadať .

Poviem inak .
Ja som si kúpil pre svoje účely prívesný vozík ...
Cena za vozík sa mi už vrátila ...
wabi
23.11.13,23:07
Tak nie že by som pozeral do mapy ale 40 km na juh od NR sú nové zámky a teda NR okres ani od NR 40 km nesiaha... pretože len po Komjatice... Ale možné to je. Stromy však rastú všade. Iste niekto potrebuje vypíliť nejaký ten strom a dá sa s ním dohodnúť. Uhle už pekných pár milionov rokov nerastie, pretože to je fosílne palivo, má síce väčšiu výhrevnosť aj cenu, tak neviem...
carolitos
24.11.13,05:51
Tak nie že by som pozeral do mapy ale 40 km na juh od NR sú nové zámky a teda NR okres ani od NR 40 km nesiaha... pretože len po Komjatice... Ale možné to je. Stromy však rastú všade. Iste niekto potrebuje vypíliť nejaký ten strom a dá sa s ním dohodnúť. Uhle už pekných pár milionov rokov nerastie, pretože to je fosílne palivo, má síce väčšiu výhrevnosť aj cenu, tak neviem...
pardon mas pravdu,ja som myslel NITRIANSKY KRAJ A NIE OKRES A OD Nitry tych 40km.,,,,,,no myslel som si ze uhlie je lacnejsie ako drevo??? mylim sa????:confused:
pavol54
24.11.13,06:36
Prepáč ale asi posmešnú odpoveď mám doma atómovú elektráreň ktorá je lepšia na plyn či na jadro? Ale kde zoženiem uránové tyče, načo som ju kupoval .
Ale vážne ak nezoženieš uhlie tak si kúp také kachle čo fachčia na pelety a tie máš na každom rohu. a tieto niekomu predaj v akcii. Že by Dvory nad Žitavou skladovali uhlie?
bjuty smis
27.11.13,22:12
podla výrobcu :
V kachliach Kerpen Plus môžete spaľovať suché palivové drevo, hnedouhoľné brikety aj uhlie..

takže správna otázka mala byť :

čo z toho si viem najlacnejšia a najlahšie zabezpečiť ?

a na to vieš odpoved iba ty...