Banovčan
27.11.13,13:26
O akú rastlinu (alebo čo to je) ide??? Ďakujem.
arizona
27.11.13,13:52
Ak su tie listy na konci pichlave, moze ist o cezminu http://www.klivia.com/kry_ilex.htm

To leskle to su plody,alebo co? Skus pridat lepsie foto
Valcake
27.11.13,13:54
..podľa listu...Mahónia, ale plod je biely?:rolleyes: ...mahónia má modrý plod...

...iné foto viac povie..

...imelo?:rolleyes:...no list zas nesúhlasí, lebo imelo má okrúhlejšie listy..
jajapampuch
27.11.13,14:48
podla mna je to cezmina
Mr.40
27.11.13,15:21
je to mahónia, má neuveriteľne voňavé žlté kvety a neskôr tmavomodré plody (mám ju na záhrade)
wabi
27.11.13,18:12
Skutočne ide o mahoniu. Len je zrejme fotená s bleskom v noci ak som to správne identifikoval. Je to krík pôvodom z Ameriky. Kedysi boli bobule používané na prifarbovanie vína. Väčšinou nemá valnú chuť, no stretol som sa už aj s pomerne chutným klonom. Skutočne v Amerike je využívané aj ako spestrenie na šťavy... Je to odolný nezmar...
Banovčan
28.11.13,23:00
jj je to fotené z bleskom a tie plody sú modré...

ĎAKUJEM VÁM všetkým :)
Banovčan
28.11.13,23:01
modrý plod modrý... blesk to kazí... nemám iné foto...
Canico
29.11.13,19:29
Ano, je to mahonia, ma zlozene listy a modraste bobule. Podobna cezmina sice ma tiez pichlave listy, ale tie su jednoduche, a ma cervene plody. Bobule mahonie su pokryte voskovitou vrstvou (co bobule chrani), odtial ta belava farba. Na fotke je vsak ta biela farba dost intenzivna, neviem, mozno ide o sortu s hrubsou voskovou vrstvou. Plody su inac jedle - vela vitaminu C - ale asi dost trpke. Nikdy som nekostovala :-) Vraj da sa z toho robit dzem aj vino.