matulik06
30.11.13,18:02
Viete mi napísať presný návod ako postupovať pri sáčkovej metóde pri orchidei? Ďakujem.
buchač
30.11.13,17:08
Google nemáš .....alebo iný prehliadač ...http://downloads.zoznam.sk/kategorie/prehliadace-20
lujza.j
30.11.13,17:12
neviem či ti niekto odpíše....chodí sem už málo dievčat.....ale tu je príspevok /nie môj/z témy ktorú som ti včera prilepila....

ak Ti ešte zostali nejaké korienky zdravé, mohla si ju posadiť, nemusela si robiť sáčkovú metódu, ale tá sa robí takto: odstrániš zhnité korienky a posypeš škoricou (dezinfekcia) dáš takto ošetrenú orchideu do črepníka (umelého a priesvitneho) bez substrátu, zavrieš to celé do sáčku (aj s listami)na ktorom urobíš pár otvorov, NEROSÍŤ A NEVLHČIŤ!!!, občas ju môžeš na chvíľku úplne odkryť, aby sa vyvetrala, dáš to takto na parapet a budeš už len čakať, listy sa Ti síce scvrknú ale to je len malá obeta za záchranu celej rastlinky!!! Po čase sa Ti začnú tvoriť nové korienky, keď už ich bude dosť a budú dosť dlhé 3 - 5 ks cca 5 cm dlhé, môžeš orchideiku zasadiť, trvá to však veľmi dlho aj 6 mesiacov, kým bude pripravená na zasadenie, ale oplatí sa počkať umiestni ju tam kde sa orchideikám u Teba najviac darí!!!

ak chceš viac ho vyhladávača hore napíš "sáčková metóda"a daj hlať...čo sa dá vyhladá.....
matulik06
30.11.13,18:12
ďakujem toto som nenašla