Milan Ricsin
03.12.13,09:36
Kúpil som vstavanú kombinovanú chladničku s mrazničkou Elektrolux 2853 COW.V chladiacom priestore je neustále vysoká vlhkosť,až tak,že navlhne postupne aj tetrapak alebo karton.Servisný technik tvrdí,že to tak má byť,ale nevedel definovať škálu v ktorej sa vlhkosť má pohybovať,pretože sa mení,podľa toho,aká etapa chladiaceho procesu práve prebieha.Vyskúšal som všetky možné programy ( ecomode,demo,shoping atď...),skúsil som manipulovať aj s teplotou od 4 do 8*C,ale nič nepomáha.Vie mi niekto poradiť v čom to tkvie alebo vie niekto,aká má byť vlhkosť v chladiacom priestore?
taiko
03.12.13,08:48
a nemas chladnicku moc blizko pri stene, alebo niecim zakrytu?
peterkos2
07.12.13,16:32
Ja mám v chladničke vlhkosť okolo 40%.Tá zvýšená vlhkosť musí pochádzať z uskladnených potravín alebo zlého tesnenia.
Na druhej strane ak je to kombinovaná chladnička s mrazničkou tak vlhkosť by mala ostať na výparníku v podobe ľadu.Preto treba pri častom otváraní chladničky aj často odmrazovať.
erik555
07.12.13,16:53
peterkos2, trosku nerozumiem, co pises. Chladiace casti su automaticky odmrazovane a to tak, ze lad z vyparnika po vypnuti kompresora sa roztapa a voda steka do zliabka s otvorom, kde steka do nadobky nad teplym kompresorom a odtial sa vyparuje do priestoru.
erik555
07.12.13,16:59
S tym nic neurobis, to by musela mat chladnicka No Frost aj v chladiacej casti! Kazdemu musi byt jasne, ze na ochladenych predmetoch sa vlhkost vyzraza!
peterkos2
07.12.13,17:16
Ja to mám proste tak ako som napísal.Hore je výparník pre mrazničku,ktorý vlastne chladí aj chladničku Tak je to konštrukčne spravené.Na tomto výparníku sa v podobe ľadu vyzráža vlhkosť .
Tieto novšie kombi majú dva výparníky?Možno dvojkompresorové-či?
erik555
07.12.13,17:25
aha...ty mas jednodverovu chladnicku s malou mraznickou. Kombinovane chladnicky s mraznickami (dvojdverove) su nieco ine...tu su oddelene chladiace casti od mraziacej!
erik555
07.12.13,17:29
avalik
07.12.13,17:30