variant
03.12.13,10:09
Dobry den. Mam na vas jednu otazku. Som odberatelom elektriny zo ZSE. Vzdy som paltil vsetko co bolo treba. Na zaciatku roka 2012 prisli mi odmontovať elektromer, nakolko 14 dni som odoberal elektrinu bez platnej zmluvy a vyuctovali mi skodu vo vyske vyse 1500 eur za 14 dni. Je dbre vediet ze som nevedel ze nemam platnu zmluvu. Dobromyselne som teda odoberal elektrinu a teraz ma podali na sud,pretoze som nezaplatil skodu vo vyske 1500 eur. Je to normalne?6 dni po tom že mi odmontoval ielektromer, som dostal fakturu s poznamkou ze z dovodu ukoncenia zmluvy. stalo sa uz niekomu nieco podobne? nikto ma nevolal ze nemam zmluvu, alebo ze bola vypovedana zo strany ZSE, jednoducho nechali aby som nadalej odoberal elektrinu a nasledne ma podali na sud lebo im vznikla skoda čo teraz by som mal podla nich zaplatit. dakujem za komentare
taiko
03.12.13,09:40
1.trosku mi unika, preco to riesis az teraz, ked si pisal ze Ti elektromer odmontovali na zaciatku 2012.
2. ake boli dovody vypovedania zmluvy zo strany ZSE?
variant
03.12.13,09:44
preto lebo mi odmontovali a 3 mesiace neskor ma podali na sud...medzitym som tam nebyval a listy mi neboli dorucene. aj navrh na vydanie plat. rozkazu som obdrzal minuly mesiac a cudoval som ze co a ako...aj to je pre man cudne ze teraz uz zase mam zmluvu od ZSE napriek tomu že podla nich som im sposobil skodu vo vyske 1500 co som zatial nezaplatil. nechapem ze ako mozu vyfakturovat za 14 dni 1500 eur?popritom vedeli konecny stav aj ku dnu zaniku zmluvy aj vtedy ked odmontovali elektromer.
Kvaka
03.12.13,09:46
Lebo ho teraz dali na súd.
variant
03.12.13,09:46
Btw. do dnesneho dna nechapem preco som nemal platnu zmluvu za tych 14 dni lebo doporuceny list teda vypoved zmluvy som od nich nedostal a ja som tiez nevypovedal zmluvu.
jslancik
03.12.13,09:46
pravdepodobne dobromyseľne dúfal, že sa to "premlčí", že zabudnú. No a nezabudli, dostalo sa to do štádia súdu, keďže nemal záujem zaplatiť.
variant
03.12.13,09:50
ake premlcanie??Ved mi nikto nepovedal vtedy kedy odmontovali elektromer že budem platit za škodu. ani to mi nepovedali že prečo nemam platnu zmluvu. do dnesneho dna neviem kedy to bolo vypovedane a teraz chcu odo mna 1500 eur. po druhe, ked vedeli ze dajme tomu uz 8.3. nebudem mat zmluvu, preco mi nedali vediet a preco ma nechali aby som 14 dni odoberal elektrinu bez zmluvy?ked to bereme takl, tak este mam stastie ze po 14 dni mi odmontovali elektromer lebo by ma mohli kludne nechat aby som mesiace odoberal elektrinu.
jslancik
03.12.13,10:00
možno by bolo fajn uviesť postupnosť presnejšie. píšeš, že: "Na zaciatku roka 2012 prisli mi odmontovať elektromer, nakolko 14 dni som odoberal elektrinu bez platnej zmluvy a vyuctovali mi skodu vo vyske vyse 1500 eur za 14 dni." Z toho by človek pochopil, že sa to udialo všetko na začiatku roka 2012. A ty tvrdíš teraz, že "teraz" chcú od teba 1500 eur.

Akcept, ak je to tak, ako píšeš, je to zo strany ZSE nanič. Ale nevinne v tom nie si. Poštu si preberať treba. To je riziko vlastnenia nehnuteľnosti :) A riešiť si to mal okamžite, ako si sa to dozvedel. Nie teraz, po roku a pol. Ak si na to kašlal, tak sa nediv, že to nazvem "dúfanie v premlčanie"... Keď je už vec na súde, tak srandy bokom.
brodozz
03.12.13,10:02
Zaplat alebo sa sud,nic ine ti neostava
variant
03.12.13,10:08
Dakujem pekne za velmi uzitocny komentar. tak je to v poriadku ze bez upovedomenia mi odmontuju elektromer a nasledne ma podaju na sud a chcu odo mna 1500 eur za 14 dni. btw. ako som uz pisal návrh na vydanie PR som obdrzal minuly mesiac a tie dokazy ktore su tam uvedene (avsak nie su v prilohe) som ani raz nevidel. aj fakturu za skodu som videl az teraz. made in slovakia
taiko
03.12.13,10:16
nepises, preco Ta odpojili. Mal si vsetko uhradene ku dnu odpojenia?
Podla man su v tych 1500EUR obsiahnute dlzoby, poplatky za odpojenie, exekutor a uroky. preot je ta suma vysoka, ci? Musi tam byt napisane zaco presne mas zaplatit tych 1500EUR
taiko
03.12.13,10:21
a ty si sa nezujimal, vtedy ked Ta odpojili, ze preco Ta odpojili? Oni Ta odpoja ked neplatis, maju to v podmienkach v zmluve. nemusia Ti oznamovat kedy Ta presne Ta odpoja.
Myslim, ze trosku hadzes vinu za svoje pochybenie na niekoho ineho. teraz im to vsak musis zaplatit, alebo ak sa ti to vidi neopravnene, tak sa musis sudit a domoct sa pravdy na sude
jslancik
03.12.13,10:27
vieš, variant, ak je to tak, ako píšeš, tak na súde by si nemal mať žiadny problém. Nič ti nebolo doručené, si absolútne v práve, atď. Alebo tam bude nejaký háčik? Napr. nepreberanie pošty? nenahlásenie adresy pre poštu na ZSE?

Píšeš, že na súd ťa podali niekedy najneskôr v polovici roka 2012. Ako je možné, že "až teraz" si videl dôkazy? Radi by sme ti poradili, ale potrebujeme kompletné info, nie iba to, čo sa hodí, a ešte si to aj navzájom odporuje. Skús chronologicky napísať, čo sa za tie dva roky dialo, a čo sa dialo podľa ZSE.
variant
03.12.13,10:48
Nie, ako som uz pisal, na sud ma podali az v tomto roku...popritom som uz bol u ZSE aby mi namontovali elektromer, uzavrel som s nimi zmluvu v januari 2013 a az teraz som sa dozvedel ze ma podali na sud.
variant
03.12.13,10:49
myslim ze ked niekomu odmontuju elektromer, pretoze neplati riadne, tak ten dotycny asi nema preplatok...a ja som mal aj preplatok, ktory mi vratili.
jslancik
03.12.13,10:54
"Na zaciatku roka 2012 prisli mi odmontovať elektromer"
"preto lebo mi odmontovali a 3 mesiace neskor ma podali na sud..."
"na sud ma podali az v tomto roku"

napísal si už hocičo...

AKÝ TEDA UVIEDLI DôVOD, ŽE ŤA DALI NA SÚD? Tvoj subjektívny preklad je irelevantný. Ako to formulovali oni? Aký je predmet faktúry na 1500 €?
Peggynka
03.12.13,11:15
Nebýval si tam a aj keby si mal zaplatené doposielanie pošty,nepomohlo by ti to.To je fakt zvláštny zákon v tejto štátnej inštitúcii! Ako má človek,ktorý z nejakého dôvodu načas nebýva na danej adrese vedieť,že ktorá inštitúcia mu niečo dôležité pošle doručenkou,aby im oznámil novú adresu? Viem si predstaviť,koľko ľudí prešvihlo odvolania na súde,termíny platieb atď.,keď to takto funguje.
Citát zo stránky ministerstva dopravy (pod ktoré Slov. pošta patrí):
Z doposielania sú vylúčené doporučené zásielky s doručenkou so službami do vlastných rúk a opakované doručenie (úradné zásielky) dodávané podľa osobitných predpisov, zásielky, ktoré označil odosielateľ poznámkou „Nedoposielať“, zásielky vnútroštátneho styku do cudziny, z cudziny, ktoré nevyhovujú zasielacím podmienkam novej krajiny, označené poznámkou "Ne pas réexpédier" ("Nedoposielať") alebo "Ou tout autre occupant des lieux" ("Alebo inému obyvateľovi v mieste").

Tu fakt ostáva rozum stáť...
taiko
03.12.13,11:40
mas pravdu, nie je to bohvieco, ale kedze to vieme, vieme sa na to pripravit a nebudeme to ignorovat. Najprv si presmerujeme vsetko co sa da. Urobime, si zoznam vsetkym moznych uradov, ktore by od nas mohli nieco chciet a informujeme ich. Nie ich az tak vela. Mozme to urobit napriklad tak ze si pezrieme svoju dolezitu postu za posledny rok a zistime od koho sme postu dostavali. Tych potom informujeme o zmene nasich pomerov. Ak sa aj najde niekto koho sme neinformovali, tak to riziko sme aspon zminimalizovali. Pre taketo pripadu mozme este poziadat niekoho, nech nam postu prebera, alebo sa aspon raz za mesiac mozne zastavit v mieste bydliska.
Riesenie je vela, len treba chciet.
jslancik
03.12.13,12:02
a teraz už asi väčšina inštitúcii ponúka faktúry mailom. Ja osobne to využívam, kde sa dá. Plus platba inkasom. Akurát "inkaso" k bytu sa mi nechce "presmerovať", lebo je to platená služba. Ale keď sa chce, tak sa dá. Asi všetko. Ako vravíš.
variant
03.12.13,13:51
tak prepac...bol to preklep. Na sud ma podali az v tiomto roku-navrh na vydanie PR za neopravneny odber elektriny lebo som nemal v tom case platnu zmluvu a teraz uz nikto mi nevie povedat ze co bolo vtedy a preco ukoncili zmluvu so mnou. fakt nechapete co sa stalo? Riadne som platil za elektrinu, vsetko bolo ok...elektromer bol vzdy dostupny pracovnikom ZSE a zrazu mi prisli odmontovat elektromer pretoze 14 dni som dodobral elektrinu bez platnej zmluvy. Otazka moja : preco nechali aby som odobral elektrinu 14 dni?a co ked mi neodmontuju a nadalej odoberam elektrinu dajme tomu par mesiacov?6 dni po odmontovani bola vyhotovena faktura s poznamkou ze kvoli odstupenie od zmluvy. okrem toho som mal aj preplatok za rok 2012. Myslim si, ked niekto ma preplatok, tak nema dlzobu voci ZSE a vobec nema dlh titulom skody za neopravneny odber. Preco dostavam zase elektrinu od ZSE ked ma podali na sud? Ako je to mozne ze uzavreli so mnou zmluvu zase v tomto roku?
Peggynka
03.12.13,14:00
Do vlastných rúk nedajú nikomu okrem adresáta.Pravdou je,že sa treba o všetko starať a mať prehľad.Tak to je...
taiko
03.12.13,14:03
Takze aby som to zhrnul.
1. Mal si platnu zmluvu
2. Nemal si nedoplatky
3. Zrazu bez upozornenia Ti odmonotvali elektromer,lebo si vraj nemal platny zmluvu
4. V case odpojenia si mal uhradene vsetky poplatky
5. 6 dni po odmontovani bola vyhotovena faktura, o ktorej si nevedel.
6. Fakturu si nezaplatil, lebo si o nej nevedel, tak Ta dali na sud.

Dobre to chapem? Ak ano, tak
1.ta faktura co bola vyhotovena 6 dni po odmontovani bola na 1500EUR?
2.Teraz Ti nikto nevie vysvetlit, preco ti zmluva bola zrusena
3. Co je napisane v platobnom rozkaze resp v exekucnom vymere? Ako je tam vyspecifikovanych tych 1500 EUR?
erik555
03.12.13,14:03
lebo v tejto republike je jeden velky BORDEL!!! Niekolko jadrovych hlavic to tu ponaprava!