brenky
09.12.13,11:56
Chcem sa spytat,poradit...manzelovi firma navrhla skoncenie pracovneho pomeru dohodou k 31.12.13 a od 10.12.ma cerpat dovolenku,ktoru vsetku nestihne vycerpat a zostava mu 9,5dna,ktore mu nechcu preplatit a v dohode zakomponovali,ze sa vzdava preplatenia...moze sa vzdat dopredu svojich prav?nechce to velmi podpisat,ale uz sa s nimi neda komunikovat...da sa to podpisat a potom napadnut tento clanok ze je neplatny?on ma dobry plat,tak tych 9dni je vacsia ciastka....dakujeme....
JankaO
09.12.13,11:29
Právny úkon, ktorým sa zamestnanec vzdáva svojich práv je neplatný. Ak zamestnanec nemá možnosť si vyčerpať dovolenku z dôvodu skončenia pracovného pomeru, zamestnávateľ je povinný ju zamestnancovi preplatiť. Ak tú možnosť má, musí ju čerpať.
duves
09.12.13,11:37
zamestnavatelia su prešpekulovany poslednych 15 rokov a teda vždy, ak mi zostavalo vela dovolenky a hrozilo pri mojej vypovedi, že zamestnavatel mi asi nedovolí čerpat dovolenku, tak do vypovede som trval uviest, že nečerpana dovolenka bude preplatena
prstienok
09.12.13,15:08
z-vateľ musí preplatiť z-ncovi nevyčerpanú dovolenku, pokiaľ si ju nemohol alebo nestihol vyčerpať....