Rubrika
10.12.13,12:54
Chcela by som sa spýtať, odkiaľ sa mi šíri každé ráno smrad z cigariet na mojom WC, ktoré niekto fajčí. Bývam v paneláku, podo mnou bývajú v byte, aj nado mnou. na WC máme ventiláciu. Chcem tých ľudí osloviť aby nefajčili na WC, ale neviem či mám ísť o poschodie vyššie alebo nižšie odo mňa. Niekedy ten smrad mám aj v kúpeľni, tam je tiež vetrák, hore pod stropom.
Tweety
10.12.13,11:55
Nezaškodí, ak oslovíš obidvoch. A možno aj tých o poschodie ešte nižšie.
Vladi87
10.12.13,11:57
Osobne by som to riešil cez schôdzu vlastníkov bytov a nebytových priestorov v bode Rôzne. Bude to najdiplomatickejšie a budeš mať aj podporu druhých obyvateľov. Zároveň to nebude presne adresované a nevyvoláš medzisusedské konflitky.
jslancik
10.12.13,12:08
Byt máš prerobený, alebo nie?

do ventilácie vo WC ti mali namontovať klapku, aby išiel zápach iba do stupačiek, nie naspäť. Drobnosť za pár eur, ale dokáže uľahčiť život... K vetráku do kúpeľne detto. Snáď sa to dá dorobiť. Ľudí ťažko odučíš dlhoročným návykom.

Možno na schôdzi daj návrh na preverenie, či funguje odsávanie stupačiek (alebo iba niekedy, intervalovo...) Zápach by mal byť odsávaný, a nie sa potulovať kade-tade.
Rubrika
12.12.13,07:22
Nemám prerobený byt. Je v pôvodnom stave.
Rubrika
12.12.13,07:25
Podo mnou bývajú starší manželia, viem, že oni nefajčia. Oslovila som slečnu nado mnou či u nich niekto fajčí. Tvrdila, že nie. Že tam býva len ona s mamou. Ale odvtedy mám smrad len občas. :-) Ale aj tak mi to vadí. Idem na WC ráno o 6.00hod. a už je nafajčené.
Indeed
12.12.13,07:27
jednoznačne len tých nižšie,kedže v stupačke je tzv.kominový ťah a vypary su unášane len smerom hore.
jslancik
12.12.13,07:31
tak tam ti môže ísť zápach zo stupačiek kade-tade, nielen cez ventilátor. A ak nemáš aký pekný okrúhly ventilátor, tak na iný by bol trošku problém dať klapku, resp. nie také jednoduché. Ako spraviť sa to dá, ale ťažko to vysvetliť takto.

skús sa ešte na schôdzi popýtať na to odsávanie. Či tam vôbec nejaké je, či funguje, alebo ako. Možno ide odvádzaný vzduch iba do rúry a tam je už ponechaný sám na seba...
lujza.j
12.12.13,09:01
Prepač...netvrdim ze je to prijemne mat cigaretovy smrad vo WC.....ale kolko casu traviš na WC?.... Ja som nefajciar ,ale decko a chlap su fajcari.....a na WC sa u nas huli.....pochybujem ze by to bolo inak keby sa niekto prisiel stazovat....
Andy Kralik
12.12.13,09:15
Keďže to nebude presne adresované.. bude to presne ignorované..