katarinapol
15.12.13,17:09
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať nasledovné. Nastúpila som na miesto našej kolegyne, ktorá robila asistentku. Podpisala som dodatok k zmluve, kde mi dali nové pomenovanie pracovnej zmluvy..PPíše, že sa mení aj pracovna napln ale v poslednej vete pise ze sa nič ine nemeni. V ten istý den som podpisala akysi papier, z odmena za vykonanu pracu..ktory nadvazuje na tu poziciu, Je fo finančna odmena, ze pracu navyše, ktora mi vznikla danou pracovnou poziciou...ta je však flexibilna a nevymahatelna..Ja sa chcem spytat, či sa mi takato "odmena" rata do "dochodku" resp. do celkoveho zarobkoveho priemeru, naprilklad ked zostanem nezamestnana či prihliadnu aj na toto "zvyšenie" pri vyratavani davky v nezamestnanosti.

Dakujem
Chobot
15.12.13,16:14
Ak tú flexibilnú zložku dostaneš ako súčasť výplaty (t.j. bude uvedená na výplatnej páske a budú z nej odvedené odvody), tak áno, zarátava sa.

Jedine keby si tú flexibilnú zložku dostala ako keš do vačku od šéfa, nezdanenú a bez akéhokoľvek dôkazu, že ti ju vyplatili, vtedy by vlastne štát o tejto zložke ani nevedel a nezarátavala by sa do základu.

To, že je flexibilná a nevymáhateľná znamená niečo úplne iné, nemá to nič spoločné s dôchodkom či dávkami v nezamestnanosti.
katarinapol
23.12.13,08:58
ďakujem za odpoveď