severina
16.12.13,10:45
Pracovala som na dohodu cez jednu agenturu,praca sa mi vsak nepacila,po troch dnoch som dala vypoved. Ked vsak kliknem na istp (uz odtedy ubehol mesiac) je tam ,ze praca este neskoncila ,ze trva. Oni ma proste neodhlaisli z uradu prace. Budem mat ja ztoho zle ? ako to bude s platenim odvodov ? Budme ich platit ja, urad alebo zamestnavatel? a druha otazka, inde som pracovala 4 hodiny na dohodu o vykonani prace .Je aj toto potrebne nahlasovat uradu prace? a budem im muset doniest vyplatnu pasku za tie styri hodiny ? (dostanem ju vobec,je to mozne za styri hod. dostat vyplatnu pasku ? :D )
Mila123
16.12.13,09:54
oni ťa mali odhlásiť z UP? určite nie.....
mali si splniť povinnosť voči SP a možno i ZP.....
to, že ťa neodhlásili, nie je to tvoj problém, je to problém zamestnávateľa
dohodu si mala nahlásiť si osobne na UPSVaR a dokladovať každý mesiac príjem....
severina
16.12.13,09:58
Dohoda je nahlasena .maju tam jej kopiu .povedali ,ze dokonca tohto mesiaca im mam doniest aj vyplatnu pasku. tak vypisujem zamestnavatelovi nech mi posle vyplatnu pasku mailom .
severina
16.12.13,10:01
a co sa tyka tej druhej dohody ktora bola uzavreta len na styri hodiny prace a tie som odrobila,to tiez treba nahlasovat a dokazovat zarobok(ktory je osem euro?)
veronikasad
16.12.13,10:02
Dokedy si mala uzatvorenú so zamestnávatelom dohodu ? Akým spôsobom si dala výpoveď? Len tak, že si prestala chodiť do práce, alebo si to písomne zamestnávatelovi oznámila a podpísala dohodu o ukončení Dohody ... ?
veronikasad
16.12.13,10:03
Aj druhú dohodu (bez ohladu na výšku príjmu) si mala nahlásiť na UP do 8 kal. dní od začiatku výkonu práce. Ak si tak neurobila je to dôvod na vyradenie z evidencie. Tiež z nej potrebuješ na UP predložiť potvrdenie o výške príjmu.
Mila123
16.12.13,10:05
výplatná páska nepomáha, na UPSVAr majú tlačivo a dokonca i na webe ho nájdeš.....
akúkoľvek dohodu (zamestnanie i 8 €) si povinná hlásiť....
severina
16.12.13,10:06
no ta prva kde som robila len tri dni som nahlasila den vopred ,ze koncim.povedali ,ze vporiadku a postou mi poslali nieco ako potvrdzujem ,ze pani ....... pracovala na dohodu od 19-21 .

a vtej druhej kde som bola styri hodiny ,som ziandu vypoved nedala...ono to bolo len na styri hodiny a tie som odrobila,konec
Mila123
16.12.13,10:07
severina
16.12.13,10:09
tu druhu stvorhodinovu idem nahlasit dnes ,dnes je to osmy den
veronikasad
16.12.13,10:10
Pokial si písomnú výpoveď nedala, dohoda trvá. Práca nie je holubník, zbytočne sa rozčuluješ na zamestnávatela ...