marcel52
08.01.14,10:55
zdravím,

rád by som sa opýtal akú motorovú pílu kúpiť? Mám totižto doma starú (ale napriek tomu funkčnú a spoľahlivú) Husqvarnu 180S, ide ako "šíp" len už je stará a predovšetkým ťažká. Na prácu s hrubým drevom ju budem používať aj naďalej, na to je ako stvorená ale potreboval by som niečo ľahšie na tenšie konáre (cca 10 - 15 cm priemer), na prerezávky(vlastníme cca 2,5 ha lesa), na menšie práce doma na záhrade. Otázok by som mal teda viac:

1. Stihl alebo Husqvarna? resp. dá sa týmto porovnávať Dolmar?

2. bude stačiť silnejšia hobby píla alebo radšej nejakú slabšiu farmársku? neplánujem minúť viac ako 300 - 350 euro, čím lacnejšia tým lepšie

3. čo poviete na píly z mountfieldu (oleo-mac a solo), je tam totiž aktuálne zľava na kolese šťastia :-)

Viete mi teda poradiť?

Ďakujem
bodliak
08.01.14,10:52
1. Stihl alebo Husqvarna
2. Dolmar už na 2.5 ha lesa - drobné konáre, hm, to možno na jednu sezónu
3. možnosť 3 nie je
lujza.j
08.01.14,11:01
marcel52
08.01.14,13:14
Vďaka za odpoveď

teda ak chápem správne tak na výber je prakticky len stihl a husqvarna. Na webe stihl by mi vyhovovali podľa ceny tieto: http://www.stihl.sk/produkty/stihl/motorove-pily/motorove-pily-pre-rezanie-palivoveho-dreva-a-udrzbu-pozemku

u husqvarny zasa: http://www.husqvarna-eshop.sk/58/benzinove-retazove-pily konkrétne prvé 3 v ponuke - Husqvarna 236, 135, 135 e-series

Má niektorá z nich výrazne lepšiu povesť ako iné? resp. niektorá zasa výrazne horšiu povesť?

Väčšina známych má doma nejakú pílu stihl, ak je niekde husqvarna tak len starší model (10 a viac rokov, väčšinou viac). Je to preto, že stihl sú o toľko lepšie, či majú len lepšiu dostupnosť/lepší marketing? Má niektorá z týchto značiek nejaké výrazné prednosti oproti tej druhej?

ďakujem
marcel52
08.01.14,13:16
pozeral som aj staršie témy, len som nenašiel konkrétny typ, resp. odporúčanie čo kúpiť.
bodliak
08.01.14,13:42
Ja by som si z ponuky mountfieldu teda nevyberal.

St aleho Hq:
Neviem o výrazných prednostiach jednej značky pred druhou.
pinta
17.01.14,07:00
Ešte skús pozrieť značku SOLO, potom budeš mať dilemu, že ktorú .
command
19.01.14,19:08
Ja som sa tiez rozhodoval medzi stihl a husqvarnou a vyhrala husvarna jedna kvoli napinaniu no a husqvarna je tusim swedska znacka kde je kopa lesov tak asi vedia co vyrabaju. Ale co sa tyka vydrze a pod je to asi skor o stasti v dnesnej dobe sa vela veci robi v cine a tie materialy uz su neni to co byvalo takze pokazit sa moze ktorykolvek kus.