katka234
09.01.14,14:04
Chcela by som sa opýtať ako je to s platbou na Paypal... predávam bicykel, ozval sa mi záujemca z UK, dohodli sme sa na istej sume, povedal že najvýhodnejší prevod peňazí je cez Paypal, poslal mi naň peniaze za tovar a tiež aj peniaze za prepravu, lenže tieto peniaze mi prídu na Paypal až keď potvrdím a zaplatím zo svojho prepravu. vraj akonáhle tak urobím, peniaze od neho ( za tovar a za prepravu) budu na mojom paypal učte. mam pochyby, prečo nemôže prepravu zaplatiť rovno on? bojím sa že ma dotičny chce obrať o peniaze. za radu vopred ďakujem
taiko
09.01.14,13:39
Normalne to funguje tak, ze kupec posle peniaze a predajca nasledne posle tovar. Pre istotu by som si radsej nasiel ineho kupca. Napis mu ze to neakceptujes a uvidis ako sa zachova. Ak ten bicykel naozaj chce, tak pristupi na standardne podmienky (najpr. peniaze, potom tovar).
V kazdom pripade paypal poskytuje isty stupen ochrany kupujucemu, lebo vie peniaze stiahnut spat od predavajuceho, ak nebol dodany tovar.
DOPLNENIE:
Je to scam. dajte si go googla mail2pay a paypal. Podobne schemy boli pouzite uz viackrat. "Peniaze za tovar mate na ucte, len musite poslat x100EUR postovne cez Western Union"
erik555
09.01.14,13:44
a to ten bicykel nikto nechce na Slovensku? Ci o co tu ide, ze sa ma predat mimo Slovenska?
katka234
09.01.14,13:48
nie, zo slovenska sa mi nikto neozval, mozno kvoli vysokej cene, ale u UK mi pisalo uz zopar ludi...
erik555
09.01.14,13:53
to ho za kolko predavas?
katka234
09.01.14,13:54
800 eur
xaver
09.01.14,14:03
Podla mna je to finta.

Po prvé: Kto by kupoval bicykel do UK zo Slovenska. (predpokladam, ze nejde o nejaky zberatelsky kusok alebo cosi podobne).

Po druhé: PayPal nefunguje tak ako on piše. Môže ti poslať peniaze bez nejakých podmienok a ani si neviem predstaviť kde presne pri PayPal transakcií zadáš potvrdenie o tom, že si zaplatila prepravu.



Ako vyzerá v tvojom PayPal-účte tá transakcia (peniaze čakajúce na pripísanie na tvoj účet po potvrdení zaplatenia dopravy) ? Akú informáciu tam máš vypisanú ?
Chobot
09.01.14,14:52
Neposielaj ho, je to evidentný podvod.
brodozz
09.01.14,15:10
Ak si mala cenu 100€ +25€ posta na UK a kupujici ti na ucet pay-pal poslal 125€,tak co riesis?postu predsa musis zaplatit,ved ju mas uz predplatenu.
KoxXxo
09.01.14,17:08
Nebudeš mať ani peniaze, ani cajgel.
bodliak
09.01.14,17:16
Stále to isté dookola...

http://www.porada.sk/t192223-podvody-na-internete-cez-inzeraty-a-western-union.html
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-193409.html

Daj si tu na porade vyhľadať slovo Western a budeš tam mať niekoľko tém, kde sa spomína táto situácia v rôznych variáciách.

Podvod. Nič neplať.


==================
doplnenie

No a čo bude nasledovať ?
Začne sa ti vyhrážať, že on zaplatil, že mu máš poslať bike alebo vrátiť peniaze, inak na teba poštve FBI, ŠTB a KGB.
Letko
09.01.14,17:33
Neposielat, ruky od neho prec, je to podvod.
katka234
09.01.14,17:59
ale na moj paypal mi nic neposlal, len som dostala mail akoze od paypalu ze ked zaplatim prepravu az potom mi na paypal pridu vsetky peniaze...ale uz mi tu ludia poradili a zistila som ze je to podvod
bodliak
10.01.14,10:56
Paypal takto nefunguje, ziadne "ak zaplatim prepravu" tam neexistuje. Je to PODVOD.
fredericenko
11.01.14,23:55
Tiez si to myslim. Nepredavaj bycikel do inych statov. Len lokalne a nek si pre neho pridu. Nepredavaj mu to tam. Paypal je velmi bezpecny, ale ked ih niekto odosle. On ich neodosle, oklame ta. Najdi si niekoho z okolia, a hod inzerat na www.bazos.sk alebo www.bazar.sk alebo na ebay.com ale len pod podmienkou ze na slovensku. Dufam ze som ti pomohol!!!
duves
12.01.14,06:19
katka234
13.01.14,13:59
cenim si tvoj nazor, dik
fredericenko
25.01.14,19:51
neni zac :)
maslicka3
30.01.14,11:26
No u mňa je to nejaky joe gandi, ktory si chcel kupit opotrebovanu postel odomna. poslal mi 600 € naviac, ale tie mi pripisu az po zaplateni nejakej sukromnej osobe do svajciarska. Takze budem cakat na pravne kroky od p. Gandiho, ktore planuje podniknut a vyhraza sa mi nimi.