tomas080
09.01.14,19:34
Dobrý deň,
chcem si sám navrhnut svahovitú záhradu, pozemok 700 m, ale na internete neviem najst ziadny program, software, ktorý by som si mo hol zadarmo stiahnut, aby sa v nom dalo realne aj niečo vytvorit, všetko su to demoverzie, ktoré sú síce dobre, ale nedajú sa do toho zakomponovať veci, ktoré by som chcel ja. Rozmyslal som či by som neoslovil aj študenta architektúry, ale chcem si ju skratka navrhnut prevažne sam a aj sam zrealizovat. DakujemjaVF2XaG za všetky rady.
Mila123
09.01.14,18:36
Dobrý deň,
chcem si sám navrhnut svahovitú záhradu, pozemok 700 m, ale na internete neviem najst ziadny program, software, ktorý by som si mo hol zadarmo stiahnut, aby sa v nom dalo realne aj niečo vytvorit, všetko su to demoverzie, ktoré sú síce dobre, ale nedajú sa do toho zakomponovať veci, ktoré by som chcel ja. Rozmyslal som či by som neoslovil aj študenta architektúry, ale chcem si ju skratka navrhnut prevažne sam a aj sam zrealizovat. DakujemjaVF2XaG za všetky rady.
aj včera si chcel sadiť, aj dnes chceš sadiť, preto nemusíš zadávať tú istú otázku samostatne....
stačí ak dopíšeš čokoľvek v pôvodnej otázke....
buchač
09.01.14,18:43
Dobrý deň,
chcem si sám navrhnut svahovitú záhradu, pozemok 700 m, ale na internete neviem najst ziadny program, software, ktorý by som si mo hol zadarmo stiahnut, aby sa v nom dalo realne aj niečo vytvorit, všetko su to demoverzie, ktoré sú síce dobre, ale nedajú sa do toho zakomponovať veci, ktoré by som chcel ja. Rozmyslal som či by som neoslovil aj študenta architektúry, ale chcem si ju skratka navrhnut prevažne sam a aj sam zrealizovat. DakujemjaVF2XaG za všetky rady.

Žiaden program , žiaden softwér nevytvorí realitu , ktorú by si chcel vytvoriť ....!
Tieto programy si videl ...????????
https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=sw+create+gardens&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#channel=suggest&q=software+design+garden+free&rls=cs
arizona
09.01.14,18:49
Darmo najdes na nete softver,ak si laik,ak nepoznas rastliny,ak nemas tusenia,ako ta, ktora rastlina bude vyzerat o par rokov,aka bude vysoka, siroka o rok, ci v dospelosti,ake potrebuje podmienky pre dobry rast.
Je to skor pomocka pre odbornikov.Ak chces,aby zahrada splnala tvoje presnejsie kriteria, radsej sa obrat na odbornikov.



mimotemy a nezakladaj duplicity, staci sa spytat raz
tomas080
09.01.14,20:09
Skúsenosti so záhradou a rastlinami mam takmer ako profesionál ... Jedine co chcem je prejaviť svoje nápady v počítačovom programe :), preto prosim naozaj o odpovede k veci , diskusia bola omylom zadané v zdraví , odtial som to uz vymazal ...
marjankaj
09.01.14,20:54
A zožeň si 3D tlačiareň a môžeš si tú záhradu aj vytlačiť.:D
kopretinka
09.01.14,21:02
A zožeň si 3D tlačiareň a môžeš si tú záhradu aj vytlačiť.:D
dnes je možné všetko.....
http://www.youtube.com/watch?v=8aghzpO_UZE
ani sa nebude musieť o tie rastliny starať
buchač
09.01.14,21:17
A zožeň si 3D tlačiareň a môžeš si tú záhradu aj vytlačiť.:D

Niekde sa to robí aj inak ......
V nadnesenom a prenesenom význame by sa dalo aj takto povedať :

Veni , vidi , vici ....prišiel som , videl som , ukradol som ( zvíťazil som )....

Takého nejakého " viťaza " som mal svojho času ja a aj susedia na vedľajších záhradách ...
Mne čorkli tuje zo semiačok vypestované , ďalšiemu kríky ruží ...atď ...
Jednoznačne to bola zákazka ...
marjankaj
09.01.14,21:50
A zožeň si 3D tlačiareň a môžeš si tú záhradu aj vytlačiť.:D

Niekde sa to robí aj inak ......
V nadnesenom a prenesenom význame by sa dalo aj takto povedať :

Veni , vidi , vici ....prišiel som , videl som , ukradol som ( zvíťazil som )....

Takého nejakého " viťaza " som mal svojho času ja a aj susedia na vedľajších záhradách ...
Mne čorkli tuje zo semiačok vypestované , ďalšiemu kríky ruží ...atď ...
Jednoznačne to bola zákazka ...
Veď si mal zasadiť aj pre seba.:---
wabi
10.01.14,22:49
Realita je ina...
Ale PC hracky sú tiez fajn.
Môj 10 ročný syn napríklad založil záhradu v hre Minecraft, teraz to už len preniesť do reality...
Dúfam, že si to nepochopil v zlom. Plánovať treba, len čím sú plány zložitejšie a podrobnejšie, tým sa od reality odkláňajú viac a viac. To ale nevadí.
Veľa šťastia v novoročnom plánovaní... a pevnú vôľu a trpezlivosť...
Indeed
11.01.14,09:25
Potrebuješ RÝĽ , čakan a LOPATU
buchač
11.01.14,09:36
Potrebuješ RÝĽ , čakan a LOPATU

Indy , Indy ......kedy Ty začneš rozmýšľať ???? :eek: :confused:

Jedná sa o takéto niečo ..." chcem si sám navrhnut svahovitú záhradu " .... takže si dosť mimo ...
Indeed
11.01.14,09:38
Potrebuješ RÝĽ , čakan a LOPATU

Indy , Indy ......kedy Ty začneš rozmýšľať ???? :eek: :confused:

Jedná sa o takéto niečo ..." chcem si sám navrhnut svahovitú záhradu " .... takže si dosť mimo ...

Ty čo, ide ti na mobil SMS ked JA niekde pridám prispevok ,
a TY samozrejme MUSÍŠ hneď promptne reagovaŤ ???
buchač
11.01.14,09:55
Potrebuješ RÝĽ , čakan a LOPATU

Indy , Indy ......kedy Ty začneš rozmýšľať ???? :eek: :confused:

Jedná sa o takéto niečo ..." chcem si sám navrhnut svahovitú záhradu " .... takže si dosť mimo ...

Ty čo, ide ti na mobil SMS ked JA niekde pridám prispevok ,
a TY samozrejme MUSÍŠ hneď promptne reagovaŤ ???
Nie ...nejde mi SMS ......ale to je jedno .

Nemusím - CHCEM !
Ide o to , že si nedomyslel do úplného konca svoj príspevok ....

Vieš , ja sa chystám tiež na tú svahovitú záhradku , mám podobný pozemok
http://www.elateridae.com/images/FCKeditor/image/elateridarium/2011_5/Dusanek_Zabrezsko/Humen1_mal.jpg
Takže doplním ten Tvoj rýľ , lopatu a čakan .
Je potrebné/á :
- fúrik , vidly , hrable , prívesný vozík ( alebo niečo väčšie )
- spevňovací materiál rôzneho typu
- potrebný čas a chuť do práce
- v neposlednej miere dostatok financií
P.S.:
Promtne reagujem len na určité príspevky ...a je úplne jedno , kto ich napísal ...
wabi
11.01.14,22:26
Pekné miesto. Akú máš predstavu?
buchač
11.01.14,22:46
Pekné miesto. Akú máš predstavu?

wabi , ja mám pozemok inakší ...presnejšie takýto ...

Je to pohľad zvrchu .
Šírka pozemku je cca 20 metrov - celková plocha 12 árov.
http://img.janforman.com/th/IMAG1285ij6w.jpg (http://img.janforman.com/IMAG1285ij6w.jpg)
Predstava je asi taká , že by som urobil tie spevnené terasovité plochy , niečo na spôsob schodíkov ...
Na tieto mienim vysadiť rôzne kríky a stromčeky ...
vlado 33
12.01.14,11:20
Pekné miesto. Akú máš predstavu?

wabi , ja mám pozemok inakší ...presnejšie takýto ...

Je to pohľad zvrchu .
Šírka pozemku je cca 20 metrov - celková plocha 12 árov.
http://img.janforman.com/th/IMAG1285ij6w.jpg (http://img.janforman.com/IMAG1285ij6w.jpg)
Predstava je asi taká , že by som urobil tie spevnené terasovité plochy , niečo na spôsob schodíkov ...
Na tieto mienim vysadiť rôzne kríky a stromčeky ...
Žeby Maša alebo Suchá dolina? Trafil som?
buchač
12.01.14,12:09
Žeby Maša alebo Suchá dolina? Trafil som?

ABSOLÚTNE .......NIE...;):rolleyes:
vlado 33
12.01.14,13:40
Žeby Maša alebo Suchá dolina? Trafil som?

ABSOLÚTNE .......NIE...;):rolleyes:
Možno nabudúce trafím.