petkor
13.01.14,07:50
Dvaja živnostníci - manželia, majú spolu uzatvorenú zmluvu o združení. Majú maloobchod, sú platitelia DPH. Od 1.1.2014 je novela v zákone o DPH, z čoho vyplývajú rôzne problémy pri DPH. Ako by sa dalo ukončiť toto združenie? Dá sa to tak urobiť, že by všetko zostalo len na jedného z manželov? Viete mi prosím poradiť?
Thelmy
13.01.14,18:23
O tomto probléme je tu otvorených viacero diskusií - ale asi nikto presne nevie, ako to urobiť na 100%. Bol vydaný aj metodický pokyn.
Zita5
13.01.14,18:35
To ani nebol Metodický pokyn, len oznámenie ..
Thelmy
13.01.14,18:42
Alebo tak. Už ste vyriešili problém ako správne účtovať združenie aby sa neporušoval zákon o DPH?
petkor
13.01.14,22:09
Mne na školení poradili, že tržbu z ERP mám rozdeliť podľa pomeru - takže 50:50, vydané faktúry mám vystaviť vždy dve - od každého živnostníka v polovičnej výške. Vystavené faktúry mám účtovať u toho, ktorý bol doteraz poverený, a na konci mesiaca prefakturovať polovicu na druhého spoločníka združenia. Ale mňa by skôr zaujímalo, ako by som toto združenie mohla ukončiť s tým, že by prešli na inú formu podnikania.
Zita5
14.01.14,06:04
Thelmy ...Zatiaľ ako združenie fungujeme aj budeme ....nechávam si to uležať do konca mesiaca :)Ale určite nerušíme združenie, určite sa od strachu nerozhodnem združenie zrušiť , mám právo touto formou podnikať a taktiež aj moji klienti ..