Maxinka
13.01.14,11:02
Na ktorých riadkoch uvediem predaj KO vo výkaze DPH?
Do kontrolného výkazu nebude vstupovať predaj KO?-Príjmy bez vplyvu na DPH, bez vplyvu na KV
Ďakujem
Ester plus
13.01.14,12:31
Do výkazu DPH nevstupuje. Myslím si že ani do kontrolného výkazu nevstupuje ale budem rada ak sa ešte niekto vyjadrí.
duficek
13.01.14,22:23
otazka zaujima aj mna.

uctovny program ponuka 2 moznosti

* Prijmy bez vplyvu na DPH, bez vplyvu na KV - teda neovplyvnuje priznanie DPH

* Dodanie tovaru v tuzemsku, riadok KV A.1, D.2 - dodanie tovaru a sluzby §8 a §9

ja by som dal moznost druhu s tym, ze kedze na fakture je DPH vycislena na 0, tak v konecnom dospedku neovplyvni KV

na druhej strane ak KO zamenime za PO (papierovy odpad), rovnako to bude druha moznost, ale uz s tym, ze na takej fakture bude DPH vycislena.



upravujem svoj prispevok po precitani si navodu ku KV v mojom uctovnom softveri:



- faktury vystavene v rezime prenesenia danovej povinnosti nevstupuju do priznania k DPH

- avsak vstupuju do KV, kolonka A.2 - vystavene faktury, z ktorych plati dan prijemca (iba podla §69 ods. 12)
Ester plus
14.01.14,07:20
Ja by som dala prvú možnosť.
Maxinka
24.02.14,11:35
...ale do KV...A2 idú len podľa §69 ods.12,písm. f)-i)..niééé...toto je len kovový odpad, nie kovová konštrukcia a pod.???....takže:Prijmy bez vplyvu na DPH, bez vplyvu na KV - teda neovplyvnuje priznanie DPH....správne?????
Pebbles
24.02.14,11:55
kovový odpad je § 69 ods. 12 a) - tam je kovový odpad ďalej nepoužiteľný - do KV nevstupuje
§ 69 ods. 12 f) - výrobky a materiály zo železa a ocele - tu sa nejedná o KOVOVÝ ODPAD... - vstupuje do KV A2 ak je ZD > 5000 €
Maxinka
24.02.14,12:06
Ďakujem Pebbles...presne tak som to myslela :)...(vždy sa radšej poistím otázkou na chytrejších :) )
duficek
24.02.14,13:32
nejde mi uz upravit povodny prispevok (neviem preco), to co je pisane cervenym beriem spat, je to naozaj tak, ze KO neovplyvnuje priznanie k DPH ani KV
KloferHladny
24.02.14,17:12
Ja vidím problém v tom, že kovový odpad je v Zákone o DPH § 69 definovaný v dvoch odstavcoch. V § 69 odst 12.a. - v tomto prípade sa u dodávateľa neuvádza ani v DPH ani v KV. Ale je tiež zahrnutý do § 69 odst. 12.g. v prípade, že je dodávka nad 5000 EUR - v tomto prípade sa do DPH neuvádza, ale do KV áno. Železný šrot je v colnom sadzobníku v kapitole 72xx. Neviem si rady s problémom: Ak dodám železný šrot, ktorý je v colnom sadzobníku zatriedený do kapitoly 72xx a je v hodnote nad 5000 EUR. Ako ho vykázať ? Ako dodávku podľa § 69 odst 12.a. alebo §69 odst 12.g. Lebo do KV sa uvádzajú iba tie faktúry s prenosom daňovej povinnosti ktoré spadajú pod § 69 odst. 12.f. až i.