Lucia K.
13.01.14,14:57
Dobrý deň
Zaregistrovala som sa na FB na firemný mail, za účelom zviditeľnenia firmy (na šéfov podnet). Problém je v tom, že neviem čo presne si chcem otvoriť. Pri kliknutí na "Vytvoriť stránku" - "Miestny obchod", nechce ma pustiť ďalej bez telef. č. Neviem, či mám vytvoriť reklamu, či stránku, organizáciu.... atď. Vedel by mi niekto poradiť, ako ďalej keď nechcem byť bombardovaná telefonátmi, príspevkami, komentami ... nebude sa kvôli tomu zamestnávať ďalší človek. Potrebujem napr. 1x týždenne vložiť novinky (t.j. fotografie s mojim komentárom a odkaz na náš e-shop)...ďakujem
alaya1
13.01.14,14:04
ved FB je prave o prispevkoch, komentovani- je to socialna siet :) . Ak to nechces, zaplat si na FB reklamu.
kopretinka
13.01.14,14:15
hm,no FB stránka pre eshop je mienená ako reklama,na rôzne súťaže pre zákazníkov,na rýchle vyriešenie trebárs nejakých problémov s objednávkou....jasné,že to chce od teba tel.číslo.Robíš reklamu eshopu,tak ako sa ľudia majú kontaktovať s eshopom? Ak sa nemienite tej stránke venovať,a komunikovať so zákazníkmi,tak je zbytočné ju zakladať,iba odpudíte ľudí od svojho obchodu.
Tvoj šéf zjavne nechápe,čo je FB :D
arizona
13.01.14,15:34
Ved tam zadaj sefove ciselko telefonu :-D

...Na FB je vela falosnych predajcov, ktori predavaju nacierno,alebo klamu ludi a tovar neposlu.
Takze si mozno FB overuje, ci obchod je realny...

Do informacii v uvode strany mozes uviest napr.ziadost,aby Vas zaujemcovia kontaktovali mailom, uved mail.kontakt, prip.ine kontakty na firmu.
Ak uz chcete vytvorit foremnu stranku, tak treba ratat s tym, ze sa ozvu zaujemcovia. Ak si to neprajete, tak je zbytocne ju vytvarat
Lucia K.
13.01.14,20:47
Áno, problémy s objednávkou a ostatné veci riešime mailom, ktorých je vyše hlavy aj bez FB. Sme veľkoobchod a zásobujeme cez 250 obchodov v Čechách i na Slovensku... Máme cez 14000 položiek, verte mi, tých otázok je až až aj bez FB kamošov ...
Neodpudíme zákazníkov, nemáme v podstate konkurenciu. Obchod funguje už viac ako 20 rokov. A ja sa FB stránke môžem venovať iba okrajovo... Šéf možno chápe, čo je FB, ale je to škrob, takže platená reklama na FB, ani ďalší človek pre FB asi nepripadá v úvahu ...
Lucia K.
13.01.14,21:07
ja nemusím platiť reklamu a šéfinko určite nebude :-D
michal.juraj
14.01.14,09:02
Dobrý deň, asi pred rokom som zakladal Facebook stránku pre svoju firmu. Spočiatku som premýšľal rovnako ak Váš šéf, no nechal som si poradiť od kamaráta, ktorý s tým mal väčšie skúsenosti. Nakoniec som to dal robiť agentúre, lebo to zaberalo pre mňa priveľa času a aj tak to nezarábalo. Spravili mi stratégiu, ktorú mi ukázali, či mi vyhovuje a potom sa jej držali a prispievali na moju Facebook stránku. A potom mi ukázali, ako to prináša peniaze.
Firma už smeruje niekde inde a Facebook stránka už nevyhovuje tomuto novému smerovaniu, ale niečo o Facebook marketingu som sa dozvedel. Na vašom mieste by som šéfovi povedal niečo takéto:

1. Ak nemáte na Facebooku žiadny cieľ (okrem prítomnosti tam), tak je to zbytočné mrhanie časom - a teda aj peniazmi. Facebook by mal firme zarábať peniaze.

2. Ja by som teda dobrovoľne nechcel čítať raz do týždňa nejaké firemné novinky, zvlášť nie veľkoobchodné. A myslím, že nie som sám, to proste nie je lákavé, nedal by som si vašu stránku medzi fanúšikov. A ak nebudete mať fanúšikov, tak to tam budete zbytočne raz týždenne vešať - nikto to neuvidí a Vám to iba zaberie čas.

Napríklad super Facebook stránka je Martinus (a určite tam nedáva firemné novinky raz týždenne): https://www.facebook.com/Martinus.sk
kopretinka
14.01.14,12:59
ja som si myslela,že ste maloobchod.......to potom ozaj nemá význam,aby ste mali FB
Lucia K.
14.01.14,15:55
Vďaka za rady. Áno, Martinus má peknú stránku. Problém je v tom, že my nestíhame vybavovať objednávky z e-shopu a od maloobchodných, veľkoobchodných predajní, dielní ... Takže fakt to myslel, len aby sme "tam boli, keď sú tam všetci". Vytvorila som stránku-miestny obchod. Po kliknutí na "Páči sa mi to" budú odoberať príspevky od nás. Tú odporučím našim zákazníkom. Správy nechceme, tie riešime naďalej firemným mailom, objednávky naďalej e-shopom, takže to som stopla, rovnako ako upozornenia ai. Problém je v tom, že najskôr bolo nutné vytvoriť profil (cez ktorý som robila tú stránku-obchod). Dá sa ten profil nejako zablkovať, aby bol neviditeľný (tam mi môžu posielať správy-čo nechceme) a nech zostane verejná iba tá stránka? Prepáčte, že tak polopatisticky ...
lulu 8
14.01.14,16:38
Dobrý,a kde sa možem pozriet na váš e-shop?