denjelka
15.01.14,16:58
viete mi niekto poradit,ci je mozne aby pri kliknuti na vlastnosti nejakej foto alebo suboru v pc,bol datum vytvorenia,stiahnutia a pod,iny ako skutocny?
Chobot
15.01.14,16:16
Treba si nájsť aplikáciu na zmenu dátumu pre súbory, veľa z nich sú platené, možno nájdeš aj free verzie. Napr. tento program má aj shareware verziu (na využívanie základných funkcií):

http://file-date-changer.software.informer.com/

Nainštaluj a môžeš meniť dátumy na súboroch.

Dopĺňam :

Aha. zle som pochopil tvoju otázku.

Áno, je to možné. Tieto dátumy sa do metadát súboru (metadáta sú dodatočné informácie o súbore) zapisujú zariadením, ktoré súbor vytvorilo. Ak máš vo foťáku nastavený iný dátum, než aktuálny, tak do vlastností súboru sa zapíše tento dátum. Rovnako to platí aj u PC - niekedy je systémový dátum iný, ako skutočný, potom každú zmenu (napr. kopírovanie) zapíše s iným dátumom.

Ale presnú príčinu iného dátumu asi nezistíme. Jedine, keby sa to opakovalo aj s inými fotkami - tak by sa dalo zistiť, kde sa to mení.

A pôvodne boli dátumy vytvorenia súboru správne? Kedy sa to zmenilo?

Ešte dopĺňam - dátumy, ktoré vidíš v správcovi súborov sa ľahko zmenia aj napr. pri kopírovaní súboru, alebo pri akejkoľvek úprave súboru (napr. zmenšení rozlíšenia).

Ak chceš vedieť, kedy bola fotka vytvorená, treba si ju otvoriť napr. V IrfanView a tam v menu Image je položka Information. Tu je tiež dátum vytvorenia fotky, pozri, aký je tam dátum.
denjelka
15.01.14,16:18
zaujimalo by ma skor ci je mozne ked som fotku nahrala minuly rok´,ci je mozno aby mi teraz vo vlastnostiach zobrazilo namiesto roku 212,rok 2013, len tak smo od seba :)
misoft
15.01.14,17:28
Je to možné - pri obrázku/foto sú EXIF data - údaje dodané zariadením, ktoré ho vytvorilo. Zistíš ich aj IrfanView-om.
A potom sú tu údaje/vlastnosti súboru, ktoré dostaneš, ak PTM klikneš na ikonku/názov súboru a dáš Vlastnosti. A tieto sa menia, ak sa súbor presúva, kopíruje, otvára, upravuje.
Obr.1 - EXIF data obrázku 2.jpg v IrfanView-e
Obr.2 - Vlastnosti súboru 2.jpg