llola
16.01.14,15:47
Mam podpisanu zmluvu na internetove pripojenie a bolo tam uvedene, ze vypovedat zmluvu mozem bez akeholvek dovodu pisomne bez vypovednej lehoty. Zmluva bola uzavreta v r.2004. Ked som tam volala bolo mi povedane, ze podla noveho telekomunikacneho zakona musim mat 2mesacnu vypovednu lehotu t.j. zaplatit za sluzbu za 2 mesiace, ktoru uz vobec nevyuzivam. Ziadny dodatok podpisany nemam, pani mi len argumentovala tym novym zakonom. Kto je v prave? Za radu vopred dakujem
arizona
16.01.14,15:39
Na tvojom mieste by som sa /pisomne/odvolala na to, co mate dohodnute a napisane v zmluve...
misoft
16.01.14,15:46
Pokiaľ pôvodná zmluva nebola nejakým spôsobom medzi oboma stranami upravovaná, alebo doplňovaná dodatkami, novou zmluvou a pod. - stále platí pôvodná zmluva a jej znenie - teda poskytovateľ nemôže jednostranne zmeniť podmienky tejto zmluvy. Upozorni ich, že pokiaľ toto nebolo zmenené, platí stále pôvodna zmluva a nový telekomunikačný zákon má istý dátum, odkedy platí a nemôže sa uplatňovať na zmluvy uzatvorené pred platnosťou zákona. Oznám im, že toto bude riešiť SOI.
command
19.01.14,18:56
Presne tak pre teba plati zakon z obdobia podpisania zmluvy a nie co je teraz novy.