vemak
19.01.14,13:01
Mám po jednom balíčku (cca 10- 15semien) z odrôd rajčín: 100 pudov, nastja sladká, sladkaja devočka, čudo sveta, kiš miš krásny, ikra oranžová, black cherry. Budem priesady pestovať prvý krát, takže asi vysadím všetky samená z obavy či mi vôbec niečo vzíde, no do záhrady budem vysádzať tak len asi 2-3 kusy s každej odrody. Ak by mi vzišlo viac vymením za nejakú zaujímavú odrodu.
pablito74
19.01.14,16:30
Poradim ti, vysievaj iba cca tolko semien kolko rastlin potrebujes, ak ti niektore nevzijdu, dosej potom.
Inak z pochopitelnych dôvodov je lepsie vymienat semena ako hotove priesady. Prajem pekny den.
vemak
19.01.14,19:51
niečo na tom bude, no mam obavy hlevne aby som ich nemal dlhé a slabé. Okno tam nieje moc veľké a len zo západnej strany.
paloo
21.01.14,17:06
Chokma
23.01.14,09:14
Ak budes sadit von, tak ti staci siat az v marci. Ak budes siat skor a na parapete, tak ti vybehnu. Rajciny znesu aj otuzovanie, takze ich po vzideni nemaj v najteplejsej miestnosti, to tiez podporuje vyssi rast a vybiehanie. A ako napisal pablito, radsej zasej naprv menej, rajciny neklicia dlho, takze budes vediet na com si a podla toho sa zariadit a vysiat v pripade potreby dalsie. Mozes si ich nechat aj trosku predklicit, vtedy to zistis skor...
vemak
30.01.14,22:32
Ďakujem všetkýmza rady, semienka už mám vymenené.