feda171
20.01.14,12:23
dobry den, kto by mi vedel poradit.kupili sme ponorku do studne zn.gardena, ktoru sme 2x reklamovali po tom nam vydali novu. no ta sa opat po 6mesiacoch pokazila, a v predajni nam odmietli vratit peniaze.pritom ziadnu nahradnu nemali takze sme opat bez vody na min.2tyzdne. existuje nejaky zakon podla kt. mi musia dat nahradnu ponorku alebo nic take neexistuje? ako sa da fungovat bez vody v sucasnej dobe.dakujem
jslancik
20.01.14,11:30
zákon nič také neprikazuje.

otázka je jasná. A odpoveď tiež. čo ti poradiť? Túto otázku (o prežití bez vody) si treba klásť pred kúpou napr. čerpadla. A nutnosť mať funkčné čerpadlo by mala byť úmerná cene, ktorú sa rozhodnete investovať do čerpadla. Keď potrebujete 100% funkčné čerpadlo, nemôžete kúpiť najlacnejšie. Alebo môžete, ale rovno dve. Jedno bude v servise a druhé bude slúžiť. Samozrejme, rozumný človek preskúma, čím by sa dala zvýšiť spoľahlivosť čerpadla (nejaká komponenta za pár eur) Viem, že každý groš je dobrý, ale do vecí nutných k životu sa oplatí investovať.
buchač
20.01.14,11:31
v predajni nam odmietli vratit peniaze.pritom ziadnu nahradnu nemali
Dobrý obchodník navrhne aj dobré riešenie .
Jedným je aj ponuka náhradného - povedzme vo vyššej cenovej relácii ...a záruka sa berie ako nová .
Vlk ostane sýty a aj baran celý .
Brat takto vyriešil svojho času zbíjacie kladivo ...
taiko
20.01.14,11:33
kokso, zaujimavy nazov temy :D
taiko
20.01.14,11:35
a nemusi obchodnik, za reklamovany tovar vratit peniaze, ak nema zan nahradu? Ci kupujuci musi cakat, kym sa reklamacia vybavi, resp pokazena vec opravi?
jslancik
20.01.14,11:41
platí druhá časť. prečo by mal obchodník zabezpečiť náhradu za reklamovaný tovar počas reklamácie? To by sme kde boli.
bjuty smis
20.01.14,12:11
podla zákona ti musia vybaviť reklamáciu do 30 dní....
to neznamená ani to, že ti ju musia uznať....
jslancik
20.01.14,12:16
hej, už som sa tešil na ďalšiiu recesiu :)
feda171
20.01.14,17:22
389eur je podla teba nizsia cenova relacia? ked sme ju kupovali verila som ze je to na roky a ne ze mi odide po mesiaci,pol roku a ta dalsia nova odide po 7mesiacoch. takze isto by ma nenapadlo kupovat hned 2 aby som mala na striedacku. a ano ako sa hovori vsetko zalezi od obchodnika..aku si robi reklamu
jslancik
20.01.14,17:29
Tak to teda nebola lacná vec. Postavili ste sa k tomu dosť zodpovedne. Pri takej sume by čakal zákazník niečo navyše. Ale predávajúci povinný nie je. Je to riziko. Nič s tým nespravite. Odporúčam nabudúce nakupovať v tom obchode, nie tu značku. A do zásoby nejaké lacnejšie, čo vám zabezpečí základné potreby v prípade poruchy toho drahšieho.
Mimochodom, prečo sa to kazí? Ako sa tomu dá predísť?
feda171
12.03.14,17:49
takže ľudia, mame novu ponorkuk, zas bola chybna, ale...ani ta nefunguje, teda to co nefungovalo na predchadzajucej, a to je tlakovy spinač. a sme opat bez vody na mesiac.ja uz fakt neviem. poradte co robit, volat najvyssiemu alebo ako sa dostat k vrateniu penazi...tak sa neda zit!!!
feda171
29.04.14,05:26
no a konečne sme sa dostali k vráteniu peňazí, ponorky toho typu sú totižto vhodné na chatu nie k rodinnému domu, takže sme kúpili novú, inú značku
bjuty smis
05.05.14,16:53
tak nech vám dlho fičí..:)
feda171
06.05.14,04:49
dakujem verim že tak bude:))
Robo.S
18.10.14,23:54
Ja mam same zle skusenosti s Gardenou. Skoda ze v baumaxe a hornbachu ponukaju vacsinou tieto drahe a nekvalitne vyrobky a clovek sa pouci az ked minie peniaze. Tiez sa mi pokazilo drahe ponorne cerpadlo aj zavlahove diely - vydrzali velmi kratko. Neviem uz najst ani ucet a neviem ci ma vyznam to dat do servisu - adresu ktoreho tato znacka nema ani na svojej stranke. Po tomto co som si tu precital to asi ani nebudem skusat a rovno ten smejd hodim do kosa.. Som sa poucil - radsej nakupovat cez internet a znacky si overit v diskusiach ako je tato. Ja sa uz budem vyhybat Gardene a verim ze stale viac ludi co si precita taketo prispevky. Som zvedavy ci a kedy zaniknu tieto znacky co predavaju tak nekvalitne vyrobky a stale sa im tak dobre dari. Viete niekto poradit ponorku vhodnu na vycerpanie bezena ktora narozdiel od Gardeny aj funguje?
avalik
19.10.14,06:07
Etiketa porady: Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.
Ing. Ľubomír Janoška
19.10.14,08:37
Každý má iné skúsenosti, ja používam gardenu aquasensor 13000 niekoľko rokov a som s ňou spokojný, vydží oveľa viac než iná značka, ktorú som mal predtým (konkrétne ju nezničí piesok).
Siod
19.10.14,08:45
fuu tak toto je na dlhsie mam pocit.. ale drzim palce!