vlado 33
20.01.14,12:22
Mám asi 3 roky starý notebook, rozhodol som sa ho preinštalovať. Mám predinštalovanú verziu RECOVERY ktorá mi od začiatku liezla na nervy kvôli predinštalovaným programom z ktorých ani jeden som nepoužíval. Napríklad Veryface ktorý chce monitorovať môj ksicht kvôli identifikácii. Dal som ho odinštalovať, vyčistil som registre, vypol pri štarte a stále hlási, že ho win 7 nevie nájsť. Rozhodol som sa pre čistú inštaláciu Win toho istého produktu, po inštalácii a zadaní product key mi overenie vyhodnotilo neplatnú verziu OS, a nepustilo ma ju ani overiť tel. Volal som na technickú podporu Microsoft, odporučili ma na výrobcu. Volal som preto na lenovo tech. podporu, pokiaľ mám známku na obale a zadám product key musí prejsť. Nikto nepotreboval na overenie číslo ID-OEM a prehadzujú si ma ako horúci zemiak. Robil som to takto u HP a v pohode mi tel. overenie prešlo. Poraďte ako ďalej.
srska
20.01.14,12:41
vlado 33
20.01.14,15:07
Môj chybový kód je: 0xC004E003 Licenčná služba softvéru zistila, že vyhodnotenie licencie zlyhalo.
duves
22.01.14,10:17
Pletieš piate cez deviate. Co vlastne potrebuješ? Preinstalovať OS? Takže prvy bod: zazalohovanie doležitych dokumentov, dalej 2. boot cez inštalačne DVD a v jednej z ponuk formatovanie a dalej pokračuješ podla ponuky. Na svoj NB by si mal inštalovať len ten OS, ktory je licencovany k tomu NB. Zadavaš tam registračne číslo, čo je na nalepke. Čo sa tyka toho inštalačneho DVD, zhanaj.
taiko
22.01.14,10:37
1. "neplatnú verziu OS" ?
2. Nezadaval si "Product key" pri instalacii windowsu? Vtedy presiel?
vlado 33
22.01.14,11:57
Všetko toto som spravil , použil som product Key z nálepky a pokračoval v inštalácii. Po inštalácii som klikol na systém a vyhodilo mi, že do aktivácie zostáva 3 dni. Keď zadám aktivovať ihneď nedá mi ponuku overiť telefonicky. Včera mi volali z Microsoftu, licencia je v poriadku, mám zavolať do Lenova oni to vraj tam blokujú. Ešte som sa s takýmto prípadom doteraz nestretol, poslal som prílohy.
duves
22.01.14,12:27
Či to nema Lenovo ako nejaku ich vlastnu licenciu dohodnutu s MS.
vlado 33
24.01.14,17:50
Vyriešené: Lenovo upravuje recovery inštalácie tak, aby licenčný kľúč nebolo možné použiť na čistú inštaláciu Windows tej istej verzie na PC zakúpenom s touto licenciou.