vilomino
21.01.14,13:06
Mám problém s tlačiarňou HP color laser jet 1215. Pri tlači robí pásy na papieri. Toner je asi dobrý. Dá sa to opraviť, alebo má to vôbec význam? Vdaka za info.
Chobot
21.01.14,13:31
Nepíšeš, aké pásy robí. Ak tmavé, tak jedna z možností je, že niektorý zapekací valec bude asi znečistený alebo v horšom prípade poškodený. Treba tento vyčistiť alebo vymeniť a tlačiareň bude zase v poriadku.

Ak si technicky zdatnejší, zvládneš rozobrať tlačiareň aj sám a vyčistiť tieto valce. Ak nie, treba to odniesť do servisu. Nie je to neopraviteľná chyba, u nás vo firme sa to stáva pravidelne niekoľko krát do roka. Príde opravár a po 15 minútach tlačí ďalej (síce iná tlačiareň, ale to je jedno).

Valec vyzerá ako na obrázku.

Valce sa dajú kúpiť aj samostatne:

http://www.tonersyp.cz/hp/978-opticky-valec-opc-pro-hp-laserjet-cp1215-1515-1518-cm1312-cb540a-cb541a-cb542a-cb543a.html
vilomino
21.01.14,14:00
Tlačí to 3 horizontálne pásy s odstupom cca 5,5 cm. Pred nedávnom bol menený čierny toner za nový, s tým že sa aj tlačilo len čiernou farbou, ostatné sa dlho nepoužívali, ale ako som si ich prezrel, tak valec na červenom tonery je poškodený, presnejšie tá zelená vrstva je na jednom okraji zošúchaná.
Chobot
21.01.14,14:35
Tak to môže byť ten problém. Tie valce majú byť lesklé a bez poškodenia.
duves
22.01.14,10:11
Mám problém s tlačiarňou HP color laser jet 1215. Pri tlači robí pásy na papieri. Toner je asi dobrý. Dá sa to opraviť, alebo má to vôbec význam? Vdaka za info.
Množstvo náplne nema vplyv na vznik pasov, ale skutočnosť, že toner nie je, resp. nebol spravne vyčisteny pri repasaži/naplnaní. Nemaš nahodou ešte iny?