Dann69
21.01.14,16:23
Dobrý deň, chcel by som poradiť s týmto problémom. Od včera ako zapnem počítač, tak na ňom bliknú obe kontrolky (zelená i červená), následne zhasnú a zase bliknú, pričom počítač sa nespúšťa. Tento proces sa opakuje asi 20-30 sekúnd, potom sa normálne zapne (ešte trochu zablbne spustenie WinXP - nespustí sa správne, ale po následnom resete už ide všetko v poriadku). Napadá Vám, čo sa s tým dá robiť?

EDIT: Po novom mi to robí už dlhšie, čakám cca 1-5 minút než sa PC spustí.
misoft
21.01.14,15:32
Zdroj? HDD?. NB? Destop PC? Aký starý?
BIOS kontroluje prístup - kontrola prístupu k HDD, pamätiam, klávesnici - tzv POST.
No z toho sa mi vidia dve možné príčiny - zdroj - nemusia spínať korektne napätia (skontrolovať zdroj - stav fyzicky), alebo HDD - podľa popísaných ďalších príznakov.
SMART kontrola HDD - pozrieť. Zálohovať dáta. Nový HDD
Dann69
21.01.14,15:40
Skôr asi ten HDD, včera som sa totiž pokúšal zachrániť dáta z externého disku, ktorý mi odišiel, a neviem či to zanechalo nejakú odozvu na mojom HDD (keď mi vyskakovali okná, že je problém so zápisom). SMART kontrola je scandisk?
misoft
21.01.14,15:48
Scandisk len overí základnú funkčnosť - SMART http://sk.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T. - ti vyhľadá a vypíše všetko.
Dann69
21.01.14,16:10
Tak som to prebehol dvoma odlišnými SMART programami a HDD vyzerá byť zdravý.
misoft
22.01.14,16:43
Tak vyskúšaj iný zdroj - možno ten bude "tak trochen" kaput. Ak ani toto nepomôže - už zostáva len doska.