chavallee
26.03.06,11:18
Ahojte.

Pocula som, ze je mozne uplatnit si ako vydavky do urciej sumy aj vydavky na reprezentativne oblecenie, kostymy (prípadne obuv) a tak... Som konzultant a je to nevyhnutna sucast mojej prace...

Existuje nieco take???????? Pokial nie, tak sme sa aspon zasmiali...:D

Dakujem za odpoved.

Eva
Zita5
26.03.06,09:21
Ahojte.

Pocula som, ze je mozne uplatnit si ako vydavky do urciej sumy aj vydavky na reprezentativne oblecenie, kostymy (prípadne obuv) a tak... Som konzultant a je to nevyhnutna sucast mojej prace...

Existuje nieco take???????? Pokial nie, tak sme sa aspon zasmiali...:D

Dakujem za odpoved.

Eva

Existuje , je to možné v prípade ,pokiaľ tento výdavok je uplatňovaný v súvislosti s podnikateľskou činnosťou , avšak treba počítať s tým , že sa bude oddôvodňovať pri prípadnej DK.Bude aj nemusí :rolleyes:
atka4
26.03.06,09:30
A ak sa nemýlim, odev by mal označený logom firmy-nášivka....
chavallee
26.03.06,09:49
Co sa tyka loga, muoze byt aj formou odznaku, alebo sa mylim??? je ta suma, ktora by sa dala do vydavkov nejako obmedzena? percentualne z niecoho alebo pausalne???

dakujem
eva
Manual
26.03.06,09:52
Co sa tyka loga, muoze byt aj formou odznaku, alebo sa mylim??? je ta suma, ktora by sa dala do vydavkov nejako obmedzena? percentualne z niecoho alebo pausalne???

dakujem
eva
Ako zdokladovanie toho oblečenia by si mohla použiť nejakú fotodokumentáciu z prezentácií a budeš to mať slušne podložené aj pre obhajobu pri kontrole.
Pekný deň...
atka4
26.03.06,09:55
Odev by mal byť identifikovaný a nezameniteľný s odevom, ktorý je voľne nositeľný a nosený, t.j. odev využívaný na bežné nosenie-podľa našej audítorky.
Možeš si vytvoriť vlastnú normu, kde rozpíšeš, ako často danú časť odevu potrebuješ nosiť, t.j. aj prať... a ako dlho by mala vydržať. "Také montérky vydržia papierovo 2 roky, či aj naozaj, to je otázne. Neviem poradiť o akú normu sa oprieť, ani audítor, ale v PRIMERANEJ miere sa dá mnohé obhájiť.
evina
26.03.06,09:58
Co sa tyka loga, muoze byt aj formou odznaku, alebo sa mylim??? je ta suma, ktora by sa dala do vydavkov nejako obmedzena? percentualne z niecoho alebo pausalne???

dakujem
eva


Myslím, že k tomuto môžeš použiť len ustanovenie § 19 ods. . Je to výdavok, náklad, ktorý sa v dnešnej dobe ešte bohužiaľ ťažko obhajuje /ale z môjho pohľadu je určite objektívnyú . Priprav si také argumenty, aby mohol byť uznaný.

k) výdavky (náklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka
chavallee
26.03.06,10:09
dakujem vsetkym za odpovede. teda nie je tam ziadne obmedzenie penazne... ja neviem, napr. 8000 za kostym, alebo len nejaka cast?? alebo?

alebo to ma byt len odovodnitelna suma? to je jedine obmedzenie?

dik.
eva
evina
26.03.06,10:15
dakujem vsetkym za odpovede. teda nie je tam ziadne obmedzenie penazne... ja neviem, napr. 8000 za kostym, alebo len nejaka cast?? alebo?

alebo to ma byt len odovodnitelna suma? to je jedine obmedzenie?

dik.
eva
Osobne v tomto prípade neviem o žiadnom finančnom limite. Musí to byť však odôvodniteľný výdavok/náklad.

P.S. Všetkým je jasné napr, že zamestnanci banky majú mať oblek/kostým, ale napr. ak ja idem do firmy, kde mám možnosť získať dobrú zákazku na výkon účtovníctva a poradenstva určite veľa daňovákov by ohrnovalo nos nad výdavkom na kostým /a určite si tam nevyšijem logo s mojím menom :D/, ale sú už aj takí, ktorí nie. Chcem Ti tým len povedať daj si to výdavkov a priprav si dobré argumenty:)
bepo
26.03.06,11:31
Oblek a kostým pri obhajobe na DU-človek to nosí do práce každý deň,cez víkend si to málokto oblečie na bežné použitie.